Photoshop: Tvoříme kytaru - tělo (dokončení) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



fotograf

Photoshop: Tvoříme kytaru - tělo (dokončení)

Photoshop Barčík Kytara

25. března 2003, 00.00 | Konečně tu máme poslední díl našeho více či méně náročného tutoriálu, kde se nám krůček po krůčku objevuje v Adobe Photoshopu před očima celá kytara.

Minulé díly obsahovaly tvorbu hlavy (ZDE) a krku se struníkem (ZDE).

Co bychom si počali bez cest! Takže hurá do toho, ať se nám naše ozvučená deska co nejvíce vydaří. Po dokončení převedeme cestu na výběr.



Při konstrukci tutoriálu jsem hledal nejlepší a přitom jednoduchý způsob, jak desku co nejefektněji nasvítit. Použitím světelných efektů vznikala zajímavá osvícení, ale stále to nebylo ono. Nakonec přišlo i na Radial Gradient (Kruhový gradient) a hle - metoda byla na světě. Nastavme si tedy barvu popředí na světle hnědou, pozadí na tmavě hnědou a režim kruhového gradientu na Foreground to Background (Popředí do pozadí). Dle ilustrace pak táhněme po středové ose zleva doprava.



Pořídíme kopii desky umístěnou nad původní vrstvou a načteme do výběru. Texturu dřeva nejdříve naznačíme přidáním monochromatického šumu s mírou nastavenou na hodnotu 10.



Texturu dokončíme aplikací Motion Blur (Rozmáznout) v odpovídajícím úhlu. Hodnota Distance (Vzdálenost) by neměla překročit 10 pixelů. Opacitu této vrstvy stáhneme na 25 - 50% viditelnosti a sloučíme s podkladovou.

Do desky vyřízneme buď kruhovou selekcí, či gumou s ostrým hrotem otvor. Celou desku pak manuálně vystínujeme.

Lub (bočnici) a podpěru krku tvoříme cestami stejným způsobem jako desku, hlavu a krk. Pokud použijeme světlejší barvu, ještě vystínujeme, u tmavé barvy stínování odpadá.

Nyní trochu zakouzlíme s prostorovostí - pod otvorem vyplníme kruhovou selekci, která je svým průměrem o něco větší než otvor nad ní, barvou odpovídající barvě vnitřní strany spodní desky (1). Z vrchní desky vykopírujeme prstenec o stejném průměru a vložíme jej mezi desku a spodní kruh (2). Prstenci zvolíme efekt Drop Shadow (Vržený stín) s nastavením vzdálenosti na cca. 10 - 20 pixelů, rozostření zkusíme odhadnout sami (3).

S ozdobnou rozetou si nebudeme příliš lámat hlavu. Načteme do selekce vnitřní část otvoru vrchní desky (např. kouzelnou hůlkou), selekci postupně transformujeme na větší průměry a vytahujeme 1 pixelem bílé barvy - Edit (Úpravy) - Stroke (Vytáhnout) s nastavením Center (Uprostřed).

Ochranná krytka - ano, opět sáhneme po cestách. Tvar (1) vyplníme světle hnědou (kombinace barev popředí/pozadí jako při gradientu u obarvování desky). Načteme do výběru a vybereme příkaz Render (Vykreslení) - Clouds (Oblaka). Poté několikrát za sebou aplikujeme další příkaz Difference Clouds (Odečíst oblaka), abychom dosáhli výsledku podobného ilustraci (2). Přidáme nepatrný šum (3) a v menu Bevel&Emboss (Úkos a reliéf) přidáme Inner Bevel (Vnitřní úkos) s atributy Distance (Vzdálenost) na 1 - 2 pixely, Smooth (Změkčit) také na hodnotu 1 - 2 (4). S úhlem úkosu si opět sami pohrajeme.

Jednotlivé části postupně skládáme k sobě a proporčně upravujeme.

V konečné fázi ještě natáhneme struny nástrojem Line Tool (Čára), struny E6 - G (první čtyři shora) barvou mosazi, H a E (obě dolní) barvou stříbra, tloušťka E6 - D je 2 pixely, G - E je 1 pixel. (Ve skutečnosti je samozřejmě má každá struna jiný průměr, ovšem v našem zobrazení máme pouze omezené možnosti, proto použijeme výše uvedené údaje).



Po strastiplné cestě konečně "držíme v rukou" hotovou kytaru!

Teď už je jen na vás fotošopácích, jestli zkusíte potrápit myšky, klávesy a také svoje šikovné prsty a mozkové závity a troufnete si třeba na elektrickou kytaru...

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Photoshop  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: