DeskTool 2.4 & Epoch Clock 1.04 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

DeskTool 2.4 & Epoch Clock 1.04

10. dubna 2001, 00.00 | Po čase se opět vracíme k některým zajímavým utilitám pro Windows, které mohou usnadnit a zpříjemnit práci s tímto mnohdy poněkud svéhlavým operačním systémem.DeskTool je či spíše může být (v závislosti na zvolené velikosti ikon) miniaturní nástrojová lišta pro Windows 9x / NT4 / 2000 s cenou 15 $, určená ne jako komplexní náhrada toolbarů integrovaných do Windows, ale pouze jako doplněk používaný především ke spouštění aplikací a dokumentů. DeskTool může na rozdíl od standardních nástrojových lišt Windows obsahovat nejenom aplikace a ikonky pro přístup k adresářům, ale také menu s libovolným počtem linků opět na aplikace apod. Samotný DeskTool může nebo nemusí mít titulní lištu, bez této lišty je samozřejmě mnohem elegantnější.


Ikonky mohou být zobrazeny v nástrojové liště ve dvou velikostech (viz obrázky toolbaru), k dispozici je i "Command Box" alias "Spustit" ve Start menu Windows. Konfigurace DeskTool je přehledná, preference jsou rozděleny do tří sekcí. První část "Settings" slouží k případné aktivaci Command Boxu, zobrazení trayikony, možnosti vkládání aplikací do menu, zapnutí zobrazování toolbaru na popředí všech ostatních aplikací, povolení titlebaru, volbě mezi malými nebo velkými ikonkami atd. V sekci "Features" si pak můžete nastavit zobrazování kontextové nápovědy k některým funkcím programu, rychlosti rozbalování menu a dalších "vybalovacích" menu, spouštění aplikací jedním nebo dvěma kliknutími myší a možnost automatického schování celého toolbaru. Stejně přehledné jsou i vlastnosti každého z nadefinovaných menu / tlačítek v toolbaru. DeskTool je na první pohled nenápadný toolbar, který ale může poskytnout dobré služby zejména při kategorizaci programů do menu (které bohužel nemohou být kaskádová), cena 15 $ je však na tak jednoduchý program a hlavně na naše poměry přece jen dost vysoká.


Pokud se Vám bude hodit DeskTool, zřejmě nepohrdnete ani další užitečnou utilitkou Epoch Clock pro Windows 95/98/ME/NT4/2000, což je nesrovnatelně komfortnější náhrada standardních "digitálních" hodin ve Windows zobrazovaných v nástrojové liště. Epoch Clock není s cenou 20 $ právě nejlevnější, nabízí ale zajímavé služby. Pro funkčnost Epoch Clock v toolbaru respektive na místě trayikon musí být povoleno zobrazení hodin pro danou nástrojovou lištu, teprve pak může Epoch Clock správně fungovat jako dokonalá náhrada hodin ve Windows. Mimo komfortního zobrazení hodin, alarmů indikovaných slušivým zvonečkem může Epoch Clock zobrazovat i aktuální datum a den v týdnu, nebo pracovat v samostatném okénku - tuto možnost ale zřejmě nebudete příliš často využívat, neboť pak se ztrácí hlavní přednost programu, kterou je již zmíněná integrace do toolbaru.


Hlavní výhodou Epoch Clock je mimo komfortního zobrazení hodin a data také možnost nastavit si pro každý den v týdnu libovolný počet alarmů, podobně jako třeba v Agendě na Psionech, nebo v mnoha dalších typech kapesních počítačů. Protože je Epoch Clock nenáročný prográmek, jemuž stačí pouhý 1 MB paměti, může v mnoha případech dobře posloužit jako například náhrada MS Outlooku a dalších podobných programů či nejrůznějších reminderů. Spoustě lidí totiž bohatě stačí relativně primitivní časové upozornění a další funkce programu je jen zbytečně matou a obtěžují.


Epoch Clock je stejně jako DeskTool nenáročná, ale poněkud drahá utilitka, což bude zřejmě značně limitovat její použití. Nutno též podotknout, že nejrůznějších kalendářů, reminderů a dalších obdobných prográmků existuje pro Windows víc než dostatečný počet, dalším z nich se ale budeme věnovat zase až někdy příště.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: