HP oznámilo konkrétní stroj na technologii Indigo - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Filmy

HP oznámilo konkrétní stroj na technologii Indigo

11. června 2001, 00.00 | Strojem Digital Press 6600 tak Hewlett-Packard vstupuje na trh komerčního digitálního tisku.

O spolupráci společností Hewlett-Packard a Indigo jsme napsali již několik článků. Obě společnosti oznámily první konkrétní spolupráci již v listopadu 1998, posléze pak 14. září 2000 vytvořily strategickou alianci pro společný vývoj digitálních tiskových strojů. Součástí dohody byla také investice HP do Indiga ve výši 100 milionů dolarů, čímž získalo HP v této izraelské společnosti 14% podíl. Již od začátku obě firmy deklarovaly, že cílem dohody je prodej technologie Indigo pod značkou Hewlett-Packard - a to jak na bázi OEM, tak posléze nových společně vyvinutých technologií.


Indigo Turbostream

Zhruba po osmi měsících nyní společnost HP oznámila první konkrétní produkt - bude jím Digital Press 6600 a podle dostupných informací půjde o stroj postavený na technologii Indigo Turbostream. Po technické stránce tak tiskový stroj bude disponovat rozlišením 800 x 800 dpi, tisknout z archů o maximálním formátu A3, rychlostí 34 jednostranně potištěných stran A4 za minutu. Stroje typu Turbostream tiskou standardně čtyřmi barvami rozšiřitelnými až na šest barev. Hlavní rozdíly mezi stroji Digital Press 6600 a Indigo Turbostream by měly být v programovém vybavení. Hewlett-Packard věnovala mnoho pozornosti oblasti color managementu a otázce zadávání tiskových zakázek přes web.

Digital Press 6000 bude dostupný v druhém týdnu července, tedy přibližně za měsíc. V současné době je instalován první beta kus ve společnosti Colourcare Group, která představuje největšího britského zpracovatele fotografií. Cena zařízení se bude pohybovat mezi 200 000 až 400 000 dolary podle vybavení konkrétního stroje.

Hewlett-Packard tak strojem Digital Press 6600 vstupuje na trh komerčního barevného digitálního tisku, o který v současné době bojují (kromě Indiga) především společnosti Xerox, Heidelberg, Xeikon. Strojem Digital Press 6000, který pod jménem Turbostream představuje vlajkovou loď Indiga, bude HP jistě mířit především do sféry administrativy, kde má své současné zákazníky, a potkávat se tak bude zejména se stroji firmy Xerox a Xeikon.

Bližší informace o novém stroji naleznete na http://www.hp.com/go/digitalpress

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: