Nikon Coolpix S800c - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Zprávy

Nikon Coolpix S800c

26. srpna 2012, 12.27 | Kompaktní fotoaparát s operačním systémem Android 2.3 (Gingerbread), který umožňuje připojení k internetu pomocí bezdrátové sítě Wi-Fi a také stahovat aplikace ze služby Google Play pro fotografii, sociální sítě a hry. Má 16Mpx obrazový snímač CMOS, objektiv Nikkor s 10× optickým zoomem 25–250 mm, dotykový 3,5" OLED displej s vysokým rozlišením a integrovaný modul GPS.

Nikon Coolpix S800c je vybaven obrazovým snímačem typu BSI-CMOS, tedy s technologií přímého osvětlení fotodiod, a obvodem s procesorem Expeed C2. Snímač velikosti 1/2,3 palce (6,17 × 4,55 mm) má rozlišení 16 milionů efektivních pixelů. Největší snímek formátu JPEG má rozlišení 4608 × 3456 px. Data lze ukládat do vnitřní paměti s kapacitou 1,7 GB (pro fotografie a videosekvence + 680 MB pro aplikace) a na paměťové karty SD/SDHC.

 

Nikon Coolpix S800c

 

Stereofonní video formátu MPEG-4/H.264 má maximum Full HD/1920 × 1080 px á 30 obr./s, lze použít i nastavení HD/1280 × 720 @ 30 obr./s a VGA/640 × 480 @ 30 obr./s a režim HS, který umožňuje zaznamenávat se snímkovou frekvencí až 240 obr./s v rozlišení VGA. Pro video je k dispozici vyhrazené tlačítko a při záznamu videosekvencí lze používat optický zoom v plném rozsahu a automatické ostření. Mikrofon je stereo, reproduktor mono. 

 

shora - se zoomem na maximu a v základní poloze

 

Objektiv je 10× optický zoom Nikkor ED VR 4,5–45 mm 1:3,2–5,8 a jeho rozsah ohniskové vzdálenosti po přepočtu na 35mm formát odpovídá 25–250 mm. Začíná tedy u ohniska, které nabízí velmi široký úhel záběru, a na opačné straně rozsahu je teleobjektivem, kterým lze přiblížit vzdálené objekty, anebo jej lze využít pro své tvůrčí záměry, a objektiv poslouží i pro tvorbu portrétů.

 

Z označení objektivu je zřejmé, že v jeho optické konstrukci je použito i sklo ED – s mimořádně nízkým rozptylem, které má příznivý vliv na ostrost obrazu i na reprodukci barev. Nechybí ani funkce pro snížení rozostření snímků včetně optické stabilizace obrazu, respektive systému Nikon VR pro snížení účinku chvění fotoaparátu při snímání z ruky zejména při slabém osvětlením a s nastavenou dlouhou ohniskovou vzdáleností. 

 

dotyková obrazovka OLED

 

Dotyková obrazovka OLED s antireflexními vrstvami a širokým pozorovacím úhlem má úhlopříčku 8,7 cm (3,5 palce) a rozlišení 819 tisíc obrazových bodů. Pro ovládání dotykem je stejně citlivá jako u špičkových inteligentních mobilních telefonů a umožňuje fotoaparát používat snadno a zábavně. Poslouží pro ovládání, fotografování, snímání videoklipů, procházení a přehrávání fotografií a videoklip a také pro jejich výběr a kreativní úpravy. 

 

Fotoaparát využívá operační systém Android 2.3 (Gingerbread), připojuje se k internetu pomocí bezdrátové sítě Wi-Fi, umožňuje stahovat libovolné aplikace ze služby Google Play pro fotografii, sociální sítě a hry a je vybaven jednotkou GPS a možností záznamu údajů o zeměpisné poloze pořízení snímků a klipů ve formě geotagů v Exif meta-údajích, které jsou kompatibilní se všemi aplikacemi Google, které pracují s GPS souřadnicemi.

 

Přístroj se svým displejem tudíž poslouží i jako miniaturní středisko zábavy včetně možnosti odesílat fotografie a videosekvence na sociální sítě a fotoweby, přenášet soubory přímo do chytrého telefonu, tabletu nebo notebooku, přistupovat ke zprávám přátel v sociálních sítích, získávat pokyny týkající se plánování trasy a informace o požadované oblasti na cestách nebo si v průběhu cestování zahrát hru. Nikon navíc poskytuje službu myPicturetown.com s přímým připojením k internetové službě na ukládání fotografií.

 

Nikon Coolpix S800c

 

Systém automatického zaostřování pracuje na principu detekce kontrastu. Nabízí vícebodové i bodové ostření a funkce Tracking a Face Detection. Rozsah zaostření je od 50 cm do nekonečna, v makrorežimu je nejkratší zaostřovací vzdálenost 10 cm. Pro měření expozice jsou na výběr tři režimy, měření vícebodové, vyvážené na střed a bodové. K dispozici jsou funkce jako AE Bracketing (±2 EV) nebo Kontrastní osvětlení (HDR; pro optimalizované snímky vysoce kontrastních scén). Pro vyvážení bílé barvy, tudíž i celkového barevného podání, je připraveno pět režimů, možné je i ruční vyvážení, funkce WB Bracketing k dispozici není. Zabudovaný elektronický blesk má maximální dosah 5,6 m.

 

Pro fotografování je připravena plná automatika, automatický program, bohatá nabídka scénických programů a také program Jednoduchá panorama 360°/180° pro pořizování širokých vodorovných nebo svislých panoramatických obrázků. Sériové snímání má maximální rychlost 8,1 obr./s, ale nabídka způsobů snímání je poměrně bohatá: Continuous H, H 60, H 120 a L, ale také Multi-shot 16. 

 

Jako zdroj energie je použita dobíjecí lithium-ionová baterie EN-EL12, která na jedno plné nabití umožňuje pořídit asi 140 snímků (podle norem CIPA). Pro připojení má přístroj vysocerychlostní rozhraní USB 3.0 (až 5 Gbit/s) a výstup mini HDMI. Fotoaparát má přibližné rozměry 11 × 6 × 2,7 cm a i s baterií váží 184 g.

 

Nikon Coolpix S800c je k dostání za doporučenou maloobchodní cenu 9490 Kč.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoChcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou videoprezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z kompaktního fotoaparátu Nikon Coolpix S800c?

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Zprávy  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: