Image Expert 2000 v3.x - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Image Expert 2000 v3.x

21. srpna 2001, 00.00 | Vlastníte desktop, digitální fotoaparát a současně též kapesní počítač s Windows CE a hledáte univerzální program pro správu obrázků pro všechna jmenovaná zařízení? Image Expert 2000 by mohl být to pravé...

Image Expert 2000 firmy Sierra Imaging je univerzální manager obrázků s integrovaným (a velmi zajímavým) importním systémem umožňujícím katalogizovat obrázky z libovolného disku, importovat je z prakticky jakéhokoliv fotoaparátu či TWAIN kompatibilního skeneru, skládat panoramatické snímky a pochopitelně i obrázky prohlížet, přidávat k nim zvukové poznámky, vytvářet slideshow a další užitečné věci. Image Expert 2000 existuje ve verzích pro Windows 95/98/ME/NT4/2000 (50 USD) a Windows CE, se slevou můžete zakoupit i combo pack s oběma verzemi.

Image Expert 2000 nabízí přehledné grafické rozhraní s integrovaným Explorerem, pro práci s obrázky slouží náhledový systém a několik záložek nalevo hlavního okna představujících jednotlivé sekce pro katalogizaci, vyhledávání a prohlížení obrázků. V preferencích lze nastavit řadu věcí spojených s vytvářením náhledů, akcí při vložení PC Card karty (praktická funkce například při kopírování fotek z paměťových médií digit. fotoaparátů s pomocí PCMCIA/PC Card redukce), službu pro sdílení obrázků na internetu a další věci.   
Obrázky a fotografie lze v rámci jednoho alba (ukládaného na disk jako databáze) vyhledávat a řadit podle nejrůznějších kritérií a klíčových slov. Ke každému z podporovaných grafických souborů (nejčastěji používané obrázkové a animační formáty) můžete v sekci "Info" přidat krátký komentář, případně upravit název obrázku a také k němu přidat zvukový záznam, který lze i dodatečně editovat s pomocí jednoduchých střihových funkcí.Katalogizace celého disku je díky stejnojmenné funkci takřka triviální záležitostí, stejně jako dávkové procesy jako je například konverze obrázků, jejich přejmenování, změna velikosti apod. O to zajímavější jsou ale funkce pro univerzální import obrázků z digitálních fotoaparátů, který je vymyšlen natolik mazaně, že pomocí kombinace několika metod využívajících umožňuje "dostat" do programu fotku snad z každého digitálního fotoaparátu.


Image Expert 2000 obsahuje jako každý správný manager obrázků také základní funkce pro úpravu barev a image processing, podle potřeby si tedy můžete v programu korigovat například vyvážení bílé barvy, zredukovat nežádoucí efekt červených očí, upravit, jas, kontrast, nasycení barev apod. Pokud vám editační a manipulační funkce programu nebudou stačit, můžete si přímo z prostředí Image Expertu (konkrétně přes nástrojovou lištu - viz obrázky jejích preferencí) spustit libovolný grafický editor či jiný program.


Pro sdílení obrázků na internetu je k dispozici modul pro export obrázků v podobě webové stránky s částečně konfigurovatelnou předlohou (textura nebo barva pozadí) převzatým z jedné z několika desítek nabízených předloh. Pravda, většina z nich je prachobyčejný kýč, z webu autorů programu si ale můžete stáhnout i další předlohy a třeba se některá bude hodit. Celkem kvalitní jsou i tiskové funkce umožňující rozdělit obrázky na několik stránek (i ručně s pomocí drag&drop), nebo opět využít některou z nabízených předloh s přednastaveným rozmístěním obrázků. Z dalších funkcí najdete v programu ještě možnost spojit obrázky do panoramatické fotky (nic převratného) a možnost prohlížet si kolekce obrázků ve formě slideshow, to už ale patří ke standardu programů tohoto typu.

Image Expert 2000 mohu s klidným svědomím zařadit mezi špičkové univerzální managery obrázků, navíc s výhodou dostupnosti verze pro kapesní počítače a mobilní zařízení s Windows CE. Stejně jako u každého software, také u Image Expert 2000 najdeme pár chybiček či nedostatků (například rozsah podporovaných grafických formátů by mohl být větší), klady ale jednoznačně převažují, také cena programu není nijak přehnaná.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: