EIZO představilo nové LCD pro jaro 2010 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


poptávky po fotografiích

EIZO představilo nové LCD pro jaro 2010

21. dubna 2010, 00.00 | V polovině dubna uspořádala společnost EIZO tiskovou konferenci, na níž představila své nejnovější produkty z oblastí foto/video a pre-pressu. Konkrétně se jedná o monitory populárních řad SX a CG a kromě bohaté funkční výbavy a úhlopříček 22“ a 24“, nabídnou také například podporu 10-bit/RGB zobrazení nebo inovativní funkci automatické kalibrace!

V polovině dubna uspořádala společnost EIZO tiskovou konferenci, na níž představila své nejnovější produkty z oblastí foto/video a pre-pressu. Konkrétně se jedná o monitory řady SX a CG a kromě bohaté funkční výbavy a úhlopříček 22“ a 24“, nabídnou také například podporu 10-bit/RGB zobrazení nebo inovativní funkci automatické kalibrace! Mezi novinky patří 22“ LCD SX2262W s širokým barevným gamutem a rozlišením 1 920 x 1 200 (odpovídající 24“ panelům), který míří do oblastí: fotografie, DTP studií, CAD/CAM, web designu nebo poloprofesionální zpracování videa (střih/videohry). Druhou novinkou je 10-bit LCD model z profesionální řady ColorGraphic - 24“ CG245W, jež nabízí například rozsáhlé možnosti zpracování digitálních filmových dat včetně simulace nejrozšířenějších barevných video-prostorů. Zároveň jde též o první grafický monitor se zabudovaným kalibračním senzorem a možností pravidelné automatické kalibrace (praktická je možnost využití flexibilního stínítka jak na šířku, tak i na výšku – tzv.: portrait mode). Třetím (posledním) novinkovým LCD je 10-bit model profesionální řady ColorGraphic – CG223W s teplotní kompenzací barevné teploty bílého bodu, simulaci více barevných video-prostorů nebo menu se světelnou nápovědou obrazových funkcí.EIZO SX2262W (vlevo) a CG223W (vpravo)
foto: Martin Hájek

EIZO SX2262W

SX2262W představuje první 22“ širokoúhlý model s rozlišením 1 920 x 1 200 bodů a poměrem stran 16:10 z foto/video řady SX. Oproti běžným LCD (se stejnou úhlopříčkou a standardním rozlišením 1 680 x 1 050 bodů) nabízí novinka rozlišení typické spíše pro 24“ LCD monitory – 1 920 x 1 200 bodů. SX2262W je vybaven obrazovkou typu S-PVA s širokým barevným gamutem (95 % AdobeRGB) schopným zobrazit přes moderní digitální rozhraní DisplayPort (s podporou 8/10-bit./RGB) až jednu miliardu barevných odstínů. Délka videokabelu může přitom dosahovat až 15 m při zachování vysoké kvality obrazového signálu. Monitor je kromě standardních senzorů automatické stabilizace a optimalizace jasu vybaven teplotními čidly, která sama kompenzují barevnou teplotu bílého bodu v závislosti na změnách teploty okolního prostředí. SX2262W dále disponuje řadou elektronických obvodů pro zpracování pohyblivého videa (Overdrive, Sharpness atd.). S patentovanou high-end technologií DUE pro elektronické řízení homogenní obrazové plochy se jedná o zobrazovací zařízení, které je cenově zajímavou alternativou k 22“ modelu nejvyšší řady CG-222W (zahrnující HW kalibraci). Pro lepší ovládání slouží nové, snadno ovladatelné OSD menu doplněné světelnou nápovědou a pro flexibilní umístění je k dispozici odlehčený typ stojanu – tzv.: FlexStand.EIZO SX2262W

EIZO CG245W

Jednou z klíčových vlastností dalšího - nově představeného modelu – CG245W, je kalibrační zařízení (integrované do horního rámečku), které se v předem naprogramovaný čas vysune a zahájí automatický proces kalibrace. Vlastní kalibrační zařízení je přesně seřízeno a odladěno pro použítý H-IPS panel s širokým barevným gamutem a současně tak eliminuje potřebu použití externích kalibračních sond. Velkou výhodou autokalibrace je možnost uživatele libovolně si rozvrhnout časy kalibrace (dle vlastní potřeby i mimo pracovní dobu). Celý proces je ke všemu zcela nezávislý na OS počítače, tudíž může kalibrace proběhnout s jakýmkoli operačním systémem (i v případě, kdy kalibrační software není podporován OS). Širokoúhlý model CG245W s poměrem stran 16:10 je osazený LCD panelem typu H-IPS s rozšířeným gamutem (98% AdobeRGB) a rozsáhlou podporou pro příjem digitálních videosignálů – včetně simulací nejpoužívanějších barevných prostorů: sRGB, AdobeRGB, EBU, Rec709, DCI atd. K dalším vlastnostem a výbavě CG245W patří: 16-bit výpočet gradace obrazu, teplotní kompenzace barevné plochy bílého bodu, homogenita celé plochy (DUE), senzory pro automatickou stabilizaci a optimalizaci jasu, teplotní čidla, DisplayPort.

 • Rozlišení 1 920 x 1 200 bodů (94dpi / 16:10)
 • Výrazné zlepšení min. barevných odchylek (Delta E < 3)
 • Doba odezvy 5ms ve středních tónech - Overdrive (31-223)
 • Rozsah jasu 60-270 cd/m2
 • Kontrast 850:1
 • Vstupy: 2x DVI-I 29pin (HDCP), 1x DisplayPort, 3x USBEIZO CG245W
foto: Martin Hájek

EIZO CG223W

Poslední z nově uvedených novinek – CG223W, představuje 22“ 10-bit model, který nově nyní nabídne HW kalibraci z řady ColorGraphic. Monitor je vybaven obrazovkou typu S-PVA s širokým barevným gamutem (95 % AdobeRGB) schopným zobrazit až 1 miliardu barevných tónů. Součástí standardní výbavy tohoto panelu je - kromě standardních senzorů pro automatickou stabilizaci a optimalizaci jasu, též teplotní čidla, která automaticky kompenzují barevnou teplotu bílého bodu podle změny teploty okolního prostředí. S patentovanou high-end technologií DUE pro elektronické řízení homogenní obrazové plochy se jedná o profesionální zařízení, které je cenově zajímavou alternativou k 24“ HW kalibrovatelným modelům. CG223W je dále též vybaven řadou elektronických obvodů pro zpracování pohyblivého videa (Overdrive, Sharpness atd.), dokáže simulovat běžné foto a video-prostory a je schopen zpracovávat běžné video-formáty (50/60 Hz). K lepšímu ovládání slouží opět snadno ovladatelné OSD menu (doplněné světelnou nápovědou), stejně tak i nový typ flexibilního stojanu (FlexStand).

 • Rozlišení 1 680 x 1 050 bodů (90dpi / 16:10)
 • Nastavení sytosti barev a gradace (gama 1,0-2,6)
 • Doba odezvy 6ms ve středních tónech - Overdrive (31-223)
 • Rozsah jasu 40-270 cd/m2
 • Kontrast 950:1
 • Úhly pohledu: H/V: 178°/178°
 • Integrovaný dekoder HDCP na vstupu DVI
 • Integrovaný 16-bit procesor / 12-bit LUT
 • Vstupy: 2x DVI-I 29pin (HDCP), 1x DisplayPortEIZO CG223W
foto: Martin Hájek


Klíčové vlastnosti nové generace panelů z řad SX a CG (v kostce):

::.   10-bit video vstup typu DisplayPort
::.   Teplotní kompenzace bílého bodu
::.   OSD menu se světelnou nápovědou (pro pohodlnější ovládání v temnějších prostorách)
::.   DUE - hommogenní obraz v celé zobrazovací ploše
::.   Široká podpora videosignálů 50Hz/60Hz, 480p, 576p, 720p, 50Hz/60Hz + 1080i/60Hz
::.   Emulace foto i video prostorů: sRGB, AdobeRGB, EBU, REC709, DCI, atd.
::.   Snadná a rychlá HW kalibrace: Uložení až 3 kalibrací: CAL1, CAL2, CAL3
::.   CG245W - první model s autokalibrací a interním senzorem
Integrovaný kalibrační senzor u CG245W
foto: Martin Hájek

Závěrem

Nabídka EIZO pro nadcházející období je skutečně zajímavá a určitě potěší všechny náročnější uživatele, kteří si potrpí na kvalitní zobrazovací systémy. Velkým benefitem novinek bude jednoznačně pokročilá správa barev (HW/automatická kalibrace). Stejně tak zaujme například i podpora 10-bit zobrazení (důležitou otázkou ovšem zůstává, jak pružně na tento fakt zareagují softwarové firmy!). EIZO v rámci tiskové konference prozradilo, že již připravuje mimojiné také svůj první LCD panel s plnou podporou 3D technologií, který by měl být oficiálně představen začátkem podzimu 2010. Takže určitě nás pro letošní rok další zajímavé novinky ještě čekají. Všechny představené panely EIZO jsou standardně nabízeny s prodlouženou záruční lhůtou 5 let. Společnost EIZO NANAO Corporation zastupuje pro ČR a SR společnost Avnet, s.r.o.


 
foto: Martin Hájekfoto: Martin Hájekfoto: Martin Hájek

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: