Katedrála a živá setkání – tradice a víra v obrazech - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Aktuality

Katedrála a živá setkání – tradice a víra v obrazech

5. prosince 2013, 18.17 | Cílem výstavy Romana Albrechta a Ireny Grimové Katedrála a živá setkání je ukázat skvosty architektury katedrály a české duchovní tradice, ale hlavně to, jak je výše zmíněné naplňováno člověkem, bez kterého by celý projekt ztratil svůj duchovní smysl.

 

 

Organizátoři výstavy uvedli, že téma výstavy je právě o to těžší, že se snaží zachytit neviditelné – duchovní rozměr člověka, což je aspekt, na který se v letošním roce ve větší míře zaměřují a nechtějí, aby projekt působil jako reklama na církve. Dílo samotné představuje kouzlo hry se světlem v nádherných prostorách katedrály sv. Víta a je průřezem významných události v letech 2012-2013 zachycených uměleckou a dokumentární formou na 50 fotografiích.

 

Katedrála a živá setkání – tradice a víra v obrazech

 

Výstavu můžete navštívit od 7. prosince 2013 do 12. ledna 2014 v Galerii Mladotův dům na Pražském hradě, Vikářská 37, Praha. Otevřeno je ve všední dny od 11 do 15 hodin a o víkendech a během svátků od 11 do 18 hodin. Vstup je zdarma. Vernisáž je 6. listopadu 2013 od 18 hodin. Záštitu nad výstavou poskytují a výstavu zahájí kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský, Ivana Zemanová, první dáma ČR, Tomáš Hudeček, primátor Prahy, a Jiří Grygar, astrofyzik.

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: