HP DeskJet 895Cxi - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Stolní tiskárny

HP DeskJet 895Cxi

26. listopadu 1998, 00.00 | Recenze ink-jetové tiskárny Hewlett-Packard DeskJet 895Cxi.

HP DeskJet 895Cxi
Zapůjčil : HP
Hodnocení:
Skvělá značka, tradice, nové technologie a velký uživatelský komfort za přijatelnou cenu.

Tiskárna HP Desk Jet 895Cxi nese honosné označení "Professional Series". To je hodně slibné označení, které by odpovídalo faktu, že se jedná o nejvyšší model v řadě 4xx - 8xx. Pojďme se tedy podívat, co může tato inkoustová tiskárna formátu A4 nabídnout nejen profesionálním uživatelům, ale i všem ostatním.

Design a balení
Tvarově sice nové modely HP vycházejí ze staré řady DeskJet, ale úprav je poměrně hodně. Tiskárny jsou kratší a vyšší, což je zřejmě důsledek změny celého podávacího mechanismu. Tvary se výrazně zaoblují a celkově design směřuje spíš do oblasti spotřební elektroniky. Tam konec konců inkoustové tiskárny začínají patřit.
Výraznou úpravou prošel i podavač, který působí menším, zato praktičtějším dojmem. Při problémech s papírem oceníte odnimatelný zadní kryt mechaniky, který kromě toho, že připomíná trezor, výrazně usnadňuje přístup k mechanice.
V balení kromě tiskárny a náplní najdete ještě 2 české příručky, externí zdroj, diskety a CD. Je škoda, že výrobci tiskáren nedodávají propojovací kabely. U kabelu Centronics to ještě není takový problém, ale kabely USB se v ČR shánějí stále trochu obtížněji.

Co tiskárna nabízí?
porty Z největších novinek je to možnost použití USB místo paralelního portu. Pro běžné uživatele to sice není takový přínos, ale budoucnost jistě USB patří. Nemluvě třeba o počítačích iMac.
Tisk je poměrně pěkný. Přestože je použito rozlišení pouze 600x600 DPI, pomocí dalších technologií dosahuje HP velice slušnou přesnost tisku. Rozhodně je kvalita nesrovnatelně lepší, než u klasického inkoustového tisku s tímto rozlišením. Další chloubou HP je práce s barvami. Technologická spolupráce s firmou Kodak přináší své ovoce. Přesto pokud chcete dosahovat opravdu dobrých výsledků, budete muset použít speciální spotřební materiál HP. Na běžný kancelářský papír jsou výsledky tisku někdy dost špatné. Záleží na použitém papíru.

Ovladače
Ovladače pro tiskárny DeskJet mají za sebou dlouhý vývoj, a je to na nich patrné. Vzhledově působí velice jednoduše a přesto nabízejí velký komfort funkcí. Jedinou výtku bych udělil jejich technické přesnosti. HP dalo před technickými údaji a čísly přednost sice srozumitelnějším, zato málo vypovídajícím českým popisům. Takže například si nemůžete zvolit rozlišení tisku, pouze vybrat kvalitu tisku (nejlepší, normální …). Pokud chcete vědět víc, musíte hledat v návodu. Prostě celkový dojem je, že přestože tiskárna nese označení Professional Series, je určena nejširší veřejnosti.

Ovladace

Kvalita tisku
Musíme pochválit zejména přesnost černého tisku. Všechny testy byly pečlivě vykresleny, takřka bez chybičky. Barevný tisk výrazně lépe dopadal na speciální papíry. Na kancelářském papíru byla značně omezená škála tisknutelných barev a často byl patrný rušivý rastr. Na speciálním papíře se situace razantně zlepšila. Pokud byla použita "správna" barva, výsledek byl ohromující. Pokud jste použili tu "nesprávnou" barvu, tiskárna se odvděčila výrazným rastrem.
Pokud budeme hodnotit celkový dojem, tak tiskárny HP udělaly další krůček vpřed. Přesto při tisku v některých situacích tiskárně chybí schopnost použít jemnější rastr, který by nebyl tak patrný.

Co pochválíme?
Mechanika Pochvalu si zaslouží české manuály. Jsou srozumitelné, úplné a dobře přehledné. V češtině jsou k dispozici také ovladače, které jsou poměrně bohaté na to, že se nejedná o PostScriptovou tiskárnu.
Druhou pochvalu si zaslouží nová mechanika. Tisk je výrazně tišší a ve srovnání třeba s modelem 850C je podávání papíru výrazně přesnější. Otázkou je, jak si mechanika zbavená ozubených koleček poradí s různými druhy médií a jak HP zvládlo encoder určující pohyb hlav. My jsme však žádný problém nezaznamenali.

Hodnocení
Tiskárna je na pohled hezká, tichá a rychlá. Nabízí nové technologie, nové ovladače a plně lokalizované prostředí. Kvalita tisku bude vyhovovat mnoha zájemcům o barevný tisk, přesto se obávám, že označení Professional Series je nadnesené. Tato tiskárna nedosahuje takových výsledků, aby mohla být nasazena bez omezení v DTP nebo pre-pressu. Tak daleko její ambice snad nesahají a tomu odpovídá i cena, která se pohybuje okolo 11.000 Kč bez DPH. To rozhodně stojí za zvážení.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: