Co jsme pro vás připravili na Invex - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Co jsme pro vás připravili na Invex

7. října 2003, 00.00 | Včera na brněnském výstavišti začal letošní ročník veletrhu Invex. Naše vydavatelství spolu s Institutem digitální fotografie pro vás na této akci připravilo několik zajímavých exponátů.

Veletrh Invex je tradičním místem setkání nejen IT odborníků, ale zejména široké veřejnosti se zájmem o výpočetní techniku. Na letošním ročníku sice chybí přímé zastoupení řady značek z oblasti počítačové grafiky a digitální fotografie, přesto se s trochou snahy dá v Brně najít několik příjemných zajímavostí. Naší snahou bylo, aby i naše expozice nabídla něco, proč by mělo smysl do Brna přijet.

Apple PowerMac dual G5
Prvním lákadlem, které jsme na naší expozici připravili, je nejvýkonnější jablíčko dneška. Nové počítače G5 se již na českém trhu před nedávnem objevily a pomalu přibývá spokojených uživatelů. Nicméně nejvýkonnější varianta osazená dvojicí 2GHz procesorů G5 na našem trhu zatím chybí. Nicméně pokud jej chcete vidět a vyzkoušet doslova naživo, pak se můžete stavit na naší expozici B103, kde je dnes jediný kus v ČR veřejně přístupný. Mimochodem bohužel jde o jeden z mála Maců na Invexu, na které chybí jak české zastoupení, tak i prodejci.

Fotografické workflow
Druhou část expozice tvoří kompletní workflow digitálního ateliéru. K dispozici je improvizované fotostudio, ve kterém je možné si vyzkoušet v podstatě všechny varianty práce se světlem. Fotostudio je vybaveno studeným deskovým osvětlením, halogenovým reflektorem i záblesky. Nechybí ani fotografický stůl, odrazná deska apod. Připravenou scénu fotografujeme fotoaparátem Nikon D100 a snímky okamžitě přenášíme jak do PC tak do Maca. Na obou počítačích je nainstalován Adobe Photoshop 7 a jsou k nim připojeny dvě tiskárny. První je stolní fotografická tiskárna HP photosmart 7760 a druhou velkoformátová tiskárna HP designjet 120nr.

Publikace
Kromě demonstrace uvedených exponátů je možné na našem stánku také zakoupit publikace a to jak ty vydané přímo Grafikou Publishing, tak i publikace Institutu digitální fotografie. V tomto ohledu jsou zajímavé dvě skutečnosti. Tou první je fakt, že si na veletrhu odbývá svou veřejnou premiéru kniha Mac OS X krok za krokem II, která vyšla minulý týden. Druhou zajímavostí je autogramiáda Ondřeje Neffa, která proběhne ve středu.

Jak s Invexem?
Možná si kladete otázku, zda na Invex vyrazit či nikoli. První odborný den naznačil, že většina odborníků se rozhodla buď svojí návštěvu odložit na některý z dalších výstavních dnů či ji letos zcela oželeli. Není divu, vždyť letos chybí celá řada tradičních vystavovatelů jako je HP, Adobe či třeba Olympus. Navíc se veletrh citelně posunuje do oblasti telco a zábavy. Ale nezoufejte, kromě jiného je Invex první příležitostí, jak si na veřejnosti sáhnout například na Canon EOS 300D.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: