HP Color LaserJet 2500 - nejlevnější barevný laser? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


fotoaparáty KLASICKÉ a příslušenství

HP Color LaserJet 2500 - nejlevnější barevný laser?

HP Color LaserJet 2500

18. září 2002, 00.00 | HP připravuje nový model barevné laserové tiskárny s označením CLJ2500 s cenou kolem 30 000 Kč. Bude to znamenat útok na pozice Minolty v segmentu levných barevných laserovek?

Na včerejší podzimní tiskové konferenci společnosti HP se nečekaně objevila kromě již představené tiskárny HP ColorLaser Jet 4600 i teprve připravovaná novinka s označením CLJ2500. Jak již označení napovídá, půjde pro HP o vstup do nového segmentu ultra levných barevných laserových tiskáren. V krátké prezentaci byla tiskárna dokonce označována jako alternativa černobílé tiskárny LJ2100, se kterou se běžně můžete setkat v malých kancelářích. Co se nám o tiskárně podařilo zjistit ještě před jejím oficiálním uvedením na trh?


Takto vypadá verze se dvěma podavači

Základem tiskového mechanismu je rotační čtyřbarevný engine, tedy již osvědčená technologie, která sice nabízí rychlost pouze 4plnobarevných stran za minutu, ale je adekvátně levná. V černobílém režimu se tiskárna také "nepřetrhne" a papírově nabízí dnes zcela průměrných 16 stran za minutu. Nicméně díky 300MHz QED procesoru se HP podařilo dosáhnout rychlého startu. První stránku tiskárna dokáže vytisknout za 16 reps. 29 sekund v závislosti na tom, zda jde o stránku černobílou či barevnou. Tisk probíhá s fyzickým rozlišením 600x600 dpi, který vylepšuje pomocí technologie ImageREt2400.


Rotační čtyřprůchodový engine

Tiskárna bude na trh dodávána v celkem čtyřech variantách. Nejlevnější model CLJ2500L bude vybaven 64MB operační paměti, jedním podavačem s kapacitou 125 listů a GDI tiskem. Tato varianta má evropskou cenu stanovenu na 1099 Euro a podle našich neoficiálních informací se u nás bude prodávat mezi 32 - 33 000 Kč. Dále následuje model CLJ 2500, který již nabízí PCL či emulaci PS 3 a je navíc vybaven druhým podavačem s kapacitou 250 listů. Jeho evropská cena je 1349 Euro. Následuje síťový model 2500n za 1699 Euro a nejvyšší model 2500tn za 2119 Euro s dalším podavačem pro 500 listů.


Jednoduchý ovládací panel toho uživateli moc nenabídne

Tiskárna má extrémně zjednodušené ovládání, podporuje všechny verze Windows od 95 a MacOS do 8.6. Kromě paralelního portu je vybavena USB a u vyšších modelů jetdirectem 615n. Design je velmi jednoduchý a tiskárna je poměrně malá a kompaktní. Koneckonců vše toto můžete posoudit z našich exkluzivních fotografií.


Ruční podavač a dva klasické

Co se týče spotřebního materiálu, HP bude dodávat tři barevné tonery s kapacitou 4000 stran a černý s kapacitou 5000 stran při 5% pokrytí. A samozřejmě je zde ještě válec s životností max. 20 000 černobílých stran či 5000 barevných. Podle informací od produkt managera by se v běžném provozu měla životnost válce pohybovat kolem 9000 stran. Cena tisku je podle HP cca 70 haléřů za černobílou stranu a cca 3 Kč za barevnou, vše bez DPH. Tiskárna je konstruována pro maximální zátěž 35 000 stran měsíčně.


Portová výbava nejvyšší verze

První dojmy
Každému, kdo se alespoň trochu orientuje na trhu barevných laserových tiskáren je jasné, že tento model bude znamenat zlom v dosavadních poměrech na trhu. HP zatím vůbec nepůsobilo na trhu ultralevných barevných laserových tiskáren, který byl v podstatě dominantně ovládán Minoltou. Podle našich informací se v tomto segmentu v ČR jen v loňském roce prodalo kolem tisícovky tiskáren a na ostatních trzích bude situace podobná. Proto bylo jen otázkou času, kdy HP připraví adekvátní nabídku a zaútočí na pozici Minolty. K tomu by mělo dojít po 23. září, kdy bude tiskárna oficiálně uvedena na náš trh. Uvidíme, jak na ni trh zareaguje, ale vzhledem k síle prodejního kanálu HP a pozici této značky v ostatních segmentech trhu se dá očekávat hodně zajímavý vývoj. Navíc tiskárna je již vybavena novým chemickým tonerem, takže kvalita tisku není vůbec špatná a cena tisku není zas o tolik vyšší ve srovnání s vyššími modely.

Jakmile budou k dispozici další informace, budeme vás informovat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: