Canon během testu nového full-frame senzoru CMOS natočil video takřka ve tmě - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Aktuality

Canon během testu nového full-frame senzoru CMOS natočil video takřka ve tmě

25. září 2013, 09.47 | Video pořízené ve večerní volné přírodě za téměř naprosté tmy zachytilo drobné světlušky v jejich přirozeném prostředí bez umělého osvětlení a také přírodu, ve které žijí. Osvětlení bylo téměř nulové: jedna setina luxu. Video bylo pořízeno prototypem kamery s novým typem obrazového snímače CMOS.

 

Test byl další fází vývoje nového, vysoce citlivého plnoformátového 35mm obrazového snímače typu CMOS, který umožní pořizovat videozáznamy v plném vysokém rozlišení (Full HD) i za velmi špatných světelných podmínek. Jak uvádí tisková zpráva, vývojáři společnosti Canon dosáhli u nového 35mm senzoru vysoké citlivosti a velmi nízké úrovně obrazového šumu jednak využitím špičkových technologií, využívaných v digitálních zrcadlovkách EOS, a také díky novému typu světlocitlivých buněk ("pixelů/bodů") na obrazovém snímači a zlepšením obvodu pro čtení dat z těchto bodů.

 

nový 35mm full-frame senzor Canon CMOS umožňující natáčet Full HD video ve tmě

 

Videozáznam světlušek ne větších než několik milimetrů pořídil Canon ve spolupráci se společností Zero Corporation na japonském ostrově Ishigaki asi 200 kilometrů severovýchodně od Taiwanu. Natáčení proběhlo po západu slunce bez využití jakéhokoli umělého osvětlení uprostřed ostrovních hor přímo v přirozeném prostředí světlušek Yaeyama-hime. Světelné podmínky byly velmi nepříznivé, úroveň okolního osvětlení nepřesáhla hodnotu 0,01 luxu. Lidské oko má za těchto podmínek, asi třikrát horších, než při svitu půlměsíce, značné problémy s rozpoznáváním okolních objektů. Videozáznam obsahuje nejen barevné světlo vydávané světluškami, ale i jejich pohyb a okolní vegetaci. Pořízené záběry se snímkovou frekvencí 30 obr./s budou využity pro další výzkum světlušek.

 

Kromě pozorování přírody a hvězdné oblohy chce Canon nový full-frame CMOS snímač využít také v oblasti lékařského výzkumu, v dohledových systémech a při prevenci kriminality.

 

jeden snímek z Full HD videozáznamu světlušek Yaeyama-hime a okolní noční vegetace

 

Jeden snímek z Full HD videozáznamu světlušek Yaeyama-hime a okolní noční vegetace. Poklepem na vložený obrázek si otevřete velký v novém okně.

 

Část videozáznamu se světluškami je k dispozici na webu Canon.com.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: