Canon Legria HF G25 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Canon Legria HF G25

30. března 2013, 18.00 | Canon spolu se třemi novými kompaktními kamerami HF R představil také nový model HF G, videokameru pro nadšené amatérské kameramany, která navazuje na předešlý model, HF G10. Umožňuje dosáhnout profesionální kvality obrazu, má širokoúhlý objektiv, rozšířené ruční ovládání a kvalitní ozvučení. Představuje dostupnou volbu pro kreativní a náročné uživatele, kteří chtějí využívat kompaktní, ale výkonnou videokameru.

 

Legria HF G25 využívá Canon HD Camera Systém. Základem je zdokonalený obrazový snímač Canon HD CMOS PRO, který nabízí o 20 % vyšší světelnou citlivost než jeho předchůdce. Snímací čip poskytuje vynikající výkon i za špatných světelných podmínek, má široké dynamické rozpětí, a tak kamera může zachytit atmosféru a detail scén i ve stínech a současně eliminuje efekt přepálení ve vysoce kontrastních podmínkách.

 

Canon Legria HF G25

 

Senzor je navíc zkombinován s objektivem se světelností f/1,8. Je to širokoúhlý objektiv s 10násobným optickým zoomem Canon HD Video, začínající na ohnisku 30,4 mm, umožňující zabírat větší prostor scény. Antireflexní úprava čoček umožňuje natáčení nebo prohlížení i v podmínkách s přemírou světla a eliminuje nežádoucí odrazy nebo ozáření v záběrech. Objektiv také chrání tvarovaná sluneční clona a má integrovanou krytku, která nahradila tu tradiční. Toto řešení nabízí vyšší ochranu a rychlejší reakce v provozu. Kryt lze mezi záběry ovládat s pomocí jednoho přepínače, není tudíž třeba přenášet další příslušenství.

 

Výrobce také zdokonalil technologii optické stabilizace obrazu, která zabraňuje roztřesení snímaného záznamu v celém rozsahu zoomu. Kamera automaticky volí jeden ze čtyř různých režimů stabilizace, které jsme popsali u nových kamer HF R. Funkce Intelligent IS zajišťuje, že záznamy pořízené v pohybu, při experimentování s funkcí makro nebo při velkém přiblížení objektů budou mít vždy živé barvy a jen minimální míru rozmazání.

 

Canon Legria HF G25

 

Vylepšeno bylo i ozvučení. Kamera nabízí interní mikrofon, zvukový ekvalizér a technologii Canon Audio Scene Select s pěti režimy zvukového nastavení, které jsou optimalizovány pro různé scény nebo druhy zvuku, kupříkladu snížení šumu, hudba nebo řeč. Uživatelé si mohou jednoduše vybrat nejvhodnější nastavení pro dané video a poté se plně věnovat pouze tvorbě záběru a kompozici obrazu.

 

Kvalitní interní mikrofon snižuje nízkofrekvenční a středofrekvenční hluk v pozadí záznamu. Zaznamenává vždy jemný, čistý zvuk. Zvukový ekvalizér také optimalizuje zvuk podle typu hudebního doprovodu, zejména pokud jsou snímány scény s živou hudbou nebo individuálními hlasy. Režim Zoom Mic umožňuje nastavit prostorové směřování mikrofonu k subjektům v popředí kamery a zajišťuje vhodnou kvalitu zvuku i při záběru vzdálenějších objektů. Videokamera ale nabízí velkou pružnost využití, neboť je kompatibilní s bezdrátovým mikrofonem WM-V1, který umožňuje záznam zvuku až ze vzdálenosti 50 m od kamery a bez ztráty kvality a poslouží i jako obrácený komunikátor, s jehož pomocí si kameraman nastaví osoby na snímané scéně ještě před začátkem filmování.

 

Canon Legria HF G25

 

Kamera nabízí osm filtrů pro filmový dojem. Pomáhá tak uživatelům při vytváření dramatických záběrů a vytváření stylových efektů v kameře. Například filtr Old Movie dodá efekt známý ze starých filmů, filtr Vivid oživuje běžné barvy a zvyšuje jas. Vybraný efekt lze následně dočistit na obrazovce kamery. Lze například měnit barevnou hloubku, kontrast a hloubku záběru, což umožňuje uživatelům vytvářet sofistikované efekty přímo v kameře.

 

Do pořízených záběrů lze díky funkci Dekorace vkládat například jednoduché titulky nebo vytvářet zelené pozadí. Pomocí dodávaného stylusu lze přidat text nebo mixovat fotografie a videa přímo na displeji videokamery. Nástroj je rovněž součástí přístroje. Pomocí funkce tvůrce příběhu mohou uživatelé plánovat, pořizovat a sdílet celé videopříběhy bez jakékoli vnější postprodukce.

 

Canon Legria HF G25

 

Kamera umožňuje využít různé funkce včetně automatických, jako je Instant AF a detekce obličeje, ale také plná manuální kontrolu. Ovládací kroužek objektivu poskytuje kontrolu nad ostřením v průběhu natáčení. Přizpůsobitelnému kolečku voleb může být přiřazena řada funkcí. Ovládat lze například clonu nebo rychlost závěrky. Dvěma tlačítkům vedle dotykového LCD panelu s úhlopříčkou 8,8 cm lze přiřadit různá nastavení, třeba funkci detekce obličeje AF, korekci protisvětla nebo režim priority vyvážení bílé. Hledáček „Colour Viewfinder“ s úhlopříčkou 0,61 cm poskytuje 100% pokrytí sledované scény, což uživatelé ocení hlavně při natáčení v exteriérech nebo v horších světelných podmínkách.

 

S podporou funkcí záznamu na karty SDXC ve dvou slotech a Relay Recording lze nahrávat filmy ve stejné chvíli na dvě paměťové karty, nebo bez přerušení přepnout ukládání z interní 32GB paměti na jednu kartu a později na druhou. Videoklipy lze kopírovat po nahrání z jedné karty na druhou. Velmi jednoduché je sdílení pořízených videozáznamů. Konverzi na méně náročné datové formáty lze provést přímo v přístroji, připravené snímky lze odeslat na stránky určené pro on-line sdílení videa prostřednictvím počítačové aplikace Canon Easy Web Upload nebo přímo z kamery s využitím paměťové karty Eye-Fi využívající bezdrátovou technologii Wi-Fi. 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: