Pre-press divize Scitex fúzuje s Creo - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Filmy

Pre-press divize Scitex fúzuje s Creo

19. ledna 2000, 00.00 | Nový rok nenechal dlouho čekat na překvapující obchody. Jedním z nich je včerejší oznámení dosavadních velkých konkurentů - společností Scitex a Creo o vytvoření společné divize Creo/Scitex.

O zajímavé akvizice, fúze a blízké obchodní spolupráce není v naší branži nouze. O řadě z nich jsme ostatně informovali v průběhu minulého roku. Letošní rok nevypadá z tohoto pohledu o nic méně zajímavěji - včera oficiálně oznámená fúze Scitex - Creo je toho důkazem.

Konkrétně bylo oznámeno spojení předtiskové divize Scitexu se společností Creo, ve které vznikne divize Creo/Scitex. Ta se bude nadále zabývat výrobou produktů obou společností - tj. především CtP zařízení, skenerů a dalších zařízení jako jsou digitální fotoaparáty, osvitové jednotky, workflow systémy, nátisková zařízení atd. Společnost Scitex se na oplátku stala největším akcionářem Crea vlastnící 27% v hodnotě 537 milionů amerických dolarů.

V samostatném tiskovém prohlášení Scitex současně zdůraznil zvýšení své orientace na digitální tisk a technologie spojené s Internetem. Připomeňme, že Scitex dnes vlastní 100% dceřinné společnosti Scitex Digital Printing, Inc. zabývající se výrobou rychlých tiskových strojů s technologií ink-jetového tisku, 100% dceřinné společnosti Scitex Wide Format Printing Ltd. zaměřenou na vývoj velkoformátových tiskáren, společně s KBA dnes vytváří digitální ofsetový tiskový stroj Karat a z 50% vlastní celosvětovou síť Vio určenou pro přenos dat zejména v oblasti předtiskové přípravy. Mimoto má Scitex nemalé podíly v dalších společnostech - Aprion Digital a SciDel Technologies. A nyní tedy nově i 30% v současné době nejvýznamnějším výrobci CtP zařízení, společnosti Creo.

Změny nastanou samozřejmě i v personální oblasti - management společnosti Creo Products Inc bude doplněn o zástupce obou společností - na nejvyšších místech usedne Raffi Amit, současný předseda představenstva Creo Products a Yoav Z. Chelouche, President Scitex Corporation. Hlavní sídlo společnosti Creo zůstane v kanadském městě Vancouver, divize Creo/Scitex bude řízena jak z Vancouveru, tak z izraelské Herzlie.

Je bezpochyby, že tímto krokem vzniká na poli předtiskové přípravy velmi silný subjekt, který bude mj. celosvětově zaměstnávat cca 4 200 zaměstnanců a v jehož výrobních závodech se rázem octly pod jednou střechou špičkové produkty, které v některých oblastech nemají v současné době konkurenci. Pochopitelně, že s popsaným obchodem vyvstává řada zajímavých otázek, na které se vám postupně budeme snažit přinést odpověď, jakmile budou bližší informace k dispozici.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: