Innomage 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Innomage 1.0

24. ledna 2001, 00.00 | Image processing přímo v prostředí webového prohlížeče? A proč vlastně ne? Je libo malý Photoshop přímo v Internet Exploreru?

Shareware image processingový balík (či spíše balíček) Innomage od stejnojmenné firmy není nic jiného než plug-in do webového browseru, který rozšiřuje funkci prohlížeče o jednoduchý grafický editor zaměřený především na efekty. Innomage je určen pro MS Internet Explorer 3.x a vyšší i Netscape Navigator (požadovaná verze není uváděna, plug-in jsem bez problémů otestoval v NN 4.x). Instalace je automatická a pokud Innomage na první pokus nefunguje, stačí ho nakopírovat do adresáře s plug-iny inetového browseru.

Otevřete-li v prostředí inetového prohlížeče obrázek v některém z podporovaných grafických formátů (JPEG, BMP, TIFF, PCX, PNG, TARGA), plug-in se sám aktivuje a v horní části okna browseru se objeví řada ikonek Innomage (viz velký obrázek). Pokud se ptáte, proč není podporován i formát GIF, je to z důvodů práce s obrázky ve 24 bitovém formátu. S indexovým GIFem totiž nelze bez konverze v prostředí Innomage pracovat, což je sice omezení jeho možností, ale image processing 8 bit. grafiky je sama o sobě poněkud sporná záležitost. Innomage obsahuje něco kolem 20 filtrů (autoři programu uvádí při úpravě obrázků něco přes 50 efektových a manipulačních funkcí), většinu z nich budete znát - jedná se o několik typů reliéfu, solarizaci, oilify, shearing, sharpen, posterize, mosaic, edge enhance, average, median, noise apod. Mimo efekty můžete v obrázku vyznačit pravidelnou i nepravidelnou oblast pomocí několika nástrojů pro výběr, zvětšit si obrázek podle potřeby (k manipulaci respektive posunu obrázku v několikanásobném zvětšení pak slouží Pan Windows - viz obrázek), nechat si zobrazit dostupné údaje o obrázku, nebo ho zkonvertovat do některého z uvedených formátů.

Innomage je zajímavý nápad, provedení první verze ale zatím bohužel dost pokulhává a použitelnost grafického editoru integrovaného v prostředí webového prohlížeče je dost nízká. Když si k tomu připočtete cenu 30$, nejsem si jistý, zda dokáže někdo takový program nějak smysluplně vyžít. Možnost konverze obrázků přímo v prohlížeči sice není na škodu, to by ale musel Innomage umět pracovat s GIFem a nabízené efekty zvládá i řada freewarových image browserů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: