Polygrafie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Polygrafie

Užitečné pluginy pro Adobe InDesign: Rorohiko

28. července 2009, 00.00 | Ve skutečně bohaté nabídce pluginů InDesignu z dílny společnosti Rorohiko naleznete nástroje pro všestranné zpracování textu, obrázků, objektů i layoutu. Mnohé z těchto bezesporu užitečných a nápaditých pluginů jsou přitom k dispozici zcela zdarma. Celou nabídku vám blíže představíme v tomto článku.

 

 

 

Enfocus PitStop Pro a PitStop Server 09: preflight PDF v novém

15. července 2009, 00.00 | Společnost Enfocus před několika dny oznámila, že od září začne distribuovat novou podobu svých klíčových nástrojů pro preflight PDF dokumentů PitStop Professional a Sever. Co vše nabídnou PitStop Pro a Server 09? A jak mohou vlastníci předchozích verzí ušetřit při upgradu na tyto novinky?

 

 

 

Knižní tip: Velká kniha digitální grafiky a designu

7. července 2009, 00.00 | Jste amatérským, či profesionálním, počítačovým grafikem a chcete si výrazněji uspořádat a prohloubit své dosavadní znalosti a dovednosti ve vazbě na Adobe Illustrator a Photoshop? Nebo hodláte do dané oblasti teprve vstoupit? V těchto i dalších případech pro vás může být užitečná publikace Alana Hashimota „Velká kniha digitální grafiky a designu“, kterou vám blíže představíme v této recenzi.

 

 

 

GridIron Flow 1.0: zásadní obrat ve správě kreativních projektů?

3. července 2009, 00.00 | Přesné sledování všech zpracovávaných zdrojů a jejich vazeb, snadné sbalení souvisejících souborů pro archivaci, či předání na jiné pracoviště, správa verzí, vyčíslení času stráveného nad zakázkou, nebo rychlé dohledání určitého zdroje z projektu. To vše velmi intuitivně a v úzké vazbě na produkty společnosti Adobe. Takové jsou hlavní klady řešení GridIron Flow, které se v těchto dnech dočkalo první ostré verze. Změní jeho nasazení způsob práce se zdroji v kreativním sektoru, tj. pre-pressu, webdesignu, či multimediální produkci?

 

 

 

VIGC Live Preflight Profiles: cesta k bezchybnému tiskovému výstupu z Adobe InDesignu CS4?

30. června 2009, 00.00 | Používáte Adobe InDesign CS4 a dbáte na to, aby výstupy z něj splňovaly přísná kritéria na bezchybnost tiskového výstupu? V takovém případě vám mohou být užitečné VIGC Live Preflight Profiles, zdarma dostupná nastavení, určená pro funkci živého preflightu v InDesignu, která vycházejí ze zavedených profilů Ghent PDF Workgroup. Jakým způsobem lze tato nastavení použít v pre-pressových workflow?

 

 

 

QuarkXPress 8.02 CZ zblízka (3.): Text a vektory

29. června 2009, 00.00 | Sázecí program QuarkXPress zůstává na poli pre-pressu a cross-media publikování stále silnou alternativou Adobe InDesignu. Zatím poslední verzi 8 tohoto produktu dostali čeští uživatelé před časem k dispozici v plně lokalizované podobě s označením 8.02 CZ. V dané souvislosti jsme považovali za vhodné představit formou několikadílného seriálu všechny podstatné novinky, které s sebou QuarkXPress 8.02 přináší. Dnes se takto podíváme na nové prostředky pro práci s textem a vektorovou grafikou.

 

 

 

QuarkXPress 8.02 CZ zblízka (2.): Stránky a objekty

4. června 2009, 00.00 | Sázecí program QuarkXPress zůstává na poli pre-pressu a cross-media publikování stále silnou alternativou Adobe InDesignu. Zatím poslední verzi 8 tohoto produktu dostali čeští uživatelé nedávno k dispozici v plně lokalizované podobě s označením 8.02 CZ. V dané souvislosti jsme považovali za vhodné představit formou několikadílného seriálu všechny podstatné novinky, které s sebou QuarkXPress 8.02 přináší. Dnes se takto podíváme na nové prostředky pro práci se stránkami a objekty.

 

 

 

Profesionální tisk velkoplošných fotografií

3. června 2009, 00.00 | Každý fotograf dříve či později zatouží po opravdu důstojné prezentaci svých fotografií. A co naplat, jediná skutečně důstojná metoda, jak předvést fotografie více divákům po delší dobu, je velkoplošná fotografie. Navštívili jsme proto pro vás jednu takovou profi fotolaboratoř - firmu Fotonova - a podíváme se velkoplošnému tisku tzv. pod sukně.

 

 

 

Velká letní DTP dílna, aneb chci být grafikem

1. června 2009, 00.00 | Chtěli byste se naučit pracovat v programech Adobe Creative Suite? Uvažujete o dráze grafika/dtp operátora, ale chybí vám potřebná praxe, zkušenosti, neovládáte grafický software a nevíte, jak začít? Tak právě pro vás je kurz určen! Pět dnů budete intenzivně objevovat principy tvůrčí práce a široké možnosti grafického balíku Adobe Creative Suite. Naučíte se orientovat a pracovat v jednotlivých programech, připravovat data a přenášet je mezi aplikacemi. Celý workshop klade důraz především na praktickou stránku...

 

 

 

InDesignCS2 – pro začátečníky, sazba dokumentů komplexně, 2 dny

29. května 2009, 00.00 | Sazba dokumentů již zdaleka není doménou pouze špičkově vybavených grafických pracovišť a s potřebou přesného formátování dokumentů a jejich nejrůznějšími formami publikování se setkává stále více uživatelů. Ať už se jedná o vizitku, jednoduchý leták či třeba katalog produktů, vždy je dobré využít předností vhodného softwaru jako je Adobe InDesign. Kurz Adobe InDesign CS2 - sazba dokumentů komplexně vám nabízí podrobné seznámení s dnes nejprogresivnějším programem pro zlom dokumentů včetně řady konkrétních cvičení.

 

 

 

Strana výpisu

... 19 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: