Maxon Computer ohlásil Cinemu 4D ART - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena

Maxon Computer ohlásil Cinemu 4D ART

7. března 2001, 00.00 | Nová Cinema 4D je zaměřena na oblast vizualizací, designu a DTP.

Firma Maxon Computer ohlásila novou verzi 3D grafického programu pod názvem Cinema 4D ART, která bude zaměřena zejména na uživatele z oblasti designu, vizualizací a tradiční grafiky. Cinemu 4D ART lze používat jak samostatně, tak ve spojení s jinými 2D ilustračními a grafickými editory.

Cinema 4D ART je postavena na stejné architektuře jako Cinema 4D XL a svým uživatelům nabízí robustní sadu nástrojů a funkcí, jakož i plně konfigurovatelné uživatelské prostředí. Oproti vyšší verzi XL chybí pouze animační funkce s výjimkou exportu panoramatických a objektových virtuálních scén ve formátu QuickTime VR. Cinema 4D ART nabízí komplexní sadu modelovacích nástrojů včetně deformačních objektů, HyperNURBS a kostí. Editor materiálů poskytuje plnou kontrolu nastavení textur v 13 materiálových kanálech, možnost aplikace několika materiálů na jeden objekt i podporu přímého importu textur z programu Adobe Photoshop. Světelný systém Cinemy 4D ART patří ve své cenové kategorii k naprosté špičce - podporuje celkem devět různých typů světel, přičemž u každého z nich lze nastavit několik desítek dalších parametrů.

Také renderovací jádro programu je shodné s vyšší verzí XL a nabízí vyhlazování hran s až 256 násobným převzorkováním, 24 bitové barvy, 8 bitový hloubkový kanál a 8 bitový alfa kanál pro snadnou kompozici v jiných programech. Hotové scény lze renderovat až do velikosti 16 000 x 16 000 bodů a ukládat do různých grafických formátů jako TIF, PSD nebo JPG.

Cinema 4D ART bude v prodeji koncem března za cenu 26 980 Kč bez DPH. Pro zájemce o současnou koupi BodyPaintu 3D bude za cenu 34 720 Kč bez DPH k dispozici balík pod názvem Cinema 4D ART Suite, což oproti nákupu samostatných programů znamená úsporu více než 16 000 Kč bez DPH. Vzhledem k příbuznosti s verzí XL uvolní firma Digital Media s.r.o. zdarma českou lokalizaci Cinemy 4D ART pro Windows i Macintosh krátce po uvedení tohoto produktu na náš trh.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » 3dscena  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: