Canon EOS 70D s Wi-Fi - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Aktuality

Canon EOS 70D s Wi-Fi

2. července 2013, 17.54 | Canon představil nový model digitální zrcadlovky „střední třídy“ pro začínající nadšené fotografy, kteří chtějí mít velmi kvalitní a výkonný, přitom však stále ještě poměrně kompaktní fotoaparát, který uspokojí poloprofesionální a zkušené náročné amatérské uživatele.

 

Canon EOS 70D využívá inovativní zobrazovací technologii, nabízí funkce podporující individuální tvůrčí přístupy, umožňuje natáčet Full HD video a má integrovanou jednotku Wi-Fi pro bezdrátovou komunikaci. Pozornost ale poutá hlavně nový snímač Canon Dual Pixel CMOS AF, který vylepšuje systém automatického zaostřování. Senzor je navržen tak, aby ostření bylo přesné a pohotové během pořizování videozáznamů a rychlé při fotografování v režimu s živým náhledem na displeji. Umožňuje vytvářet působivé efekty přeostřování a drží objekty v pohybu směrem k uživateli zaostřené při zachování rozostřeného pozadí.

 

Canon EOS 70D v akci I - kliknutím otevřeš větší v novém okně

 

Nový obrazový snímač CMOS má 20 milionů efektivních pixelů a všechny se skládají ze dvou samostatných fotodiod. Senzor tedy obsahuje 40 milionů fotodiod. Ty jsou čteny jednotlivě pro docílení fázové detekce autofokusu, nebo společně pro maximální kvalitu obrazu. Jiné metody AF, které využívají senzor, mu přidělují buď automatické ostření, nebo záznam obrazu, anebo se spoléhají jen na detekci kontrastu.

 

Canon EOS 70D en face

 

S inovativním provedením senzoru není potřeba věnovat pozornost výběru bodů AF. Zajišťuje obojí, jak rychlé zaostření, tak i maximální kvalitu obrazu během natáčení videa. Navíc nové provedení snímače Dual Pixel CMOS AF umožňuje fotoaparátu pracovat s více než 80 procenty záběru.

 

Pro provedení fázové detekce na zobrazovací rovině EOS 70D čte signály z levých a pravých fotodiod samostatně ještě než dojde k výpočtu rozdílu fáze obou paralelních obrazů. Tato technologie umožňuje přístroji předpovědět pozici objektivu nutnou k dosažení přesného zaostření a posune ho automaticky do této polohy. Tradiční metody kontrastního autofokusu musí hledat správnou ohniskovou vzdálenost pomocí pohybu objektivu dopředu a dozadu pro dosažení přesného automatického zaostření, což činnost autofokusu zpomaluje a negativně to ovlivňuje i plynulost chodu.

 

Canon EOS 70D - bajonet

 

Technologie Dual Pixel CMOS AF je kompatibilní se 103 objektivy typu EF a EF-S, ať už mají pevnou ohniskovou vzdálenost, nebo jsou pankratické, ať už jsou širokoúhlé, anebo se jedná o teleobjektivy. Ilustrace ukazuje nejen přípojný systém s bajonetem, ale jednou je zrcadlo ve sklopené a podruhé ve svislé poloze. Koeficient pro přepočet ohniskové vzdálenosti na 35mm formát je 1,6×.

 

Canon EOS 70D navazuje hlavně na model 60D, je vybaven výklopným a otočným displejem, který je navíc dotykový, obdobně jako u modelu 700D, ale je vylepšen nejen použitím nového Dual CMOS snímače AF pro kvalitnější automatické ostření v režimu živého náhledu a při pořizování videosekvencí: jako základní modul autofokusu používá 19bodový TTL-CT-SIR (propojený se senzorem CMOS), který byl použit u EOS 7D, a má vestavěný Wi-Fi modul, jako EOS 6D.

 

Canon EOS 70D s Wi-Fi

 

Porovnání vybraných údajů u modelů EOS 70D a 7D:

 

tabulka Canon EOS 70D vs. 7D

 

Canon EOS 70D podrobněji

 

Použitý obrazový snímač CMOS formátu APS-C má rozměry 22,5 × 15 mm a rozlišení 20,2 milionu efektivních pixelů a jako procesor slouží Digic 5+. Maximální rozlišení snímku je 5472 × 3648 px. Základní poměr stran obrazu 3:2 je možno změnit na 16:9, 4:3 a 1:1. Kromě snímků ve formátu JPEG je možno pořizovat nekomprimované 14bitové obrazové soubory RAW (RAW, M-RAW, S-RAW).

 

Video s kodekem H.264 má maximální rozlišení 1920 × 1080 px a snímkovou frekvenci 29,97, 25, nebo 23,976 obr./s. Nastavit je možno také 1280 × 720 px á 59,94 a 50 obr./s a 640 × 480 px á 59,94 a 50 obr./s. Mikrofon je stereo, reproduktor mono. Data je možno ukládat na paměťové karty SD, SDHC i SDXC. Přístroj má jeden slot.

 

Canon EOS 70D v akci II

 

Systém automatického zaostřování s modulem TTL-CT-SIR a senzorem CMOS má 19 křížových AF bodů s výjimečnou citlivostí při f/2,8 ve středu. Systém umožňuje využívat metodu detekce fáze i detekce kontrastu (senzor). Nabízí všechny tyto režimy AF: inteligentní, jednosnímkové, inteligentní průběžné automatické zaostřování. Nechybí funkce detekce tváří v záběru. Umožňuje automatický výběr 19 bodů AF a ruční výběr jednoho bodu AF a ruční výběr zónového AF a k dispozici je i prediktivní AF. Přístroj opět nemá pomocné LED světlo AF, použít je možno jen přerušované spuštění vestavěného blesku nebo aktivace externího blesku Speedlite. Mikronastavení AF je řešeno uživatelskou funkcí C.Fn II-13, má rozsah ±20 kroků, umožňuje nastavit všechny objektivy podle stejné hodnoty, nastavit jednotlivě až 40 objektivů a nastavení uložit podle sériových čísel. Možné je samozřejmě i manuální zaostřování.

 

Měření expozice nabízí čtyři režimy: měření poměrové, částečné, bodové a vícesegmentové celoplošné. Expozici lze kompenzovat v rozsahu ±5 EV, k dispozici je funkce AE Bracketing. Citlivost ISO nabízí základní hodnoty 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12 800 a v rozšířeném režimu i 25 600. Pro vyvážení bílé je připraveno 6 režimů, možné je ruční vyvážení i využití funkce WB Bracketing.

 

Canon EOS 70D shora

 

Otočný volič režimů expozice nabízí tyto volby: A+ – inteligentní automatika, automatika bez použití blesku, CA – kreativní automatika, scénické programy s výběrem v menu (Portrét, Krajina, Zblízka, Sporty, Noční portrét, Noční scéna z ruky, HDR), P – pružná programová automatika, Tv – program s prioritou času expozice (1/8000–30 s), Av – program s prioritou clonového čísla, M – režim s ručním nastavením všech parametrů expozice, B – Bulb, dlouhé časy expozice a C – paměť pro uživatelské nastavení pro jeho pohotové použití.

 

Canon EOS 70D - výklopný blesk

 

Zabudovaný výklopný blesk má maximální dosah 12 m (100 ISO) a zajišťuje pokrytí zábleskem až do ohniskové vzdálenosti 17 mm (ekvivalent pro 35mm kinofilm: 28 mm). Nabízí režimy automatický, manuální a integrovaný vysílač Speedlite a pro snížení efektu červených očí. Kompenzace expozice s bleskem má rozsah ±3 EV, zajištěna je i synchronizace na druhou lamelu závěrky. Přístroj má samozřejmě aktivní sáňky pro externí blesky, které umožňují i bracketing expozice a další funkce a využití.

 

Canon EOS 70D - zadní stěna

 

Hledáček využívá optický hranol, má svislé i vodorovné pokrytí záběru přibližně 98 % a zvětšení obrazu přibližně 0,95×. Dioptrická korekce okuláru má rozsah-3 až 1 dioptrii. Matnice je pevná s transmisivním panelem LCD. Hledáček umožňuje náhled hloubky ostrosti pomocí tlačítka kontroly hloubky ostrosti.

 

Canon EOS 70D - výklopný a otočný displej

 

Dotykový displej typu TFT LCD Clear View II je umístěný na výklopném a otočném panelu s bočním kloubem. Má délku úhlopříčky 7,7 cm (3 palce), poměr stran 3:2, rozlišení přibližně 1,04 milionu obrazových bodů, pokrytí přibližně 100 %, 170° pozorovací úhel vodorovně i svisle a antireflexní povrchovou úpravu s pevnou strukturou, odolnou proti vytváření šmouh. Umožňuje nastavení jasu v rozsahu sedmi úrovní. Zobrazuje mimo jiné elektronický horizont, rychloovladač a umožňuje nastavení fotoaparátu.

 

Pro tradiční připojení k počítači nebo fotografické tiskárně je fotoaparát vybaven rozhraním USB 2.0, které je současně také videovýstupem (PAL/NTSC), pro připojení k HDTV má výstup mini HDMI kompatibilní s HDMI-CEC a nechybí ani konektor pro externí mikrofon – stereofonní zdířka 3,5 mm. Díky zabudované jednotce Wi-Fi umožňuje bezdrátovou komunikaci přes notebook, tablet nebo smartphone, možné je bezdrátově přenášet a okamžitě sdílet snímky, ale také dálkově fotoaparát ovládat pomocí počítače PC nebo Mac, tabletu nebo i smartphonu.

 

Canon EOS 70D s bateriovým gripem

 

Na výběr je samozřejmě mnoho různého volitelného příslušenství, třeba bateriové madlo BG-E14 s ovládacími prvky pro pohodlné snímání na výšku, samozřejmě všechny objektivy EF a EF-S, externí blesky Speedlite, dálková spoušť RS-60E3, dálkový ovladač RC-6, oční mušle Eb, dioptrická korekční čočka řady E, nástavec okuláru EP-EX15II, úhlový hledáček C, ale také kožené pouzdro EH21-L nebo řemínek na ruku E2 a samozřejmě GPS jednotka GP-E2.

 

Jako základní zdroj energie slouží 7,2V lithium-iontová nabíjecí baterie LP-E6 s kapacitou 1800 mAh, která je-li plně nabita umožňuje pořídit až 920 snímků (podle norem CIPA). Fotoaparát má tělo z hliníkové slitiny a polykarbonátové pryskyřice zpevněné skelnými vlákny, které je utěsněné proti vnikání prachu a vlhkosti, měří 139 × 104,3 × 78,5 mm a včetně baterie a paměťové karty váží 755 g.

 

Canon EOS 70D bude v České republice v prodeji od 27. srpna 2013 za 27 490 Kč.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: