Alchemy GIF Animator 1.6 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Alchemy GIF Animator 1.6

5. února 2001, 00.00 | Alchymisté se pilně snažili a máme tady novou verzi jejich GIF animátoru, a to prosím komplet v češtině!

Pouhé dva roky vývoje stačily firmě Alchemy Lab, aby svůj GIF Animator prosadila mezi kvalitní animační nástroje určené nejen pro webdesignéry, ale také pro všechny animátory, kteří si potřebují občas poskládat nějakou GIF animaci. Program stojí 25 $ a mimo přechodových efektů umí téměř všechno, co je k tvorbě animací ve formátu GIF zapotřebí.Jistě jste si už všimli, že na obrázcích je program jak v angličtině, tak i v češtině - k dispozici jsou i další jazykové verze, mezi kterými přepínáte kde jinde než v menu "Language". Za českou lokalizaci můžeme poděkovat Michalu Jirákovi, odvedl dobrou práci. Hlavní okno programu je rozděleno na část se seznam jednotlivých snímků, hlavní pracovní/animační plochou a ovládacími ikonkami v horní části okna, mezi tím vším jsou volby související s paletou barev, rozměry snímků, průhledností, prodlevou mezi snímky, metodou překreslováním snímků apod.V animačním okně můžete snímky, přesněji řečeno jejich pozici, přesouvat myší, jednotlivé snímky se zobrazují jako vrstvy. Chcete-li animační okénko zvětšit, můžete to také provést myší pohybem snímku ke kraji okna. Velikost okénka lze samozřejmě měnit i zadáním číselných parametrů, podobně jako odsazení snímků od kraje. Prodlevu mezi snímky volíte jednak pro každý snímek zvlášť nebo globálně pro celou animaci.

Paleta indexových barev (jinou program z logických důvodů nenabízí) umožňuje jednak vytvoření libovolného gradientu a pochopitelně i editaci jednotlivých barev včetně okamžitého prohlédnutí animace s upravenými barvami ještě předtím, než byly změny aplikovány - vzhledem k chybějící funkci Undo je to ostatně nutné. Proč nelze vrátit poslední provedenou akci, na to se budete muset zeptat autorů programu.

Z dalších funkcí můžete využít například oříznutí libovolného snímku s vizuální kontrolou, duplikovat snímky nebo je sloučit do jednoho, spustit externí grafický editor nastavený v preferencích, importovat AVI animace nebo naopak exportovat obrázky/animace ve formátech BMP, JPEG a AVI. Nezbytnou součástí každého GIF animátoru je optimalizační proces. V Alchemy GIF Animatoru můžete využít většinu ze známých optimalizačních funkcí včetně smazání přebytečných bodů, které při animování překrývajících se snímků nejsou vidět, a oříznutí průhledných oblastí snímků.

Alchemy GIF Animator není sice ničím výjimečný, ale v klidu a se slušným pohodlím (až na to chybějící Undo) si v něm uděláte, co potřebujete a to je nutno ocenit, stejně jako kompletní českou lokalizaci, kterou se může pochlubit snad už jenom obdobný animační nástroj od Zoneru. Alchemy GIF Animator může být tedy užitečný všem, kteří neovládají angličtinu nebo některý z dalších programem podporovaných jazyků, ale také webdesignérům a všeobecně všem, kteří potřebují občas zanimovat nějaký ten GIFík.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: