FlashGet 0.95 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

FlashGet 0.95

6. dubna 2001, 00.00 | Možná jste se setkali se stahovacím manažerem nesoucí tento název, odložili jste instalační soubor jeho starší verze 0.88 na disk a nevyzkoušeli ho? Myslím, že je čas ho oprášit nebo ještě lépe stáhnout si jeho nejnovější verzi.

Možná jste se setkali se stahovacím manažerem nesoucí tento název, odložili jste instalační soubor jeho starší verze 0.88 na disk a nevyzkoušeli ho? Myslím, že je čas ho oprášit nebo ještě lépe stáhnout si jeho nejnovější verzi. Manažer je integrovaný do Internet Exploreru i Netscape, podporuje i Operu s doinstalováním FlashGet Pluginu pro Operu. Můžete ho přiřadit do Start Menu, zobrazit jako Try Icon nebo Drop Target. Instalační soubor má velikost přibližně 1,31 MB, české uživatele určitě potěší jazyková podpora češtiny, kterou můžeme nastavit v menu View - Language - Czech . Je určen pro operační systémy Win 95/98/ME/NT/2000. Program je distribuován jako freeware a má v sobě zabudované bannery, které můžete odstranit po zaplacení registračního poplatku $ 15.

FlashGet je navržený tak, aby stahoval soubor s vysokou rychlostí a umožňoval pohodlnou správu souborů a složek pro stahování. Vysoké rychlosti je dosaženo obdobně jako u Download Acceleratoru rozdělením stahovaného souboru až do deseti sekcí, kdy každá z nich je stahována současně, přitom dochází k několikanásobným připojení k serveru, této funkce zvláště oceníte u pomalého připojení. 

Pro každé stahování je dostupná statistika, která vás informuje o probíhajícím stahování a serverových zprávách. Automaticky hledá alternativní server pro nejrychlejší stahování (Mirrors). Umožňuje zařazení souborů do jednotlivých složek, které zpřehlední vaši práci. Pomocí Shedule můžete naplánovat stahování na určitou dobu. Samozřejmostí je i volba rychlosti stahování podle předem stanoveného limitu, resp. rychlosti stahování v kB/s, tu nastavíte v menu Tools - Options - Connection a zvolíte v menu Tools zatržením Obey Speed Limits. V záložce Connection můžete dále nastavit Time Out pro opětovné připojení na server a počet současně prováděných stahovacích operací (maximum je 8).

Pokud používáme proxy server, tak jeho parametry nastavíte ve stejnojmenné záložce, v Protocol zase emailovou adresu pro anonymní Ftp připojení, uživatelského agenta pro Http a další. V Monitoru zvolíte provázanost FlashGetu s internetovými prohlížeči, monitorování daných typů souborů a schránku (Clipboard). Jak si můžete všimnout, v pravém rohu hlavního okna se zobrazuje graf probíhajícího stahování, jeho parametry nastavíte v Graph/Log. Zvukové schéma (Sounds) a seznam autorizovaných přístupů (Login) a speciální nastavení pro Dial-Up je samozřejmostí většiny stahovacích manažerů a ani FlashGet nevybočuje. Zbývá už jen File Manager, kde určíte typy stahovaných souborů, automatické přejmenování při shodném výskytu souborů nebo automatické spuštění po dokončení stahování.

U každého stahovaného souboru můžete změnit jeho vlastnosti (Properties), způsob stahování - ruční stahování (Manual), okamžité (Immediately) nebo pomocí Shedule, zvolit automatické vyhledávání mirror serveru, přejmenovat ho a zvolit takto použité vlastnosti jako základní.

Nechybělo vám v jednoduchém Download Acceratoru něco? Mně ano. Byl to Site Explorer, (v Getrightu Getright Browser) pro prohlížení souborů, jejich pohodlný výběr pro stahovaní, rovněž je podporován Ftp přenos.

U programu jsem nenašel téměř žádné zápory až na bannery a podporované operační systémy. Velkou výhodou je české prostředí, jednoduché ovládání, přehlednost a rychlost stahování docílená rozdělením do sekcí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: