GetRight 4.3 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

GetRight 4.3

20. února 2001, 00.00 | GetRight je program, který vám pomůže pohodlněji stáhnout soubory z internetu a obnovit ty, jejichž stahování se vám napoprvé nepovedlo, umožní vám také zastavit stahování a později pokračovat nebo si naplánovat akci na určitý čas. 

O GetRightu

GetRight
je program, který vám pomůže stáhnout soubory z internetu a obnovit ty, jejichž stahování se vám napoprvé nepovedlo, umožní vám také zastavit stahování a později pokračovat nebo si naplánovat akci na určitý čas. GetRight je v současné verzi 4.3, která je na světě už asi půl roku. Na oficiálních stránkách byla v nedávné době zveřejněna i betaverze 4.5, ale my se podíváme podrobněji na stávající verzi.

Program je vytvořen hlavně pro platformy Microsoft (W3.x/95/98/ME/NT/2000), nenaleznete tu verzi pro Mac ani Linux, můžete využít i mnohých lokalizací, českou najdete tady. Instalační soubor má 3 MB a po instalaci se musíte smířit s reklamními bannery, kterých se můžete zbavit koupí za cenu $ 15. 


Při instalaci můžete nechat přidat GetRight do menu start a nechat ho spouštět se startem Windows, stejně tak přidat Attune (program, který má řešit konflikty, update prohlížeče, nedovolí přepsat nastavení GetRightu, ..), je lepší si zvolit plnou instalaci než základní, kde budete ochuzeni o některé funkce. Nastavíte také adresář, kam se budou soubory ukládat, ten později můžete změnit ve vlastnostech. Stejně tak můžete začít konfigurovat při instalaci, nebo využít standardního nastavení.

Konfigurace

GetRight má mnoho možností nastavení, pokud se dostáváte k tomuto programu poprvé, doporučuji ponechat implicitní nastavení, jediné co je třeba nastavit, je používání proxy serveru (ale ani to není zapotřebí). Ostatní můžete nastavit v menu Tools - GetRight Configuration. Můžete tu nastavit Login a přístupová hesla a uchovat si je v seznamu, adresář pro ukládání souborů (Save To), používání externího antivirového programu pro kontrolu souborů (When Done), vzhled ikon (Look), uspořádání souborů podle velikosti v MB do segmentů (Segment), např. od 2 MB do 5 MB, v položce Advanced automatické zjišťování nové verze Getrightu nebo započetí stahování ihned po přidání do tzv. Mirror listu, zvukové schéma (Sounds), nastavení Proxy serveru, způsob připojení (Connection), po jaké době má Getright zkusit opětovné připojení k severu, pokud se to napoprvé nepodaří a mnohé další.Komponenty

GetRight má v sobě několik doplňků. Prvním je tzv. GetRight Browser, který vám určite bude připomínat jednoduchého Ftp klienta. Umožní vám prohlížení souborů a složek webových stránek jako by to byl Ftp klient, pokud je přístup do adresáře povolen, takže uvidíte jednotlivé soubory, stejně tak ho můžete využít jako plnohodnotného Ftp klienta. Po zobrazení souborů je můžete jednoduše označit a nechat je uložit v podobě odkazu do Mirror listu (GetRight Download Status). Daily Downloads vám pomůže načasovat stahování na určitý čas.

Jak vlastně GetRightem stahovat?

Stahování souborů v GetRightu je jednoduché, když kliknete na soubor, který chcete stáhnout, GetRight převezme řízení a zobrazí vlastní okno pro uložení (Save As) a okno stahování, v některých případech stačí k zobrazení okna pro uložení jednoduše zkopírovat adresu do schránky. Stejně tak je adresa automaticky předána do File - Enter New Url, z této funkce můžete soubor uložit. Pokud chcete stáhnout větší množství souborů, je lepší přenést adresu do GetRight Browseru a pak si vybrat soubory, o které máte zájem. Tyto soubory jsou pak předány do GetRight Download Status, kde se vytvoří odkaz, a zároveň jste informováni o názvu souboru (Local File), kolik procent je stáhnuto (Progress), jaká je velikost souboru (Total), zbývající čas do stahovaní (Estimated Time), podpoře "Resumingu". 

Pak stačí jen začít stahovat (kliknout na soubor nebo zvolit automatické stahování). U jednotlivých souborů si můžete nastavit prioritu stahování (červené a modré trojúhelníky) a vybrat jednotlivé druhy souborů pomocí filtrů (např. jen hudbu nebo obrázky). Mirror list (seznam odkazů) může obsahovat maximálně 500 položek, kdyby vám to přece jen nestačilo, můžete celý seznam exportovat do externího soubor (*.grx) a později importovat a stáhnout. Celý průběh stahování je zobrazován v GetRight Download Status a v malém okně (viz obrázek). 

Závěr

GetRight stejně tak jako jiné programy pro stahování a správu souborů není tak dokonalý, jak by se zdálo. Dokáže vám usnadnit vaši práci, ale také si se vším neporadí. Často chcete stáhnout soubory ze služeb poskytujících volné místo pro uložení souborů, ale nejde to (např. Juston, Freedrive, I-drive). Tyto servery se brání stahovacím programům použitím skriptů, omezením v počtu stahovaných souborů, denními limity pro stahování, proto vám někdy nezbývá nic jiného než stahování přes internetové prohlížeče, které často ukončí stahování při přerušení spojení a můžete začít znovu. Jako u mnohých stahovacích programů, je i u GetRightu důležité znát přesnou adresu uložení souborů. O dalších stahovacích programech se dovíte v některém z dalších článků a třeba i o tom, jak se dají omezení serverů obejít. Některé tipy můžete najít přímo na stránkách GetRightu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: