Katalog jedna báseň - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Download

Katalog jedna báseň

8. února 2000, 00.00 | Where Is It je jednoduchý ale velice silný nástroj a pořádek v haldách souborů. Už jste někdy nemohli něco najít? Pomozte si katalogem!

Už se Vám jistě stalo (mě se to stává pravidelně), že se vás někdo zeptal, jestli nemáte ten či onen program, obrázek či soubor. Protože každý majitel počítače je z principu sběratel, není nikdy příliš snadné ten konkrétní soubor nalézt. Pořádek ve svých archívech jsem si udělal teprve nedávno a k tomu mě napomohl program Where Is It. Vytvořit katalog nemusí být tak těžké, jak se zdá.

Where Is It umožňuje jednoduše udělat katalog všeho, co kde máte. U kalatogových programů je většinou největším problémem nutnost ručních popisků nebo jiných manuálních zásahů. U tohoto programu však stačí pouze vložit jednotlivé disky do mechaniky a nechat je načíst programem. Ten si disk načte a přidá ho do katalogu. Jméno disku a popisky k jednotlivým souborům je možné si ručně editovat a upravovat. Nicméně tento zásah není nutný.

Where Is It - plně česky

Velikou výhodou tohoto programu je i to, že umí pracovat se zabalenými soubory a prohledává i jejich obsah. Ze stránek autorů je možné stáhnout poslední verzi programu, ale i podporu českého menu a v neposlední řadě i plug-iny s podporou různých typů souborů. Pomocí plug-inů program může zjišťovat nejen jméno souboru, jeho velikost a umístění, ale z jeho hlaviček i podrobnější popis (například u mp3 souborů styl hudby, interpreta, název alba a celý název skladby). Nedostatkem, který jsem objevil je absence podpory CDDB u audio disků a dále pak export dat do nějakého jiného souboru než je soubor .CTF .

Ovládání programu je velice snadné. Prvním krokem je vytvoření a pojmenování katalogu. Veškeré další důležité funkce jsou dostupné na liště : editace, nové médium, vyhledávání v katalogu, tisk , vlastnosti vybrané položky atd. Program při prohledávání médií nabídne veškeré dostupné disky v počítači a dokonce i síťové disky, které jsou k nalezení v okolních počítačích. Ovládaní je opravdu velice jednoduché a řídí se pravidly Windows pravým tlačítkem se provádí editace popisek a levým se provádí výběr.
Velice pěknou a nepostradatelnou funkcí je vyhledávání v katalogu. To je velice pěkně zpracováno. Je možné vyhledávat pomocí velkého množství kritérií (např. podle popisek, podle názvu, podle datumu, ale i podle atributu).

Výstup u souboru MP3

Program a pomocné plug-iny si můžete stáhnout na adrese http://www.whereisit-soft.com.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: