Hp psc 950 - opravdu vše co můžete potřebovat - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


fotoaparáty KLASICKÉ a příslušenství

Hp psc 950 - opravdu vše co můžete potřebovat

11. října 2001, 00.00 | Význam slova "multifunkční" se v případě nového modelu psc 950 podařilo posunout opět o něco dál. Přitom se jedná o zařízení vhodné i pro domácnost. Kdo by nechtěl tisknout, faxovat, kopírovat, skenovat ...

V srpnu jsme přinesli rozsáhlou recenzi multifunkčního zařízení hp psc 750 (první část recenze, druhá část recenze a dodatky pro Windows). Z tohoto modelu vzešel upravený a výrazně vylepšený psc 950, který uspokojí nejen domácí uživatele, ale i většinu malých kanceláří. Vždyť nabízí klasický inkoustový tisk dokumentů, faxování, skenování, kopírování a přímý tisk digitálních fotografií.


Nový styl HP je hodně moderní

Tisk
Tiskárna při kancelářském nasazení používá rozlišení 600 x 600 dpi, které se používá zejména pro textové dokumenty. Při fotografickém tisku může uživatel zvolit alternativně rozlišení až 2400 x 1200 dpi, které se dosahuje technologií PhotoREt III. Při tisku textu (černobílem) výrobceuvádí maximální rychlost tisku 12 stran za minutu, při nejvyšší kvalitě bez použití barev "pouhých" 4,7 stran za minutu. Při nejkvalitnějším barevném tisku rychlost ještě klesá a to na 3,1 stran za minutu. Černá je v případě této tiskárny pigmentová, což kvalitě tisku rozhodně svědčí.

Úplnou novinkou u tohoto typu zařízení je vestavěná čtečka paměťových karet, díky níž lze přímo tisknout fotografie z digitálních fotoaparátů. V psc 950 jsou vlastně tři čtečky - CompactFlash, SmartMedia a Memory Stick, což je určitě zajímavé. Fotografie můžete tisknout jak na obyčejný papír (levný náhled), tak i na speciální foto papíry.

Skenování
Na rozdíl od modelu OfficeJet V40 má 950ka plochý skener, což na jednu stranu neumožňuje skenovat/faxovat dlouhé předlohy, ale na druhou stranu se dosahuje vyšší kvality skenování. Skener má optické rozlišení 600 x 1200 dpi, což je pro nároky běžných uživatelů rozumný parametr. Navíc barevná hloubka 36 bitů, přispívá k lepší kvalitě výstupu.

Faxování
Vestavěný fax má potřebnou certifikaci od ITU, takže je homologován pro užití u nás. Pracuje s rychlostí 14,4 kbitů za sekundu, což znamená, že při maximální rychlosti odchází jedna stránka za 6 sekund. Pro snadnější práci si můžete nadefinovat až 60 předvoleb telefonních čísel.


Konektivita
Zařízení se k počítači připojuje prostřednictvím USB. Ovladače jsou k dispozici pro Windows 98 a vyšší (včetně XP) nebo pro Mac OS 9.1. Pro nový MacOS X se ovladače údajně již připravují. V podstatě jde tedy o první multifunkční zařízení s faxování pro Mac OS v České republice (dřívější modely buď neuměly faxovat nebo nebyly pod Mac OS podporované). S ovladači se dodává také OCR program ReadIris.
A rozměry? 358 x 452 x 272 mm při hmotnosti 8,84 kg.

Hodnocení
Nový model psc 950 je unikátní hned v několika aspektech. Z pohledu uživatelů Macintoshů jde zřejmě o první multifunkční zařízení tohoto typu, které dokáže faxovat z prostředí MacOS. To je jistě dobrá zpráva.
Obecně je tento model zajímavý tím, že kombinuje běžné multifunkční zařízení s kvalitním přímým tiskem digitálních fotografií. To ocení všichni uživatelé digitálních fotoaparátů, kterých stále přibývá. Navíc se HP neomezuje pouze na jeden konkrétní typ paměťových karet a zařízení podporuje tři nejběžnější varianty.
Celkově se tedy toto zařízení, které se bude prodávat za 14.790Kč vč. DPH, může oslovit všude tam, kde potřebujete levně zajistit všechny zmiňované funkce. Součet ceny jednotlivých komponent je totiž výrazně vyšší než cena celku.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: