3DLabs Permedia3 CREATE - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


3dscena

3DLabs Permedia3 CREATE

8. června 1999, 00.00 | Hledáte universální grafickou kartu se špičkovým výkonem. Chcete 3D výkon nejen pro hry? Pak by vás mohla zaujmout nová grafická karta, kterou právě představila společnost 3DLabs.

Značka 3DLabs představuje opravdový pojem mezi výrobci 3D grafických akcelerátorů. Přesto i ona si prožila v minulých letech své hubené období. Recese, která postihla trh se špičkovými grafickými stanicemi a tlak konkurence donutil 3Dlabs změnit svou tvář.

3Dlabs Permedia3 Create je nová grafická karta určená pro středně náročné systémy. Pokud se pokusíme přeložit tento pojem z pohledu výrobce na běžná měřítka, zjistíme, že se jedná o špičkový akcelerátor pro všestranné použití. Velmi důležité je, že karta není směřována jen do 3D oblasti a díky tomu nabízí velmi dobrý výkon i pro 2D grafiku. Takže její výkon oceníte i při kancelářském použití nebo při tvorbě WWW grafiky. Přesto si karta zachovává vysoký 3D výkon, který nejvíce běžný uživatel ocení při relaxaci u her.

Podle výkonnostních testů zveřejněných výrobcem je výkon této karty opravdu skvostný. Při běžném testu v prostředí 3D Studia MAX karta překonala nejen čip ATI Rage 128, ale i Riva TNT2. Navíc i ve 2D testu Winbench 99 si poradila s čipy od Rivy a dokonce se vypořádala i s čipem G200 od Matroxu. Zde se sice dá předpokládat, že nový G400 bude podávat ještě lepší výkony, ale zde zatím srovnání chybí. V každém případě jsou výsledky velmi příznivé a budeme doufat, že praktické použití je potvrdí.

3Dlabs vždy nabízeli karty se špičkovými ovladači a toto pravidlo stále platí. Optimalizované jsou jak ovladače pro OpenGL, tak i pro DirectX. Autoři dokonce již počítají s Windows 2000. Karta je určena pro každodenní práci profesionálů z různých oborů, takže velký důraz je kladen na ergonomii. RAMDAC nabízí frekvenci až 300 Mhz a podporuje maximální rozlišení až 2048x1536 bodů. Proto asi nikoho nepřekvapí 32 MB paměti v základní výbavě.

Karta rozhodně nepatří mezi tuctové modely. Její cena, která se pohybuje okolo 300 USD, není nejnižší, ale rozhodně je vyvážena kvalitou. Pokud uvažujete o seriózní kartě s universálním výkonem, pak právě čip Permedia3 je spojení s kompletním zázemím od výrobce vás jistě uspokojí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » 3dscena  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 » Rubriky  » Zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: