Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Polygrafie

Konica Minolta bizhub PRO C65hc: digitální tisk s unikátním rozsahem barev

29. května 2009, 00.00 | Společnost Konica Minolta prezentovala nedávno českým novinářům poprvé digitální tiskový stroj bizhub PRO C65hc. Ten díky inovativnímu HC toneru umožňuje tisk barev v gamutu blížícím se prostoru sRGB. Stroj dále nabízí výjimečně jasnou sytost barev, slušný produkční výkon a bohaté možnosti konfigurace. Kdo všechno využije jeho schopnosti?

 

 

 

Dropbox: sdílení, synchronizace a zálohování souborů v elegantním stylu

22. května 2009, 00.00 | Potřebujete se svými spolupracovníky či klienty snadno sdílet objemná data publikačního projektu? Nevyřešili jste dosud uspokojivě otázky zálohování svých dat či jejich synchronizace mezi stolním počítačem a notebookem? Chcete snadno vystavit na Webu sadu fotografií bez nutnosti používat specializované služby? Naznačené i další nároky vám dovoluje elegantně a zdarma řešit služba Dropbox, dostupná pro Mac OS X, Windows i Linux. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

QuarkXPress 8.02 CZ zblízka (1.): Rozhraní a nástroje

20. května 2009, 00.00 | Sázecí program QuarkXPress zůstává na poli pre-pressu a cross-media publikování stále silnou alternativou Adobe InDesignu. Zatím poslední verzi 8 daného produktu dostali čeští uživatelé nedávno k dispozici v plně lokalizované podobě s označením 8.02 CZ. V dané souvislosti jsme považovali za vhodné představit formou několikadílného seriálu všechny podstatné novinky, které sebou QuarkXPress 8.02 přináší. Dnes bude naše pozornost patřit zejména užitečným inovacím v rozhraní a nástrojích, vedoucím k ke zvýšení uživatelské produktivity.

 

 

 

EIZO představilo jarní novinky 2009

18. května 2009, 00.00 | Výrobce špičkových monitorů, společnost EIZO, oficiálně představil prostřednictvím firmy AVNET českému trhu dva nové modely LCD monitorů CG232W (22,5palcový videomonitor) a CG242W (24palcový monitor pro fotografy a DTP pracoviště). Více viz náš článek a přiložené tiskové zprávy.

 

 

 

Kyocera uvádí barevné multifunkce TASKalfa

15. května 2009, 00.00 | Kyocera ve spolupráci se společností Janus uvádí na český trh zcela novou řadu multifunkčních produktů TASKalfa. Prvními produkty nesoucími toto označení se staly čtyři multifunkce TASKalfa 250ci, 300ci, 400ci a 500ci. Po nedávno uvedených tiskárnách formátu A4, tak nyní tento výrobce posiluje svou pozici též o A3 modely.

 

 

 

Konica Minolta uvádí pět nových multifunkcí

11. května 2009, 00.00 | Konica Minolta posiluje řadu multifunkčních produkčních tiskáren a uvádí hned pětici novinek, určených pro segment kancleářského tisku v menších a středních pracovních skupinách. Konkrétně se jedná o stroje řady Bizhub - dvojici barevných digitálních tiskáren C552 a C652 a trojici monochromatických multifunkcí s typovým označením 222, 282 a 362. Všechny nové modely nabídnou bohatou funkční výbavu, flexibilní a rychlý tisk nebo též uživatelskou vstřicnost.

 

 

 

PANTONE ColorMunki Design: měření barev (nejen?) v amatérském sektoru

30. dubna 2009, 00.00 | Společnost Pantone, resp. její vlastník X-Rite, vstoupila radikálněji do sféry správy barev určené pro domácí uživatele a částečně i pro uživatele z profesionální sféry produktem ColorMunki. Jde o nepřímého nástupce základního balíků i1 Design, na rozdíl od něj ale koncepce ColorMunki neumožňuje pozdější upgrade. ColorMunki se tak řadí po bok takových zařízení jako jsou PANTONE hueyPRO nebo EZColor. Hlavně ale jde o konkurenci v zahraničí hodně úspěšnému Datacolor Spyder3Studio. Blíže vám ColorMunki ve verzi Design představíme v této recenzi.

 

 

 

Canon uvádí nové tiskárny segmentu LFP

29. dubna 2009, 00.00 | Společnost Canon posiluje svou pozici na poli LFP (large format printing) a představuje čtveřici nových velkoformátových tiskových zařízeních řady imagePROGRAF! Konkrétně se jedná o čtyři stroje iPF 650, iPF655, iPF750 a iPF 755, spadající do technických segmentů CAD a GIS. A co nám tyto novinky nabídnou?

 

 

 

PictureXTracker 5.0: automatizované alokace grafických souborů v Quarku a InDesignu

28. dubna 2009, 00.00 | Potýkáte se při zpracování publikací v QuarkXPressu či Adobe InDesignu často s problémy souvisejícími s chybnými či změněnými odkazy na grafické soubory? Plugin či extenze PictureXTracker vše vyřeší skoro sám a navíc poměrně elegantním způsobem.

 

 

 

Trapping a barvy v InDesignu

24. dubna 2009, 00.00 | Připravujete v InDesignu tiskové zakázky, ale pojem trapping je pro vás stále více či méně záhadou? V tomto článku vám jej odhalíme a zároveň ukážeme, jak s trappingem v InDesignu správně pracovat.

 

 

 

Strana výpisu

... 20 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: