Fujifilm FinePix 4900Z - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Filmy

Fujifilm FinePix 4900Z

Fujifilm FinePix 4900Z

6. února 2001, 00.00 | Přinášíme komplexní recenzi netradičního fotoaparátu FinePix 4900Z, který překvapí nejen ultrazoom objektivem, ale i bohatou nabídkou funkcí a SuperCCD snímačem.

V dnešní recenzi si představíme velmi netradiční, futuristický i kontroverzní fotoaparát Fujifilm FinePix 4900Z. Jedná se poměrně malý digitální fotoaparát netradičních tvarů vybavený SuperCCD snímačem, ultra-zoom objektivem a extrémně rychlou elektronikou. Tento fotoaparát v podstatě nenavazuje na žádný z předchozích modelů Fuji a navíc se pro něj jen velmi těžko hledá srovnání u konkurence.

Pro lepší představu jsme fotoaparát srovnali s nejbližším konkurentem.

Sony DSC F505V
I tento fotoaparát se může pochlubit velmi netradiční konstrukcí s ultrazoom objektivem. Sony má sice "pouze" 5x zoom, zato posvěcený značkou Zeiss. Sony pochopitelně instalovalo svůj vlastní konvenční CCD snímač s rozlišením 3,34 mil. bodů, což je řešení ve výsledku velmi podobné SuperCCD s 2,4mil. bodů. Navíc oba fotoaparáty se prodávají prakticky za totožnou cenu, takže volba mezi těmito fotoaparáty je spíš o značce či koncepci ovládání, která je v případě Sony výrazně více orientovaná na použití displeje.

Úvod a hodnocení - Provedení, design a balení - Technické parametry - Ovládání, hledáček a displej - Funkce, praktické zkušenosti -

Hodnocení
FinePix 4900Z je bezesporu nejlepším dostupným digitálním fotoaparátem této značky, pokud pomineme profesionální S1 PRO. Díky preciznímu zpracování, příjemným rozměrům a dobré ergonomii se příjemně drží v ruce a anoncovaná příbuznost se zrcadlovkami je patrná. K plusům patří i výrazně klasicky orientované ovládání s velkým počtem samostatných ovládacích prvků. Zde je však potřeba upozornit na použití elektronického hledáčku, který se chová výrazně odlišně ve srovnání s klasickými zrcadlovkami. Nepřehlédnutelná je vysoká rychlost zpracování snímků, která řadí fotoaparát mezi špičku ve své třídě.
Bohužel přístroj má i své neduhy. Jmenujme pomalé doostřování, vysokou hladinu šumu při vyšší citlivosti či pomalejší zobrazování v elektronickém hledáčku.
Celkově fotoaparát nabízený za 49.690 Kč vč. DPH je jistě zajímavý pro uživatele preferující menší rozměry fotoaparátu v kombinaci s ultrazoom objektivem a bohatou nabídkou funkcí. FinePix 4900Z nabízí na rozdíl od svých předchůdců kompletní komfort poloautomatické a manuální expozice. Až na pár technických nedostatků se tento přístroj opravdu povedl.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: