Cacidi LiveBrowse 1.0 & ExtremeBarcodes 2.0 pro Adobe InDesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


skenerista, osvitář

Cacidi LiveBrowse 1.0 & ExtremeBarcodes 2.0 pro Adobe InDesign

16. listopadu 2006, 00.00 | Dva šikovné doplňky společnosti Cacidi Systems pro Adobe InDesign mohou ušetřit dost práce s vizuálním importem obrázků, textových souborů a tvorbou čárových kódů. Oba plug-iny si teď představíme trochu podrobněji.

Společnost Cacidi Systems se díky svým poměrně kvalitním produktům již před časem etablovala na trhu s plug-iny a různými doplňky pro Adobe InDesign. Připomenu například plug-iny Contact Sheet, Batch (na konverzi starších dokumentů QuarkXPressu a Page Makeru do formátu InDesignu) nebo Cropmarks. Dnes však bude řeč o dvou úplně jiných doplňcích pro Adobe InDesign, které mohou usnadnit import textových a grafických souborů a tvorbu čárových kódů.

Plug-in Cacidi LiveBrowse je založený na jednoduchém nápadu generování náhledů grafických souborů přímo v paletě plug-inu. Přetažením souborů do dokumentu se poté provede jejich import. Importovat můžete nejen grafické soubory podporované InDesignem, ale také textové soubory, které se rovněž zobrazují jako ikonky. Velikosti ikon jsou volitelné v několika stupních, vybrat si samozřejmě můžete i adresář, ve kterém se soubory nacházejí. Plug-in nemá žádné předvolby, vše se ovládá pouze spodní řadou ikonek v nástrojové paletě. I když je LiveBrowse poměrně šikovný doplněk pro Adobe InDesign, jeho cena 99 USD je však na možnosti plug-inu možnosti dost vysoká.


LiveBrowse 1.0 - plug-in umí zobrazovat několik velikostí náhledů grafických souborů


LiveBrowse 1.0 - největší možná velikost náhledů obrázků

Druhým užitečným plug-inem je Extreme BarCodes nabízený za 149 USD a umožňující generovat čárové kódy přímo v prostředí InDesignu. Extreme BarCodes podporuje čárové kódy typů EAN-8, EAN-13, ISBN, ISSN, UPC-A, UPC-E, JAN-8, JAN-13, Bookland, Codabar, Code 11, Code 25, Code 39, Code 128, MSI/Plessey a PostNet. Všechny vytvořené čárové kódy se chovají jako tzv. Live objekty a můžete tedy dále měnit jejich vlastnosti jako je například velikost, natáčet kódy nebo třeba měnit jejich barvy. Čárové kódy jsou pochopitelně zpětně editovatelné, a pokud tedy změníte číslo daného kódu v paletě Extreme BarCodes, čárový kód se sám aktualizuje.

Ve spolupráci s balíkem Cacidi Extreme Suite lze Extreme BarCodes použít pro automatizovanou produkci čárových kódů pro různé katalogy, nabídkové brožury, seznamy zboží aj. V preferencích plug-inu najdeme volby pro výběr písma, pozici textu, šířku čar v čárových kódech atd. Extreme BarCodes navíc není jediným plug-inem na generování čárových kódů, dalším je například konkurenční BarcodeMaker od Teacup Software.


Extreme BarCodes 2.0 - nabídka typů čárových kódů


Extreme BarCodes 2.0 - hotový čárový kód


Extreme BarCodes 2.0 - předvolby plug-inu

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: