Xerox DocuColor 2000 série - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Filmy

Xerox DocuColor 2000 série

17. března 2000, 00.00 | Xerox představil nový plnobarevný digitální tiskový stroj s rychlostí tisku 60 stran A4/min.

Xerox představil nový plnobarevný digitální tiskový stroj s rychlostí tisku 60 stran A4/min.

Jako součást nové řady DocuColor 2000 Series uvádí firma Xerox dva nové digitální tiskové stroje, DocuColor 2045 a DocuColor 2060. Všechny modely nové série budou postaveny na stejné technologii jako DocuColor 12 (již rok na trhu), jejíž původ můžeme hledat v době už před třemi roky (kdy vznikla ve spolupráci s Fuji Xerox).

Mluvíme o systému IBT (Intermediate Belt Technology, nyní přejmenovaná na Digital Blanket Technology). Klíč k lepšímu tisku je v tom, že čtyři barevné tiskové jednotky, které dříve tiskly obraz přímo na podkladový papír, tisknou v nových strojích na speciální pás - Digital Blanket - a až z něho jsou všechny barvy jedním otiskem přeneseny na cílovou podložku. Mimo lepší barevné podání a zvýšenou přesnost soutisku přinese tato novinka vítané rozšíření spektra použitelných podložek.

Další novinkou je technologie I-TRACS, která označuje a rozpoznává jednotlivé prvky v dokumentu - ty potom může zpracovávat nezávisle na sobě. Prakticky to funguje tak, každý pixel má navíc ke své barevné hodnotě (8 bitů) přiřazeny další dva bity, podle kterých systém rozliší, zda pixely patří k textu, obrázku, nebo k vektorové grafice. Podle toho může být každá část dokumentu zpracována s jinými parametry, třeba jinak nastaveným rastrem. I-TRACS automaticky kontroluje prostřednictvím spektrofotometru každý vystupující arch papíru a předává zpět do systému informace o odchylkách od definovaného standardu.

Podle firemních informací budou provozní náklady na stránku menší než 0,1 dolaru. Stroje pracují s rychlostí 60 stran A4/min při 600 dpi (DocuColor 45 zvládne 45 stran/min - rychlost je to jediné, v čem se obě varianty liší). Oba stroje mohou navíc pracovat v duplexním režimu, s poloviční rychlostí tisku.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: