Kodak získal RealTimeProof - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Filmy

Kodak získal RealTimeProof

28. ledna 2004, 00.00 | Společnost Kodak Polychrome Graphics oznámila akvizici grafické divize firmy RealTimeImage, čímž do svého porftolia získává systém pro vzdálený nátisk RealTimeProof. Stávají se postupně internetové aplikace skutečnou součástí tradičního tiskového workflow?

Společnost Kodak Polychrome Graphics oznámila akvizici grafické divize firmy RealTimeImage, čímž do svého porftolia získává systém pro vzdálený nátisk RealTimeProof - to je také jediná technologie, o kterou v akvizici jde. Cena ani další bližší podmínky nebudou podle tiskové zprávy oznámeny, společnost RealTimeImage bude dále fungovat samostatně a působit ve svém druhém oboru podnikání, medicíně.

RealTimeProof je zástupce systému pro tzv. vzdálený "náhled" či doslovně nátisk, prováděný prostřednictvím Internetu. Systém umožňuje stručně řečeno zasílat data v elektronické podobě klientovi, ten si je na svém monitoru prohlédne a případně označí svými komentáři - osobně či v kolektivu. To dnes umí celá řada produktů, počínaje univerzálním Adobe Acrobatem a proprietárními systémy konče. Nicméně RealTimeProof nabízí řadu funkcí, které již tak běžné nejsou. Umí jednak přenášet celou řadu grafických formátů běžně používaných v pre-pressu jako je Scitex CT/LW, TIFF-IT, PDF, PS, EPS a TIFF (a klientovi na jejich prohlížení stačí stále stejný jednoduchý prohlížeč), pracovat s obrázky v plném rozlišení (kdy klientovi je přenášeno formou streamingu nejprve nízké rozlišení a pak stále vyšší rozlišení zvolené části obrazu), zobrazovat barevné separace atd. Navíc firma dokázala svůj systém umě nabízet a produkt si postupně získal poměrně vysoké renomé.


Rozhraní produktu RealTimeProof. Klikněte pro větší náhled.

RealTimeProof se skládá z konkrétně pěti produktů RealTimeProof ASP (Application Service Provider), RealTimeProof Express, RealTimeProof Private Label, RealTimeProof Partner a RealTimeProof Classic určené pro různé typy klientů. Přitom zejména ASP model webového řešení se streamingem dat představuje unikátní řešení. Přestože se na Grafice podobným aplikacím věnujeme poměrně pravidelně, RealTimeProof jsme dosud nerecenzovali, s podrobným popisem aplikace se však pokusíme do vydání přijít co nejdříve.

Smysl celé akvizice je poměrně zřejmý. KPG je jeden z hlavních dodavatelů systémů tradičních nátisků. Ve své nabídce má jak tradiční nátiskové systémy (patrně nejznámější je MatchPrint Digital i klasický "chemický"), tak nástroje pro barevnou kalibraci CRT monitorů. Posledně jmenovaný je prodáván pod názvem Matchprint Virtual Proofing System a právě v jeho napojení vidí výrobce smysl pro integraci nástrojů odkoupených od RealTimeImage. Klientům bude moci KPG nabízet jak řešení pro vzdálený nátisk, tak integrované nástroje pro barevnou správu, aby náhled byl nejen technickým nosičem korekturované informace, ale i barevně věrný.
Velcí výrobci jen neradi opouštějí osvědčená "high-end" technologie a přibírají do své nabídky řešení, která byla ještě nedávno prezentována jako spíše nadšenecké pokusy. V proofingu to platí obzvláště. Proto lze oznámenou akvizici vnímat podle našeho názoru jako další krůček k praxi, kdy vzdálený elektronický nátisk bude chápán, zejména u zavedených obchodních partnerů, jako standardní osvědčená technologie. Uvidíme, jakou obchodní prioritu bude KPG tomuto řešení ve své marketingové komunikaci přikládat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: