Xerox bude prodávat ofsetové stroje - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Filmy

Xerox bude prodávat ofsetové stroje

27. září 2000, 00.00 | Xerox postupně odhaluje své plány spolupráce mj. s Adamovskými strojírnami. Na veletrhu Graph Expo tak představí zdigitalizované ofsetové stroje pod svojí značkou.

Již před veletrhem Drupa jsme psali o ofsetovém digitalizovaném stroji Adast 557 DI, který je vyráběn ve spolupráci tří společností Presstek - Adamovské strojírny - Xerox. V zahraničí je pak tento tiskový stroj prezentován pod označením PAX/DI. Role prvních dvou společností v celém obchodu byla od začátku poměrně jasná - Adamovské strojírny coby výrobce samotného tiskového stroje a Presstek dodavatel technologie přímého zobrazování (Direct Imaging) na tiskové desky v tiskovém stroji. Role Xeroxu však byla dosud poměrně nejasná - na Drupě byl sice stroj v hale Xeroxu prezentován, ale ani zástupci Xeroxu pořádně nedokázali odpovědět na otázky týkající se jeho zařazení do obchodní politiky společnosti. Hovořilo se jak o vybavení stroje software firmy Xerox, tak o jeho prodeji prodejními kanály Xeroxu. Tuto cestu nyní Xerox potvrdil svým tiskovým prohlášením spojeným s nadcházejícím veletrhem Graph Expo - zde společnost představí dva modely adamovského stroje pod svým jménem - DocuColor 400 DI-4 a DocuColor 400 DI-5, tedy ve čtyřbarvovém a pětibarvovém provedení.

Velmi podrobné informace o tiskovém stroji Adast 557 DI naleznete v článku "Další DI od Adamovských strojíren". Jde o tiskový stroj tisknoucí technologií bezvodého ofsetu ve formátu B3 - konstrukčně vycházejícího z řady 507. Maximální tisková rychlost stroje je 12 000 archů za hodinu.

Mimoto však bude Xerox nabízet ještě další zdigitalizovaný tiskový stroj - kompaktní čtyřbarvový DocuColor 233 DI-4 tisknoucí technologií bezvodého ofsetu ve formátu A3. V tomto případě půjde pravděpodobně o stroj postavený na Ryobi 3404DI, který byl také jako novinka k vidění na Drupě.

Tento stroj japonského výrobce pracuje také technologií DI, tedy osvitu tiskových desek přímo v tiskovém stroji. K osvitu používá, rovněž jako Adast 577 DI, zařízení firmy Presstek umožňující vypálit tiskovou desku v rozlišení 2 540 dpi za pět a půl minuty. Stroj je velmi kompaktní konstrukce a uspořádání barevníků je podobné jako např. u stroje 74Karat - konkrétně jsou u Ryobi na válce o dvojnásobném průměru upnuty dvě tiskové desky, které jsou zabarvovány ze dvou přilehlých barevníků. Technickými parametry půjde tedy o konkurenci především stroji Heidelberg QuickMaster DI.

Jak je vidět, Xerox plánuje svůj vstup na trh s ofsetovým tiskem velmi vážně. Postupně tak přeměňuje v činy silná hesla, která zaznívala např. i na tiskové konferenci u příležitosti Drupy. Velmi zajímavá je i spolupráce s Adamovskými strojírnami, které tak pro Xerox budou nyní vyrábět jedno z důležitých zařízení v produktové řadě Xeroxu. A není pochyb o tom, že Xerox bude nové digitalizované ofsetové stroje usilovně prosazovat na trh.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: