Heidelberg NexPress 2100 na Drupě - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Filmy

Heidelberg NexPress 2100 na Drupě

25. května 2000, 00.00 | Jedna z dlouho očekávaných novinek byla na veletrhu představena na stánku Heidelbergu - digitální tiskový stroj NexPress vyrobený v joint-venture s Kodakem.

Jedna z dlouho očekávaných novinek byla na veletrhu představena na stánku Heidelbergu - digitální tiskový stroj NexPress vyrobený v joint-venture s Kodakem.

Digitální tiskový stroj NexPress je prvním produktem společného podniku mezi společnostmi Kodak a Heidelberg, který vznikl zhruba před dvěma roky. Konkrétně jde o digitální barevný tiskový stroj s rychlostí tisku 2 100 jednostranně potištěných barevných stran A3 za hodinu.

NexPress pracuje na podobném principu jako klasické ofsetové technologie s tím rozdílem, že je obraz digitálně nanášen přímo na zobrazovací válec. Při tisku je tak obraz osvícen v maximálním rozlišení 600 dpi LED diodami, s možností vytváření bodů s proměnlivou denzitou /8 bitů na bod/, na zobrazovací válec, na kterém se následně přichytí na osvícená místa toner. Ten je poté přenesen přes přenosový válec nepřímo na potiskované médium. Médium postupně prochází všemi čtyřmi tiskovými jednotkami a následně je nanesený toner zapečen. Poté je již vyvedeno potištěné médium ze stroje ven, nebo je v případě duplexu automaticky obráceno a potištěno z druhé strany. Tiskový stroj představený na Drupě byl vybaven čtyřmi tiskovými jednotkami, které bude v budoucnu možné rozšířit o pátou.

NexPress bude k dispozici v roce 2001 za cenu přibližně 350 000 dolarů.

Bližší informace viz http://www.nexpress.com/

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: