HP, Microsoft a Telecom versus člověk. - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

HP, Microsoft a Telecom versus člověk.

7. srpna 1998, 00.00 | Budu Vám vyprávět příběh, který napsal sám život. Je to tragikomické
vyprávění o pěti dějstvích, ve kterém vystoupí tak známé postavy jako
Microsoft, Windows 95, Telecom, HP či hloupý Honza.

Budu Vám vyprávět příběh, který napsal sám život. Je to tragikomické vyprávění o pěti dějstvích, ve kterém vystoupí tak známé postavy jako Microsoft, Windows 95, Telecom, HP či hloupý Honza. Příběh vypráví o nelehké cestě k síťovému tisku s tiskárnami HP pomocí print serveru JetAdmin. Příběh je to poučný a v závěru je okořeněn i poučením o tom, kdo za to vlastně může. Takže se pohodlně usaďte a poslouchejte.

Předehra
Je krásný letní den a jeden můj přítel se nechal přesvědčit, že tisk přes paralelní port a jeho HP Laser Jetu 4MV je ostudně zastaralý, a že je čas použít síťové rozhraní JetAdmin. Vybavil jsem se tedy síťovou kartou, kusem koaxiálního kabelu a instalačním CD Windows 95 OSR2 OEM a vyrazil. Díky technologii PnP a velice hloupé neznačkové síťové kartě jsem celý den strávil bezúspěšnou instalací síťové karty. Bohužel se rozhodla, že bude používat stejné adresy jako grafická karta Matrox a nikdo vč. systému jí to nerozmluvil. No nic, druhý den jsem poučen z předchozích nezdarů nasadil osvědčenou kartu 3COM 509 COMBO.

Dějství první - Člověk je od přírody naivní tvor .
Hned po ránu jsem začal první dějství opravdového boje o síťový tisk. Karta 3COM fungovala bezvadně a já začal uvažovat co dál. Nainstaloval jsem standardní síťové protokoly ( NetBIOS, IPX/SPX, TCP/IP ). Pak jsem restartoval a podíval se do okolních počítačů. A …. Nic. Další pokus byl, přidat službu JetAdmin, kterou jsem našel ve standardní snůšce Windows 95 síťových služeb. Restart a BINGO, vidím tiskárnu, můžu jí konfigurovat po síti z JetAdminu, všechno super, šampaňské bouchá.
Bohužel radost byla předčasná, JetAdmin verze 2.0 tiskárnu vidí pomocí protokolu IPX/SPX, dokonce tiskne i testovací stránku, ale Windows 95 na tiskárně tisknout nemohly. Následovalo několik pokusů s protokolem DLC od firmy Microsoft. Byl mi doporučen dobrým známým. To znamenalo asi tak 10 x restartovat, ale výsledek se nedostavil. Nezbylo, než se obrátit na odborníky, tedy na zákaznické centrum HP.

Dějství druhé - Tececom v bojuje proti pokroku.
Telefonní číslo na zákaznické centrum je 02 / 47 43 310. Vezmu telefon, zavolám a ozve se "TA DA DA …" Škoda, zkusím to znovu a ústředna se odmění krásným ženským hlasem " Volané číslo neexistuje". Při následujících asi 15 pokusech prošla ústředna všechny varianty odpovědí kromě dovolání se. Mírně jsem znejistěl a zkusil jsem zavolat na recepci HP. Hle telefon zvoní a slečna z recepce mě ujistila, že číslo mám správné, ale přepojit mě bohužel nemůže. Byl jsem bezradný, člověk by nečekal, že je takový problém se dovolat z Karlína na Novodvorskou.
V tom okamžiku se ve mně něco vzpříčilo a řekl jsem si, že to musím zvládnout sám. Načež následovalo asi 20 marných pokusů a různých kombinací protokolů. Většina končila v nouzovém režimu a bez úspěchu. Pak mě napadla spásná myšlenka a zavolal jsem do HP z mobilu. Využil jsem lepší komunikace, na kterou mám také svůj vyhraněný názor. Jaké bylo moje překvapení, když na první pokus jsem se dovolal a příjemný pracovník mi sdělil, že tedy neví. Ale myslí si, že ovladače od Microsoftu asi určitě nefungují, a ať si stáhnu poslední verzi od HP z Internetu. Jsou prý někde na HP.COM a tam je už najdu. Verze ( 3.1, 3.5 nebo 4 ???? nebyl si jist ) zaručeně funguje pře IPX, pokud se provede uživatelská instalace a …. ( to je zatím překvapení ). To byl radostný závěr dne. Bylo pozdě a já usoudil, že ovladače v klidu nahraji z domova.

Dějství třetí - Jak Internet slouží všem.
Hned v úvodu musím čtenáře upozornit, že připojení k Internetu mám sice komplikované, nic méně velice kvalitní a rychlé. Proto jsem předpokládal, že stažení ovladačů od HP nebude problém.
Začal jsem tedy na radu dobrodince na adrese WWW.HP.COM. Bez problémů jsem prošel výběry jako drivers, software, JetAdmin, pak Windows95, pak poslední verzi a ocitl jsem se na stránce Downloadu. Zde byl na výběr server z Ameriky a Evropy. Vědom si poměrů v Internetu jsem logicky vybral americký, že bude rychlejší. Klikl jsem na jméno souboru a jaké bylo moje překvapení, když místo nahrávání se objevil registrační formulář. No co naděláte. Podnikl jsem půlhodinové vyplňování formuláře, ve kterém jsem musel vyplnit spoustu až nesmyslných otázek. Připadal jsem si jak při náboru do CIA. Nicméně po vyplnění mi bylo oznámeno, že americký server je dočasně mimo provoz a registrace nemůže proběhnout…. Ocitl jsem se opět na stránce Download.
Mírně znechucen jsem vybral evropský server. Ve formuláři jsem okamžitě oznámil, že jsem starý známý, a že jsem již registrován, protože vidina vyplňování povolání mé babičky mě děsila. A hle, žádné obvinění ze lži se nekonalo, žádné heslo po mě nikdo nechtěl a začalo stahování souboru. Bohužel přesně podle mého předpokladu rychlostí šneka, který si zlomí svojí jedinou nohu. Soubor měl něco přes 5 MB a zhruba po 3 hodinách ( cca 85% ) se mi objevil následující dialog.

Dialog

Málem jsem porodil ježka naruby ( omlouvám se ochráncům přírody za tento nepěkný termín ). Pak jsem místo prohlížeče nasadil seriózního FTP klienta a ten přes noc za pomoci znovunavázání spojení ovladače dotáhl až na můj počítač.

Přestávka
Zde uděláme krátkou přestávku, aby si divák mohl odpočinout. Není nad chvíli klidu a možnost pouvažovat nad uměleckým zážitkem. Pokračování přineseme v průběhu příštího týdne a už nyní můžete zkusit hádat, jak celý příběh dopadne. Myslíte si, že se hlavnímu hrdinovi podaří instalace ?

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: