Canon představuje (před)jarní nášup novinek - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Digitální fotografie

Canon představuje (před)jarní nášup novinek

20. února 2014, 16.37 | Canon uspořádal dne 19.2. tiskovovu konferenci, na které představil aktuální novinky: od kompaktních fotoaparátů, přes foto tiskárny Pixma až po novou digitální zrcadlovku EOS 1200D nebo špičkový kompakt Powershot G1 X Mark II. Pojďme se nyní společně podívat na novinky podrobněji...

 

Canon představuje novinky pro následující období! Od nových fotografických tiskáren a multifunkcí řady Pixma (iP, iX, MX a Selphy) přes kompaktní fotoaparáty Powershot a Ixus, digitální videokamery Legria (HF-R) až třeba po špičkový kompakt řady G1 nebo zbrusu novou digitální zrcadlovku EOS 1200D. Jednou z novinek je také “EOS průvodce” aneb váš virtuální pomocník na cestě za lepšími fotografiemi! Na své si tak přijdou jak nenároční uživatelé a začátečníci ve světě fotografie, tak i fotografičtí nadšenci a pokročilí uživatelé. My si nyní v kostce přiblížíme ty nejzajímavější novinky z řad digitálních fotoaparátů, foto tiskáren a příslušenství.

EOS 1200D

Nový model, určený pro začínající uživatele, který je zároveň prvním Canon fotoaparátem s aplikací EOS průvodce (SW pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android - průvodce, usnadňující seznámení s vaší novou digitální zrcadlovkou). EOS 1200D disponuje snímačem APS-C CMOS s 18 MPix rozlšiením a obrazovým procesorem DIGIC 4. Autofocus je standardně 9-bodový, sekvenční snímání pracuje rychlostí 3 snímky za sekundu. K dispozici je samozřejmě možnost záznamu videa ve Full HD (1080p). Režim Video Snapshot umí vytvářet sérii krátkých klipů a automaticky je spojit do souhrnného filmu. Zrcadlovka je vybavena LCD s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce) s rozlišením 460 000 bodů.

canon news 2014

Powershot G1 X Mark II

Jednou z horkých novinek je PowerShot G1 X Mark II Enhanced Grip Edition – špičkový kompakt nejvyšší řady a nová vlajková loď mezi kompaktními fotoaparáty Canon. Novinka je následovníkem modelu G1 X a nabídne opět vynikající kvalitu obrazu a množství manuálních funkcí (typických pro DSLR). Fotoaparát G1 X Mark II se může pochlubit kompletně přepracovaným designem: skelet z nerezové oceli, celohliníkové tělo a velká ergonomická rukojeť. Srdcem fotoaparátu je snímač CMOS typu 1/1,5 s rozlišením 13 Mpix. Zajímavostí je možnost nastavení poměru stran snímače s využítím efektního rozlišení celého obrazové pole objektivu, bez ohledu na to, fotografujete-li v poměru 3:2 (typické pro DSLR, potažmo kinofilm) na celkem 12,8 MPix nebo naopak v poměru 4:3 (typickým právě pro kompakty) na 13,1 MPix. Jednotlivé obrazové body (pixely) snímače jsou ve srovnání s modelem G16 cca 4,5x větší a jsou tedy na světlo mnohem citlivější, což se na výsledku projeví nižším digitálním šumem ale také o něco větším dynamickým rozsahem.

 

G1 X Mark II je vybaven objektivem s vysokou světelností f/2,0 – 3,9, disponujícím 5x optickým zoomem, clonou s devíti lamelami a rozsahem ohnisek 24 až 120 mm. Autofocus je vybaven systémem s „umělou inteligencí“, využívající 31 AF bodů. G1 X Mark II nabízí duální, plně přizpůsobitelné ovládací kroužky objektivu, díky kterým můžete dosáhnout požadovaných výsledků jednodušeji a rychleji. Krokový i kontinuální ovládací kroužek jsou na přístroji umístěny tak, aby byly při fotografování velmi snadno dostupné. LCD má úhlopříčku 7,5 cm (3,0 palce). Možnosti G1 X Mark II rozšiřují sáňky, které jsou kompatibilní například též s volitelným elektronickým hledáčkem Canon EVF-DC1. O zpracování obrazu se stará obrazový procesor DIGIC 6, který je ve srovnání se svým předchůdcem až 2,4x rychlejší. Videosekvence lze natáčet ve Full HD rozlišen (1920 x 1080 bodů) při kadenci 30 snímků za sekundu a se stereofonním zvukem. G1 X Mark II podporuje technologii NFC, která umožňuje snadné spárování s dalšími zařízeními (kompatibilní s NFC technologií).

 

canon news 2014

 

Makroblesk Lite MR-14EX II

 

Nový kruhový blesk je určený pro pokročilé fotografy, kteří digitální zrcadlovky využívají pro makrofotografování. Model Lite MR-14EX II nabízí flexibilitu při nasvícení a focení pestré škály objektů. Nový blesk je kompatibilní s celou produktovou řadou digitálních zrcadlovek EOS a nabízí plně automatické měření blesku E-TTL II, které zajišťuje přesné a konzistentní expozice. Blesk navíc umí řídit další externí blesky řady Speedlite, takže může sloužit jednak coby samostatná záblesková jednotka, stejně tak jako řídící základna dalších blesků.

canon news 2014

 

EOS průvodce

Nápověda v podobě nové aplikace EOS průvodce a přehledná příručka pro začínající uživatele vás seznámí s rozložením jednotlivých ovládacích prvků a s funkcemi zrcadlovky EOS 1200D. Aplikace nabídne řadu odborných tutoriálů a praktických cvičení krok-za-krokem, které vás provedou základy fotografování a nastavení fotoaparátu a jeho nejběžnějších funkcí. Ve výukových materiálech ze sekce ‘Inspire’ se dozvíte vše důležité o fotografování nejrůznějších objektů, osvojíte si fotografické techniky a znalosti o světelnosti a perspektivě. Součástí aplikace je také průvodce, který vám poskytne užitečné rady a tipy, např. pro správnou kompozici při focení skupinek nebo krajiny, a díky němuž si poradíte s řadou běžných potíží, jako jsou rozmazané či přeexponované snímky.

 

 

:: Fototiskárny PIXMA a Selphy ::


Do rodiny fotografických tiskáren Canon přibyly nově multifunkční modely: PIXMA iP8750, iX6850, MX475, MX535 a iP2850. Výrobce tak inovuje svu produktovou řadu strojů, určených k domácímu i kancelářskému využití. Zároveň přichází se dvěma zcela novými modely, které nabízejí pokročilé tiskové funkce a umožňují tisk až do formátu A3+. Nové tiskárny PIXMA jsou vhodné pro všechny uživatele, kteří využijí široké možnosti tisku, včetně tvorby fotografií v kvalitě srovnatelné s fotolaboratoří a tisku obchodních dokumentů.

 

canon news 2014

 

PIXMA iP8750 pro fotografické nadšence

Nabídne špičkový tisk až do formátu A3+. Tento nový přírůstek do rodiny PIXMA, je ideálním zařízením pro fotografické nadšence, kteří chtějí posunout tisk fotografií na vyšší kvalitativní úroveň
a v domácím prostředí vytvářet úchvatné snímky. Kvalitní tisk barevných a černobílých fotografií s hladkými přechody umožňuje systém se šesti inkousty, který zahrnuje i samostatný šedý inkoust. Model iP8750 využívá kapičky inkoustu s minimálním objemem 1 pl a nabízí tiskové rozlišení až 9 600 dpi. Na výsledných fotografiích jsou tak výborně zobrazeny i nejmenší detaily. Uživatelé ocení rychlost tisku, která podle normy ISO ESAT dosahuje 14,5 stran za minutu u černobílých výstupů a 10,4 stran za minutu u barevných. Tisk fotografie formátu A3 navíc v průměru trvá pouhé dvě minuty.

Tiskárna nabízí také WiFi rozhraní a plně podporuje technologie mobilního tisku Google Cloud Print a Apple AirPrint. Uživatelé mají k dispozici aplikaci Canon PIXMA Printing Solutions, s níž lze tisknout fotografie včetně nastavení rozměrů a typu materiálu přímo z chytrého telefonu nebo tabletu. Nový model iP8750 umožňuje přímý potisk CD/DVD a tisk etiket pro tyto disky.

 

canon news 2014

PIXMA iX6850 – výkonný tisk pro domácí kancelář

 

Umožňuje tisk až do formátu A3+, nahrazuje předchozí model iX6550 a je ideálním zařízením pro tisk rozměrných tabulek, plakátů a fotografií. Díky podpoře bezdrátové i drátové konektivity vyhovuje požadavkům na síťová připojení v domácím i v kancelářském prostředí. Model iX6850 je navíc kompatibilní s aplikacemi Canon PIXMA Printing Solutions, Google Cloud Print a Apple AirPrint.

Model iX6850 zvládá velké objemy tisku, v kvalitě plně srovnatelné s fotografickými laboratořemi se podílí systém s pěti inkousty. Tiskárna iX6850 je rychlá – dle normy ISO ESAT zvládá až 14,5 stran formátu A4 za minutu u černobílých výstupů a 10,4 stran formátu A4 za minutu u barevného tisku. Díky sadě profesionálních šablon Canon Solutions Templates mohou uživatelé snadno vytvářet plakáty a obchodní dokumenty. Volitelně lze využít zásobník černého pigmentového inkoustu velikosti XXL s výtěžností až 1000 stran A4.

 

canon news 2014

 

PIXMA MX475 a PIXMA MX535 – výšší produktivita SOHO

 

Dvojice nových zařízení kategorie „vše v jednom“ (all-in-one / multifunkce): PIXMA MX475 a PIXMA MX535, nabízí vysokou produktivitu a sofistikovaný software. Tyto modely umožňují nejen tisk, ale také kopírování, skenování a faxování. Vysokorychlostní automatický podavač dokumentů na 30 listů zajišťuje rychlé dávkové kopírování nebo skenování a výrazně tak zvyšuje kvalitu
i efektivitu kancelářských procesů, např. v oblasti archivace dokumentů. Model MX535 navíc podporuje oboustranný tisk, kterým lze výrazně snížit spotřebu papíru. Oba modely nabízejí široké možnosti síťového tisku. Tiskárna MX535 umožňuje díky službě PIXMA Cloud Link tisknout pomocí chytrých zařízení fotografie
a dokumenty z úložišť typu cloud, jako jsou například Evernote a Dropbox. Oba modely navíc podporují bezdrátový tisk i bez připojení tiskáren k síti – nabízejí totiž speciální režim přístupového bodu. Tiskárny PIXMA MX475 a PIXMA MX535 rozšiřují produktovou řadu tiskáren pro malé firmy, která zahrnuje mimo jiné laserové tiskárny a multifunkční zařízení i-SENSYS.

canon news 2014

 

PIXMA iP2850 – efektivní tisk v domácím prostředí

 

Novinka pro čistě domácí uživatele – efektivní a kompaktní jednoúčelovou tiskárnu PIXMA iP2850. Tento nový model nahrazuje současný typ iP2700 a stejně tak je i PIXMA iP2850 speciálně určená pro každodenní použití. Elegantní a zejména pak kompaktní design ocení všichni domácí, tiskárna totiž na pracovním stole zabere jen minimum místa. PIXMA iP2850 pracuje na základě technologie FINE, spojující výhody černého pigmentového tisku s výhodami barevných inkoustů, které jsou založené na speciálních barvivech. Domácí uživatelé ocení i funkci automatického vypínání, která po nastavené době nečinnosti tiskárnu vypne a sníží tak spotřebu elektrické energie. Druhou částí této automatiky je funkce Auto Power On, která tiskárnu zapne ve chvíli, kdy uživatel začne tisknout. Výhodou je i podpora tichého režimu, který přispívá k téměř neslyšitelnému tisku.

 

SELPHY CP910 a SELPHY CP820

 

Velkou výhodou uvedených tiskáren je, že fotky můžete mít prakticky okamžitě po vyfocení snímku. Stačí je vytisknout přímo z vašeho chytrého telefonu – podporovány jsou operační systémy iOS a Android – nebo v maximální kvalitě i z vašeho fotoaparátu, pokud umožňuje bezdrátovou komunikaci. Obě nové tiskárny navíc podporují technologii AirPrint™, která fotografie umí tisknout přímo z jakéhokoli kompatibilního zařízení společnosti Apple – bez toho, abyste museli instalovat jakýkoli software. Uváděné modely tisknou z řady typů paměťových karet a díky kompatibilitě s technologií PictBridge také z mnoha dalších zařízení, včetně videokamer. Oba modely tisknou za necelou minutu a to vysokou rychlostí, kterou oceníte nejen u tisku fotografií při zvláštních příležitostech, ale také při tisku pohlednic z dovolené či různých karet a samolepek. U obou tiskáren ocení uživatelé kompaktní provedení a intuitivní uživatelské rozhraní. Před vlastním tiskem si jednotlivé snímky můžete velmi podrobně prohlédnout na velkém výklopném displeji LCD s úhlopříčkou 6,8 cm (2,7 palce). Při nastavování parametrů tisku si dokonce lze vybrat typ povrchové úpravy výsledné fotografie – lesklou nebo dvě varianty pololesklé. A není ani třeba měnit inkoustové kazety nebo papír.

 

 

:: Kompakty ::

Canon navíc přichází se třemi modely řady IXUS a čtveřicí modelů Powershot - včetně výše představeného, špičkového kompaktu G1 X Mark II. Mezi nové automatické kompakty tedy patří: IXUS 155, IXUS 150 a IXUS 145 + Powershoty: D30 (podvodní model), ultrazoom SX700 HS a S200.

 

  • PowerShot SX700 HS – spojení špičkových inovací z oblasti objektivů a precizně navrženého ultra tenkého kompaktního těla (34,8 mm). Fotoaparát se může pochlubit 30x optickým zoomem i velmi kvalitním ultra širokoúhlým objektivem s ohniskovou vzdáleností 25 mm.

 

 

  • PowerShot D30 – odolný a vodotěsný fotoaparát umožňuje fotit a natáčet pod vodou v hloubce až 25 metrů. Navíc je odolný vůči nárazům při pádu z výšky až dvou metrů, mrazům do -10 °C a všudypřítomnému prachu.

 

 

  • PowerShot S200 – přináší výbornou obrazovou kvalitu a snadno použitelné ruční ovládání. To vše v kompaktním těle, ideální do kapsy a s řadou tvůrčích funkcí pro všechny, kteří se chtějí ve svém fotografickém umění posunout o kus dál. Snímač CCD nabídne rozlišení 10,1 miliónů pixelů a ultra širokoúhlý objektiv se světelností f/2,0.

 

 

  • IXUS 155 - kombinuje výkon obrazového procesoru DIGIC, 10násobný optický zoom a snímač 20 MPix.

 

 

  • IXUS 150 a IXUS 145 - ideální vstupní modely pro začínající fotografy, zejména pak díky režimům pro snadné focení, kreativním filtrům a vysoké obrazové kvalitě. Oba tyto modely se mohou pochlubit snímačem 16 MPix a 8x optickým zoomem.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: