CES 2005: ve velkém stylu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


CES

CES 2005: ve velkém stylu

CES 2005

10. ledna 2005, 00.00 | Vyšší rozlišení, větší úhlopříčky, rostoucí kapacity i výkony. K tomu jednodušší uživatelské rozhraní a hlavně personalizace. To vše nabízí letošní CES.

CES otevřel své brány a návštěvníci začali proudit mezi více jak 2.400 expozic. Las Vegaské kongresové centrum doslova praská ve švech kromě jiného také proto, že dobré počasí vydrželo pouze první den a nyní již všechny návštěvníky provází na každém kroku déšť. Často skloňovanou otázkou kuloárů je, jak hodlají pořadatelé příští rok řešit umístění vystavovatelů, kterých by mělo opět přibýt a ve stávajících prostorách již opravdu další místo není.

Poměrně významná část vystavovatelů je letos umístěna ve velkých stanech na otevřených plochách před konferenčním centrem a dle všeho bude hodně zklamána. Většina návštěvníků se před deštěm ukrývá uvnitř výstaviště a ve stanech je citelně volněji. Výjimkou je pouze dům budoucnosti Microsoftu, který je v neustálém obležení.

Zajímavou atrakcí se zdála být umělá hora sponzorovaná Motorolou, na které měla probíhat snowboardová exhibice. Tak se také stalo první den, kdy bylo počasí poměrně přívětivé. Nyní je již hora opuštěná a umělý sníh v dost zuboženém stavu.

Přestože většina výrobců již opouští hlasité exhibice a vystoupení, stále CES nabízí i tuto formu "zábavy". Bezesporu nejúspěšnější show na letošním CESu jsou vystoupení japonských tanečníků na stánku Casia.

Na druhou stranu CES nabízí i překvapivě klidná zákoutí. Klidnějším povahám bude jistě vyhovovat zadní část střední haly, která kromě expozice například Olympusu nabízí i improvizovanou džungli. Doslova oáza klidu.

Nicméně pojďme k produktům a trendům. Bezesporu nejčastěji skloňovanou zkratkou je "HD" neboli high definition. Ať už jde o HDTV nebo třeba HDV, vyšší rozlišení je něco, co zcela aktuálně a reálně mění video trh i ve spotřební úrovni. Zatím co Evropa si na myšlenku HD videa a vysílání teprve zvyká, hádá se o standardy a připravuje technologie, zde v USA je HD již zcela hmatatelnou realitou. Tomu odpovídá množství produktů v této oblasti prezentovaných.

Druhou technologií, která letos slaví svůj pomyslný triumf jsou plazma obrazovky s extrémně velkou úhlopříčkou. Na CESu je k vidění i 102 palcová plasma televize a jestliže souboj plasma vs. LCD pokračuje, tak na klasickou CRT technologii si nikdo ani nevzpomene. Pokud existuje nějaká alternativa k plasma technologii, tak jsou to DLP projektory a projekční televize.

Jak jsme již několikrát informovali, CES nabízí i vystoupení významných představitelů IT průmyslu. Keynote Billa Gatese věnujeme samostatný článek, takže v tomto přehledu vám nabízíme pouze nejkouzelnější okamžik, ve kterém Bill ani na druhý pokus nerozchodil svůj Media center.

Nicméně tomu nebránilo jen o pár hodin později vášnivě diskutovat na stánku HP s několika manažery této společnosti na téma světlých zítřků této technologie. Přestože nás ochranka Billa nechtěla nechat tuto situaci fotografovat, vše vyřešil teleobjektiv.

A na závěr jedna z mnoha lahůdek ze severní haly, která je plná audio řešení pro naše čtyřkolové miláčky. Pokud nepotřebujete nutně kufr svého automobilu pro takové zbytečnosti jako jsou zavazadla, pak vám nabízíme malou inspiraci.

A pokud neřídíte, tak si můžete zadovádět aspoň s Jackie Chanem.

Další informace z veletrhu CES 2005 můžete najít na adrese report.grafika.cz

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » CES  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: