Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Software

CorelDRAW tutoriál: Basketbalová obuv (1/2)

19. září 2011, 00.00 | V dnešním tutoriálu se budeme věnovat kresbě basketbalové obuvi. V této části vytvoříme většinu tvarů boty a začneme s přiřazováním barevných výplní.

 

 

 

TwistedBrush Open Studio 17.24: digitální malba zdarma

19. září 2011, 00.00 | Umělecký grafický editor pro digitální malbu používá sady variabilních bitmapových štětců, jejichž prostřednictvím můžete skicovat, malovat a kreslit na různé druhy plátna, klonovat objekty a také je efektově upravovat. TwistedBrush Open Studio je přitom k dispozici zdarma a má i komerčního brášku s editorem štětců a různými jinými doplňkovými funkcemi.

 

 

 

Serif DrawPlus X5: editace vektorových ilustrací, digitální malba a úpravy PDF dokumentů

16. září 2011, 00.00 | DrawPlus je univerzální grafický editor se systémem kreslicích štětců a bohatou sadou editačních i efektových funkcí k tvorbě vektorových a bitmapových ilustrací, pro digitální malbu a mimo jiné i pro zpracování a úpravy PDF dokumentů. Aktuální verze DrawPlus X5 přináší například zajímavý Shape Builder, automaticky aktivované bitmapové náhledy ilustrací, vylepšené nástroje pera a režimů prolnutí, více rychlých stylizačních efektů, plnou podporu CMYKu a několik jiných užitečných novinek.

 

 

 

CINEMA 4D R13, nové funkce a vlastnosti programu (2)

15. září 2011, 00.00 | A pokračujeme novinkami v oblasti modelování, měl by hlásat nadpis. No, nehlásá, ale měl by. Dnes prozkoumáme jednu drobnější novinku, nástroj Pojmenování a jeho novou funkci. Hned poté již přejdeme na novinky zásadní: zcela přepracovaný objekt XRef a také deformátor Kolize, který je vynikajícím bonusem nejenom pro animace.

 

 

 

Photoshop: Grafické prvky pro webové stránky

14. září 2011, 00.00 | Elementů pro webové stránky není nikdy dost. Různá tlačítka, slidery, textová okénka, butonky, ... na každém webu jsou zkrátka potřeba. A samozřejmě je nanejvýš žádoucí, aby všechny tyto prvky na konkrétní webové stránce držely jednotný vizuální styl. A právě Styly ve Photoshopu budou hlavním „hráčem“ dnešního tutoriálu. Kromě toho si ukážeme práci s vektorovými tvary a důležitost jejich přesného umístění na mřížku.

 

 

 

Jak se zbavit problémů s Aperture pod Lionem

13. září 2011, 00.00 | MacOS X 10.7 Lion vzbudil řadu rozporuplných reakcí nejen u fotografů používajících Aperture. Někdo kombinaci Liona s Aperture 3 chválí, jiní řeší zpomalení, zasekávání a nestabilitu. Pokud patříte k druhé skupině, nabízím vám postup, který většinou problémy odstraní.

 

 

 

RasterVect Free Edition: jednoduchá vektorizace bitmapových předloh zdarma

13. září 2011, 00.00 | Bitmapové kresby a ilustrace můžete zdarma převést do vektorové podoby ve vektorizéru RasterVect, který existuje i v komerční verzi. Freewarová edice programu nabízí až na import grafických souborů totožné editační i exportní funkce, podporuje ale pouze jednu metodu jednoduché vektorizace bitmapových grafických předloh.

 

 

 

Corel PaintShop Pro X4: správa, úpravy a kreativní editace digitálních fotografií

12. září 2011, 00.00 | Novou stěžejní verzi editoru digitálních snímků nám před několika dny naservírovala společnost Corel. PaintShop Pro X4 nově nabízí například nezávislé vrstvy úprav pro úpravy fotografií, rozšířené funkce u spojování a tvorby HDR snímků a několik vylepšených či nových filtrů včetně interaktivního efektu tilt-shift. Mezi další novinky patří především výrazně rozšířená podpora 16 bitových barvových kanálů či mimo jiné i využívání GPU pro zrychlení některých funkcí programu.

 

 

 

Linotype FontExplorer X Pro 2.3: profesionální správce písem

9. září 2011, 00.00 | FontExplorer X Pro je univerzální správce písem, určený profesionálním uživatelům, kterým program nabízí komplexní funkce pro organizaci, třídění, prohlížení a hodnocení písem v knihovnách a navíc i instalaci a automatickou aktivaci zvolených fontů pro systém, nebo pouze pro vybrané grafické či DTP aplikace.

 

 

 

Carousel: sdílení a editace digitálních fotografií podle Adobe

8. září 2011, 00.00 | Společnost Adobe představila nové, značně zajímavé řešení, dovolující sdílet a upravovat digitální fotografie napříč zařízeními a platformami, iPadem počínaje a desktopem konče. Přináší Carousel revoluci ve zpracování digitální fotografie?

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: