Software - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Software

ArtRage Studio 3.5: umělecká digitální malba s novými funkcemi

26. srpna 2011, 00.00 | Společnost Ambient Design uvolnila novou oficiální verzi svého intuitivního grafického editoru se zamřením na kreativní malování a kreslení realistickými štětci a různými nativními kreslicími pomůckami. ArtRage Studio 3.5 přináší mimo několika drobnějších inovací také dvě významné novinky v podobě balíčkování sad kreslicích nástrojů a jejich vlastností pro konkrétní umělecké projekty a možnost nahrávání skriptů, do kterých se ukládají i tahy štětcem.

 

 

 

Maya: realistické texturování (1)

25. srpna 2011, 00.00 | Dnešním článkem je prvním v třídílné sérii, která je zaměřená na přípravu a aplikaci fotorealistických textur na různé objekty pomocí UV mapování.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Rámeček

24. srpna 2011, 00.00 | Dnešní tutoriál budeme věnovat kresbě a tvorbě vektorového rámečku v CorelDRAW. Tutoriál je vhodný i pro úplné začátečníky.

 

 

 

V Mac App Store se objevil AutoCAD LT 2012

22. srpna 2011, 00.00 | Autodesk počal v Mac App Store nabízet AutoCAD LT 2012 for Mac, značně zjednodušenou a levnější verzi AutoCADu. Současně oznámil nový AutoCAD for Mac 2012 a verzi mobilní aplikace AutoCAD WS pro Mac.

 

 

 

Filter Forge 3.0b: tvorba a editace efektových filtrů

22. srpna 2011, 00.00 | Filter Forge je unikátní aplikace a současně plugin pro Adobe Photoshop, s jehož pomocí si můžete ve schematickém vizuálním editoru sestavit z různých specializovaných image a color processingových komponent vlastní efektový filtr s prakticky libovolnou funkcí. Třetí stěžejní verze pluginu je zatím ve fázi vývoje, nicméně už teď nabízí několik nových a velmi zajímavých vlastností filtrů a vylepšený náhledový systém.

 

 

 

Adobe Muse: projekt nového vizuálního editoru webových stránek

19. srpna 2011, 00.00 | Pod kódovým názvem Adobe Muse se až doposud ukrýval projekt nového vizuálního editoru webových stránek, ve kterém vytváříte stránky podobně jako publikace v DTP aplikacích či jako objektovou grafiku v grafickém editoru. Adobe Muse kombinuje editační schopnosti Adobe InDesignu s některými funkcemi Fireworks/Dreamweaveru, ke kterým přidává mimo jiné třeba knihovnu interaktivních widgetů například pro obrazové galerie, slideshow, navigační menu či přehledy novinek.

 

 

 

Adobe Photoshop – simulace malby na plátně

18. srpna 2011, 00.00 | Jsou operace, kdy je nutné opustit nejčastěji používanou aplikaci a pomoci si aplikací jinou. Opustil jsem tedy CINEMU 4D, respektive BodyPaint 3D, a využil Photoshop pro tvorbu přirozené malby na povrchu plátna. Malbou jsou šrafy malované ve společnosti Fokker v druhé polovině „Velké války“. Ručně malované, samozřejmě, se vším, co k ruční práci patří. Náš návod se ale netýká jen tohoto tématu, postup můžeme použít kdykoliv, kdy budeme chtít simulovat přirozenou malbu na ploše.

 

 

 

Final Cut Pro X - 3. Práce s projektem a střih

17. srpna 2011, 00.00 | Jak založit projekt a sestříhat video? Na co si při tom dát ve FCPX pozor v porovnání s předchozí verzí? A jak se pracuje se zvukem? O tom všem ve třetím dílu našeho seriálu.

 

 

 

Zoner Photo Studio 13 FREE: organizér, prohlížeč a editor fotografií zdarma!

17. srpna 2011, 00.00 | Aktuální bezplatná verze známého organizéru, prohlížeče a editoru digitálních fotografií s různými publikačními funkcemi je sice k dispozici v několika lokalizacích, čeština ale mezi ně bohužel nepatří. Existuje ovšem způsob, jak do programu češtinu doplnit, a především proto vám nabízíme přehled jednotlivých funkcí zdarma dostupné edice Zoner Photo Studio 13 FREE.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Cestovatelský kufr

16. srpna 2011, 00.00 | Léto je v plném proudu, a i když letos počasí zrovna moc nepřeje, všichni určitě na nějakou tu cestu, výlet či dovolenou zamířili nebo zamíří. Tak co si udělat ikonku kufru nějakého světoběžníka, která se může hodit třeba na cestovatelský web nebo leták cestovní kanceláře…?

 

 

 

Strana výpisu

... 17 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: