Ulead FX Razor 2.01 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

Ulead FX Razor 2.01

14. října 1999, 00.00 | Co všechno v sobě skrývá objemný balík plug-inů?

     Kompilace a cenově výhodné balíky software, které například u Corelu a mnoha dalších firem představují nejen program, ale i desítky tisíc clipartů, stovky fotografií a několik set písem, to bývá zpravidla velmi lákavá nabídka. Něco podobného nabízí i Ulead se svým balíkem plug-inů Ulead FX Razor. Jedná se o kompilaci deseti plug-inů - Web Plugins, Particle Plugin, ArtTexture Plugin, FantasyWarp Plugin a na Grafice On-li pokud mne paměť neklame ještě nerecenzovaného Type Pluginu.

     Všechny ostatní zmíněné jednotlivé plug-iny i balík Web Plugins jsem už na Grafice On-line popisoval, takže se zaměřím především na poslední, zatím tajemný Type Plugin dostupný jinak i samostatně na webu věnovaném Web Utilities. Z názvu se může zdát, že se jedná o nástroj určený především na efekty s písmem. Není to pravda, i když při hrátkách s fonty samozřejmě vynikne Type Plugin víc než při "zpracování" jiných typů grafiky.     Vzhled i ovládání Ulead Type Pluginu je typicky uleadovské a tak mimo dostatečně velkého preview jsou jako u ostatních plug-inů od Uleadu k dispozici předem vygenerované ukázky jednotlivých efektů. Type Plugin obsahuje celkem 14 druhů efektů (některé viz ukázka), jejichž hlavním cílem je většinou nějakým způsobem upravit kontury objektu (výběru), nebo i objekt samotný.

     Každý z efektů obsahuje svoje vlastní preference, většinou se nastavení omezuje na výběr barvy/barev, nastavení síly efektu, různé odrazy, odlesky, stíny, tloušťka kontur, případně tvar a poměr zaoblení hran, nebo textury použité u plastických efektů jako je bumpmapa pro zvýraznění struktury povrchu a tak bych mohl pokračovat. Všechny efekty mají svůj vlastní jednoduchý manuál přesněji řečeno sekci v manuálu a tak není problém velmi rychle zjistit, k čemu přesně které hejblátko slouží. Type Plugin má stejně jako ostatní plug-iny od Uleadu databázi přednastavení všech efektů (viz obrázek), a tak nemusíte neustále nastavovat všechno znovu a znovu.     Na závěr bych se ještě chtěl v krátkosti vrátit k jednomu plug-inu (patří také mezi sérii Web Utilities, ale samostatně se neprodává), který je rovněž součástí balíku Ulead FX Razor a pomocí kterého můžete relativně rychle a pohodlně vytvářet textury všech druhů a typů. Background Designer je vskutku vynikající pomůcka na tvorbu nejrůznějších pozadí a protože ho máte od Uleadu v několika plug-in balících vlastně zdarma jako přídavek (nefunguje jako filtr, ale spouští se z menu Soubor/Import), výrazně tak přidává celému balíku na užitné hodnotě.

     Ulead FX Razor 2.01 stojí 89$ a při součtu cen, které byste museli zaplatit za pluginy, které FX Razor obsahuje, ale prodávané jednotlivě (50$+40$+40$+30$+30$=190$), se jedná o téměř poloviční náklady a tak mohu Ulead FX Razor označit jako velmi dobrou koupi.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Photoshop  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: