Chovají se vám podivně některé utility na Apple? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Go verze

Chovají se vám podivně některé utility na Apple?

15. září 1999, 00.00 | Při práci v českém prostředí se mohou na MacOS vyskytovat různé zvláštnosti...

Některé utility na mém Apple se chovají divně, např. panel Spouštění doplňků ukazuje nesprávně informace o velikosti souborů. Používám Mac OS 8.

Proč zlobí ostatní utility takto na dálku neporadíme, ale popsaný jev je typický při používání českých skriptů. Pro práci v českém prostředí je nutné zapnout tzv. CE skript. Bohužel, v českých systémech a skriptech panuje podle mého názoru trochu zmatek. Ne všichni uživatelé pracují s lokalizovanými aplikacemi, řada z nás dává přednost původním verzím, někdy ani lokalizovaná verze neexistuje. Problém je v tom, že systém se chová jinak, když máte instalován český systém a jinak když třeba US s českými skripty. Navíc je rozdíl, když restartujete s předvoleným skriptem Roman a poté jej přepnete na CE a když restartujete přímo s předvoleným CE skriptem. Uvedený problém s ovládacím panelem není závažný a nebude se projevovat, když restartujete s Roman skriptem. Bohužel, pravděpodobně vám mohou přestat pracovat lokalizované verze některých aplikací, třeba QuarkXPress.


Chyba panelu Spouštění doplňků (US verze)

Situace je taková, že mnohé aplikace jsou schopny velmi pěkně pracovat s českými fonty i v US systému s českým skriptem. Na druhé straně se snadno stane, že třeba demo stažené z internetu tvrdošíjně odmítá v CE skriptu pracovat. Pak může pomoci právě restart s Roman skriptem a následovné přepnutí do CE skriptu.


Ovládací panel ScriptSwitcher nastavuje aktivní skript

Zkrátka souběžné používání nelokalizovaných a lokalizovaných aplikací a utilit nemusí být úplně snadné. Zcela principiálně vzato, jsme bohužel coby postkomunistické teritorium řazeni mezi počítačově a jazykově "exotické" a náročné oblasti. Podobně je známo, že existují zvláštní skripty a postupy pro Japonsko což je ovšem speciální případ.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: