Canon EOS C300 posloužil k natočení filmu Rivalové - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Aktuality

Canon EOS C300 posloužil k natočení filmu Rivalové

3. října 2013, 23.32 | V českých kinech se právě promítá film Rivalové o legendárních pilotech Formule 1 natočený digitální filmovou kamerou Canon EOS C300. A Canon také oznámil, že digitální zrcadlovka Canon EOS-1D C úspěšně absolvovala nezávislé testy Evropské vysílací unie.

 


Film uvedený na světová plátna pod názvem Rush, přichází právě dnes do českých kin. Příznivci akčních snímků a motoristického sportu se mohou těšit na dech beroucí scény přímo ze závodní dráhy nejtěžšího automobilového závodu na světě, v němž se spolu před více než 40 lety utkali Niki Lauda a James Hunt. 

 

Rivalové

 

Jejich nelítostné soupeření v osobním i profesním životě zachytil legendární hollywoodský režisér Ron Howard osobitým způsobem právě díky použití digitální filmové kamery značky Canon, která mu umožnila pořídit ruční záběry z opravdu těsné blízkosti. „Klasickými statickými kamerami bychom tak působivého efektu nikdy nedosáhli,“ komentuje kreativní postup Ron Howard. Divák tak prožívá scény s neobvyklým pocitem intimity a vtažení do děje.

 

Eos 300C

 

Značka nicméně potvrzuje pozici lídra v oblasti digitálního zpracování obrazu také v nezávislých testech Evropské vysílací unie, jimiž nedávno úspěšně prošla digitální zrcadlovka Canon EOS-1D C. Profesionální model EOS-1D určený také pro natáčení videozáznamů tak splnil podmínky kompatibility s tvorbou videa v HD rozlišení. Výsledky testů potvrdily, že tato zrcadlovka vyhovuje specifikacím pro zařazení do třídy 1 standardu pro HD záznam. Canon EOS-1D C je tedy vůbec první digitální zrcadlovkou, která je vhodná k vytváření záznamu pro produkční vysílání.

 

Eos-1D C

 

Digitální zrcadlovka Canon EOS-1D C nabízí výjimečné HD rozlišení založené na 4K digitálních snímcích (4096 x 2160 bodů). Na vysoké kvalitě videozáznamu se podílí nejen velmi dobré prokreslení i barevné podání, ale také možnost zachycení pomalých i rychle se pohybujících objektů.

 

„Již těsně po svém uvedení na trh zaznamenala tato digitální zrcadlovka velké množství pozitivních reakcí. EOS-1D C má u profesionálů i amatérů obrovskou odezvu. Výsledky nezávislého testu Evropské vysílací unie nás velmi potěšily a odpovídají přesně tomu, co na této zrcadlovce oceňují její uživatelé,“ říká Miloš Bejblík, marketingový ředitel společnosti Canon CZ a SK. „Vytvořili jsme skutečně jedinečné zařízení, které umožňuje řadu kreativních postupů a je skvělé, že tomuto modelu byla přiznána průmyslová akreditace, jakou si zaslouží.“

 

Digitální zrcadlovka EOS-1D je výjimečná mimo jiné i tím, že nabízí dynamický rozsah srovnatelný s klasickým filmem. Hodnoty ISO 100 až 25 600 umožňují natáčení prakticky za všech světelných podmínek od velmi dobrého osvětlení až po téměř naprostou tmu. Uživatelům se nabízí řada rozlišení a proměnlivá rychlost záznamu 23,98 nebo 25 snímků za sekundu, a to v osmibitovém formátu Motion JPEG při vzorkování barev 4:2:2. Zrcadlovka poskytuje také nekomprimovaný HDMI výstup a vysoce přesný systém automatického zaostřování s 61 ostřícími body. Pomyslným srdcem EOS-1D C je dvojice digitálních procesorů DIGIC 5+.

 

Vzhledem k tomu, že jde o zrcadlovku z rodiny EOS, je plně kompatibilní s více než 75 objektivy řady EF. Přístroj jsme si představili v článku Canon EOS-1D C jako Cinema, který jsme publikovali 13. dubna 2012 a 30. ledna 2013 jsme uveřejnili článek Canon EOS-1D C: funkční upgrade a chcete-li, můžete se podívat na produkty EOS Cinema v akci: Canon workshop a prezentace nových produktů EOS Cinema. A zde je odkaz na představení digitální zrcadlovky EOS-1D C na webu Canon.cz.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: