Indigo představilo Platinum - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Filmy

Indigo představilo Platinum

Indigo novinka

30. července 2001, 00.00 | Společnost Indigo představila nový digitální tiskový stroj Platinum, který nahradí existující řadu tiskových strojů TurboStream.

Jak jsme již předeslali v úvodu, Platinum nahrazuje ve výrobním programu tiskové stroje TurboStream, z jejichž konstrukce také vycházejí - a to jak designem, tak řadou parametrů.

Stroj tiskne z archu v maximálním formátu A3 rychlostí 1000 jednostranně potištěných archů A3 za hodinu (tj. tedy 2000 A4/hod.). Kompletní přehled digitální tiskových strojů Indigo včetně popisů tiskových agregátů naleznete v tomto článku.

Velkou novinkou jsou u stroje Platinum nové laserové zapisovací hlavy používající technologii, kterou Indigo nazývá Image Tracking Technology (ITT). Ta zlepšuje kvalitu tisku při dosud někdy problematických úlohách jako je např. tisk jednolitých ploch a přechodů. O významu ITT svědčí i skutečnost, že Indigo bude tuto technologii nabízet od prvního čtvrtletí roku 2002 také ve formě upgrade pro stávající uživatele strojů TurboStream.

Platinum tiskne v rozlišení 800 x 800 dpi s podporou tiskového rastru 144 nebo 175 lpi. V základní konfiguraci je dodáván tiskový engine pro tisk čtyřmi barvami, které je možné rozšířit až na šest. Stroj je možné také rozšířit o duplexní jednotku. Platinum pochopitelně nabízí černobílou i barevnou personalizaci. Stejně jako všechny ostatní digitální tiskové stroje Indigo, používá také Platinum tekuté tonery nazývané ElektroInk.

Zajímavá je také cena, která by se měla pohybovat okolo 235 000 Euro, což je skoro o čtvrtinu méně, než cena původního stroje TurboStream. Stroj bude oficiálně poprvé představen na podzimním americkém veletrhu Print 01, ale podle tiskové zprávy je již nyní distribuován zákazníkům. Navíc je velmi pravděpodobné, že Platinum bude také představovat "originální" předlohu digitálního tiskového stroje Hewlett-Packard Digital Press 6600, o kterém jsme psali v článku "HP oznámilo konkrétní stroj na technologii Indigo".

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: