Flaming Pear Mr. Contrast - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


fotograf

Flaming Pear Mr. Contrast

Mr. Contrast

22. ledna 2002, 00.00 | Pracujete často v Photoshopu s jasem a kontrastem? Plug-in Mr. Contrast vám možná práci výrazně usnadní díky komplexně zvládnutému rozhraní. Flaming Pear prostě plug-iny umí.

Zatímco mnoho firem kolem vánoc a v novém roce své plug-iny zlevňuje, firma Flaming Pear jde raději cestou inovace, a tak v novém roce nabízí zbrusu nový plug-in Mr. Contrast. Plug-in je určen pro Adobe Photoshop 3.0 a novější verze, stejně jako pro všechny programy kompatibilní s plug-in architekturou Photoshopu, je k dispozici ve verzích pro Windows i Macintosh a jeho cena je 20 USD.Úkolem Mr. Contrastu je simulovat různé světelné podmínky pomocí nastavení kontrastu barev, úpravou gammutu a různým "ozařováním" obrázku či definovaného výběru. Plug-in se nejlépe hodí k úpravě černobílých fotografií / fotografií ve stupních šedé, lze ho ale použít i u barevných fotek. Mr. Contrast nabízí pro úpravy kontrastu řadu voleb rozdělených do skupin Elements, Mix, Curves, Colors + obligátní kostku pro rychlé nastavení všech parametrů náhodným výběrem. S plug-inem dostanete i celkem 11 hotových předvoleb simulujících různé efekty jako je infračervené záření, různé stíny, inkoust, simulaci povrchu gázi (a dalších povrchů) a několik nastavení pro iluminaci.

Mr. Contrast svými filtračními funkcemi vlastně zasahuje i do simulací kreslících technik, neboť výsledky kombinace jednotlivých sad efektů (ve výše zmíněných skupinách) mohou nabídnout poměrně zajímavé grafické kreace. Na několika ukázkách si můžete prohlédnout několik variací úpravy kontrastu typických pro Mr. Contrast, experimentováním a kombinací s úpravou odstínů barev, kolorizací či reliéfem lze docílit desítky dalších variant výsledného efektu. I když lze výsledky získané při použití Mr. Contrastu docílit i v samotném Photoshopu, je k tomu třeba mnohem víc času a kombinování různých efektů, než získáte podobné efekty. Přesto nebude celková využitelnost plug-inu příliš vysoká, jedná se totiž o poměrně úzce specializovanou sadu efektů. Pokud se tedy rozhodnete si Mr. Contrast pořídit, vyzkoušejte si zkušební verzi, ze které lze celkem dobře posoudit, zda budete moci Mr. Contrast rozumným způsobem využít.


Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: