ACD Systems a Corbis.com společně? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

ACD Systems a Corbis.com společně?

21. prosince 2000, 00.00 | Nejúspěšnější výrobce prohlížečů obrázků se dohodl na spolupráci s jednou z největších on-line fotobank na světě. Co to bude znamenat pro uživatele ACDSee?

Produkty společnosti ACD Systems asi není potřeba čtenářům Grafiky příliš představovat. Zejména neuvěřitelně oblíbený ADCSee, prohlížeč bitmapových obrázků, má nainstalován na svém počítači snad každý, kdo se o grafiku aspoň trochu zajímá. Není divu, jde o skvělý shareware, který je prakticky zdarma. Přesto i ACD Systems je společnost, která se snaží vydělávat peníze a za tímto účelem si nově našla opravdu silného partnera - Corbis.

Corbis je dalším světovým velikánem pro změnu v oblasti obchodu s fotografiemi. Na adrese www.corbis.com je k dispozici 2,1 mil. fotografií z kolekce více jak 65 mil., kterými společnost disponuje. Tyto fotografie jsou prodávány za patřičnou úplatu většinou s licenční strategií "royalty-free".

Obě společnosti minulý týden informovaly o podpisu smlouvy o vzájemné marketingové spolupráci. Ta spočívá v tom, že si vzájemně vymění databáze uživatelů, budou podporovat prodej partnerských produktů a v neposlední řadě částečně propojí svoje webové stránky. I pouhé prolinkování webů v případě těchto společností znamená nezanedbatelnou formu propagace, protože například ACDSee si během jediného měsíce stáhne přes 500.000 uživatelů.

Podle slov zástupce společnosti Corbis jde pouze o první krok vzájemné spolupráce a obě strany doufají v rychlé propojování aktivit a další prohlubování synergie obou společností. Toto prohlášení vyvolalo celou řadu spekulací o budoucím vývoji a případném pohlcení ADC Systems. Jeho zástupci tuto variantu razantně odmítli s tím, že jakékoli spekulace jsou zcela předčasné a neopodstatněné.

Obě společnosti vsázejí na on-line služby což zřejmě výrazně přispělo k nalezení společné cesty. Na první pohled by se mohlo zdát, že zatím realizované kroky jsou poměrně nevýrazné, ale jejich dopad na prodeje může být u obou stran významný. Dá se předpokládat, že se například během několika měsíců objeví nějaké speciální verze ACDSee propojená s Corbisem, která bude na tomto serveru výrazně propagována. Vzpomeňme na podobný vývoj mezi AOL a Netscape, i když ten zrovna nevedl k příliš slavnému konci.

Corbis a ADC Systems oslovují velice podobnou cílovou skupinu uživatelů a přitom si nekonkurují. To je stav, který ke spolupráci opravdu vybízí. Uvidíme, co může taková spolupráce přinést nám uživatelům.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: