EPSON představil nové produkty - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

EPSON představil nové produkty

3. března 2003, 00.00 | Společnost EPSON, která v České Republice získává ve svém přímém zastoupení již přibližně dva roky cenné
body na trhu s počítačovými periferiemi, připravila pro české novináře workshop
věnovaný novým produktům a technologiím EPSON. Pojďme se tedy ve stručnosti podívat, co je u tohoto výrobce nového.

Společnost EPSON, která v České Republice získává již přibližně dva roky cenné body na trhu s počítačovými periferiemi, připravila pro české novináře workshop věnovaný novým produktům a technologiím EPSON.

Na workshopu zároveň vystoupili zástupci z německého zastoupení EPSON a představili v samostatných přednáškách technologie, speciality a řešení těchto produktů. Byla představena celá produktová řada inkoustových tiskáren, all-in-one periferií, skenerů a laserových tiskáren.

Inkoustové tiskárny
Zástupci firmy EPSON vysvětlili technologii tisku a specifika tiskáren. EPSON zabírá celou šířku modelového spektra tedy od lowendových tiskárny přes A3 tiskárny až po velkoformátové. Zajímavou tiskárnou je například model Stylus Photo 825, který umožňuje tisk fotografií z paměťových karet digitálních fotoaparátů přes redukci PCMCIA, kterou je tiskárna vybavena. Protože tiskárna má volitelně zabudovaný miniaturní 1.6 barevný LCD displej, opravdu k tisku počítač nepotřebuje a uživatel si pohodlně volí fotografie a podrobnější nastavení tisku z jednoduchého menu. Tiskárna disponuje rozlišením 5 760 x 720 dpi a tiskne šestibarevnou technologií + PIM (print image matching). Jednou z právě uváděných novinek je také "entry model" Stylus Photo 900. Šestibarevná technologie, rozlišení 5 760 dpi a přímý tisk na cd a dvd media (cd s povrchem připraveným pro tisk dodávají všichni hlavní výrobci) předurčují tuto tiskárnu pro domácí použití. Domácí uživatele také potěší, že inkoustové zásobníky jsou vybaveny "Intellidge" čipem, který údajně naprosto přesně informuje o stavu inkoustu.


Sylus Photo 900

Technologie použité v tiskárnách EPSON nazývá společným názvem PPIS (Perfect Imaging System). V praxi jde především o tzv. "Variable Size Droplet", což je přispůsobení velikosti kapky inkoustu a to až ve třech stupních. Výsledkem je jemnější barevná nuance a více barevných kombinací. "UltraMicro Dots" umožňuje tisk téměř neviditelného bodu pro dosažení nejjemnějších možných detailů. "MicroPiezo" neboli permanentní tiskové hlavy u všech modelů tiskáren zaručují přesné umístnění kapek inkoustu a jsou nakalibrovány výrobcem.

All-in-one periferie
Novinkou na trhu je model Stylus CX3200. Tato multifunkční periferie v sobě zahrnuje skener, tiskárnu (5760x720dpi) a kopírku. V případě využití funkce kopírky lze snadno navolit všechny potřebné parametry z obsáhlého menu na čele přístroje. Dokáže tisknout 14 listů papíru za minutu v černobílém módu a je určena pro menší kanceláře.

Skenery
Skenery EPSON jsou v tomto segmentu vysoce ceněny pro své kvality a toho si je EPSON vědom. Technologie skenování, které do svých produktů EPSON vyvinul, jsou právě jen specialitou EPSONu a nikde jinde je nenajdeme. Na prezentaci představený model Perfection 2450 PHOTO je unikátní zabudovanou jednotkou pro skenování filmů, diapozitivů a jiných transparentních předloh při vysoké denzitě. Optické rozlišení je 2 400 x 4 800 dpi při 48bit barevné hloubce a skener využívá technologii EPSON MicroStep Drive technologie pro vysokou rovnoměrnou kvalitu skenování v celé ploše. Dále využívá „chlazený“ MatrixCCD senzor a skener lze připojit přes USB1.0/2.0 či rychlé FireWire rozhraní. I když se v pomyslném žebříčku řadí do vyšší střední třídy, svou kvalitou uspokojí i leckterého profesionála. Naprostou novinkou je skener EPSON Perfection 3200 Photo využívající již zmíněné technologie, který ale jako první ve své třídě nabízi optické rozlišení 3 200 x 6 400 dpi, jednotku pro skenování transparentních filmů (i střední formát), vysokou optickou hustotu 3,4 Dmax, USB2.0, FireWire a bohatou softwarovou výbavu včetně SilverFastSE 6. Tento skener lze brát i jako jistý přelomem v segmentu skenerů do 20 000 Kč.


Perfection 3200 PHOTO

Laserové tiskárny
Laserové tiskárny jsou u EPSONu zastoupeny v několika modelech od černobílých určených pro menší kanceláře až po barevné, určené pro velkou zátěž. Barevné laserové tiskárny EPSON využívají technologie AcuLaser ASIC. Tato technologie je vlastní výpočetní jednotka (speciálně vyvinutý čip) zabudovaný přímo do tiskárny, která se stará o optimalizaci tisku a fotografie jako takové. Podle toho, co jsme měli možnost vidět, se jedná o vynikající řešení a tisk je skutečně brilantní.

Všechny nové produkty EPSON jsou v novém jednotném atraktivním stříbrošedém provedení.

Podrobnější technické specifikace produktů naleznete na www.epson.cz a www.epson.com

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: