Hewlett Packard investuje do Indiga - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Filmy

Hewlett Packard investuje do Indiga

19. září 2000, 00.00 | Společnost HP a Indigo vytvořily strategickou alianci určenou pro vývoj digitálních tiskových strojů. Součástí dohody je také investice HP do společnosti Indigo a plán HP prodávat licencované produkty Indigo.

Společnost HP a Indigo vytvořily strategickou alianci určenou pro vývoj digitálních tiskových strojů. Součástí dohody je také investice HP do společnosti Indigo a plán HP prodávat licencované produkty Indigo.

14. září oznámily společnosti Hewlett Packard a Indigo vytvoření strategické aliance. Součástí dohody je také investice HP do Indiga ve výši 100 milionů dolarů (získá tím cca 14% podíl v Indigu) a od jara 2001 plánuje HP prodávat vybrané typy barevných digitálních tiskových strojů pod svým jménem na základě OEM partnerství. Oznámení tak reprezentuje první významnou konkrétní spolupráci mezi jmenovanými společnostmi, která byla oznámena již v listopadu 1998.

UltraStream 4000
Digitální tiskový stroj Indigo UltraStream 4000
(ilustrační obrázek)

Ani jedna společnost nesdělila k oznámení bližší informace, ale jistě bude zajímavé sledovat, jaké digitální tiskové stroje bude začátkem příštího roku uvádět HP pod svým jménem na trh. Jistě je to i protitah vůči Xeroxu, který jednak v současné době prodává celou škálu digitálních strojů, licencuje průmyslové digitální tiskové stroje od Xeikonu a již na Drupě předváděl prototyp svého budoucního vlastního barevného digitálního tiskového stroje nové generace.

Další relevantní články:

Indigo bude propagovat personalizaci společně s HP
Kompletní přehled strojů Indigo

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: