Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2014 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Aktuality

Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2014

18. listopadu 2013, 13.02 | V Autoklubu ČR v Praze se uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 5. ročníku fotografické soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost. Soutěž na téma Život je barevná vitráž probíhala od 12. července do 2. října 2013 na webových stránkách Nikon-kalendar.cz. Páté vydání Kalendáře přispělo částkou 311 545 Kč Nadačnímu fondu Jakuba Halíka.

 

Odborná porota v čele s předsedou panem Stanislavem Pokorným vybrala z celkového počtu 1739 přihlášených fotografií 50 semifinálových. Mezi nimi bylo i 12, které byly vybrány do kalendáře Nikon pro rok 2014. Kalendář pokřtil pan Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., přednosta Kardiocentra IKEM. 

 

Po křtu následovala dražba 12 vítězných fotografií z kalendáře pro rok 2014. Díky velkému zájmu přítomných hostů došlo na slavnostním večeru v Autoklubu ČR také k vydražení některých semifinálových fotografií. Výtěžek z dražby fotografií pro Nadační fond Jakuba Halíka na rozšíření programu mechanických srdečních podpor navázaného na transplantační program SRDCE v IKEM se vyšplhal až do výše 301 545 Kč. Společnost Nikon navíc přispěla této nadaci částkou 10 000 Kč. Nadace se zabývá hlavně péčí o pacienty s těžkým srdečním selháním. Vydražená částka včetně příspěvku společnosti Nikon bude využita ke zlepšení péče o tyto pacienty, především k nákupu technického vybavení, které je k léčbě nezbytné. Po skončení dražby prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., přednosta Kardiocentra IKEM, poděkoval soutěžícím, účastníkům dražby i společnosti Nikon. Svoji řeč ukončil slovy: „Krásná fotografie pohladí na duši a zahřeje srdce. Chvíle pohody jsou tím nejlepším lékem na náš dnešní život plný stresu."  

 

NIKON KALENDÁŘ 2014

 

Autory 12 vítězných fotografií v kalendáři pro rok 2014 jsou: Markéta Butalová (Zimní krajina), Lucie Drlíková (Resignation), Jana Pražanová (Matterhorn), Ctibor Košťál (Sám), Jan Žižka (Barevná melodie), Adriana Ryzí (Tron), František Tůma (Joker), Martin Votava (Siida), Petr Šedý (Sameček vážky při východu slunce), Marek Dunajský (II/II/I/I), Milan Faja (Sezónní), Zuzana Vitvarová (Úplné bezvětří). Absolutním vítězem soutěže se stal František Tůma s fotografií „Joker“. Od společnosti Nikon získal šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč. 

 

Na internetových stránkách probíhala pro širokou veřejnost také tipovací soutěž. Úkolem soutěžících bylo správně označit fotografie, které vybere odborná porota do kalendáře NIKON KALENDÁŘ 2014. Výhercem této soutěže se stal Marian Dombovič. Od společnosti Nikon získal šek na nákup zboží této značky v hodnotě 10 000 Kč. Semifinálové fotografie budou vystaveny v lednu a únoru 2014 v NIKON PHOTO GALLERY na adrese Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana, každý týden od úterý do neděle mezi 12. a 19. hodinou. Soutěže NIKON KALENDÁŘ 2014 se zúčastnilo celkem 650 soutěžících. Více o tomto projektu naleznete na webu Nikon-kalendar.cz.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: