Novinky HP pro jaro 2000 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální fotografie

Novinky HP pro jaro 2000

11. února 2000, 00.00 | Přinášíme krátkou reportáž z tiskové konference společnosti HP představující novinky pro jaro 2000.

Společnost Hewlett Packard uspořádala 8.2.2000 ve svém pražském sídle tiskovou konferenci, na které představila celou řadu novinek určených pro jarní trh. I přes tiskové embargo na některé informace se pokusíme v tomto článku přiblížit co nového HP chystá pro začátek jara. Předem upozorňuji, že je dost pravděpodobné, že novinek bude ještě víc, protože nás čeká Cebit, ale přesto je o čem psát.

Jako každá tisková konference i tato začala čísly. Podle uvedených informací se společnosti HP na českém trhu daří opravdu velice dobře. Již delší dobu je známo, že na našem IT trhu tato společnost drží druhý největší podíl (za Compaqem), což vůbec není špatné. Navíc společnost v rámci svého programu TCE zaměřeného na maximální uspokojení zákazníka hodlá ještě dále zlepšovat svojí pozici u nás. Na rozdíl od celé řady jiných výrobců si HP dobře uvědomuje, že Česká republika není sice trh přehnaně velký, ale že při dobré pozici je jistě výnosný.

Druhá část tiskové konference byla věnována novinkám v produktové oblasti. Pan Kocián nejprve představil nové inkoustové tiskárny, poté zastoupil pana Pince u skenerů. Déle vystoupili pánové Jiří Stříž a Zdeněk Zahrádka do jejichž kompetence spadají servery a Storage řešení.

Tradičně velmi dobrá pozice HP na trhu s inkoustovými tiskárnami je zavazující. Proto společnost přestavila celkem čtyři zbrusu nové inkoustové tiskárny ve všech kategoriích. Nejnižším modelem je DeskJet 840C, který je určen domácím uživatelům. Dále jde o modely 930C a 950C přinášející levnější alternativu modelů 970C a v neposlední řadě byla představena tiskárna DeskJet 1220C s formátem A3.
Model DeskJet 840C je zástupcem nejnižší nabízené kategorie. S vylepšenou technologií PhotoRet II a připojením přes USB nebo paralelní port nabízí poměrně slušný technický arzenál. Navíc jedna perlička. K tiskárně půjde přiobjednat barevný kryt ve stylu iMac, hurá.
Modely DeskJet 930C a DeskJet 950C mají mnoho společného. Technologie PhotoRet III a rozlišení až 1200x2400dpi. Obě představují odlehčenou verzi modelu 970C bez duplexu a s nižším tiskovým výkonem. Nový design,velice kvalitní tisk a slušný výkon ocení hlavně náročnější uživatelé.
Model DeskJet 1220C je inovací starší 1120C. Tiskne do formátu A3 technologií PhotoRet III a to na média o gramáži až 250g. Kromě nového designu tiskárna přináší výrazné zvýšení výkonu a dobře doplňuje řadu DeskJet.
Všechny tiskárny by měly být dostupné na českém trhu již od 1.3.2000.

V oblasti skenerů byla představena jedna novinka, kterou je skener ScanJet 5300C. Tento model nahrazuje 5200ku a na českém trhu by měl být již k dispozici od 1.2.2000. Nabízí optické rozlišení 1200dpi, čtyři tlačítka pro snazší ovládání a připojení přes USB nebo paralelní port. Dodávané ovladače mají integrovaný český systém OCR, který u nižších modelů chybí.

Poslední část tiskovky byla věnována novým serverům, CD-RW mechanikám a DAT mechanikám. O těch ale až příště.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Reportáže  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: