Mac OS X software: Data Rescue 3 přináší nové uživatelské rozhraní a zrychlení práce - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Software

Mac OS X software: Data Rescue 3 přináší nové uživatelské rozhraní a zrychlení práce

14. října 2009, 00.00 | Nejlepším řešením je samozřejmě zálohovat všechna důležitá data, ale protože Murphyho zákony platí univerzálně, mohou nastat situace, kdy nechtěně smažete ještě nezálohované soubory anebo se poškodí disk, na němž byly uloženy. V takovém případě poslední naději dávají specializované utility pro obnovu dat, mezi nimiž si získal značnou oblibu program Data Rescue firmy Prosoft Engineering. A nyní Prosoft Engineering vydala významnou novou verzi této své záchranné utility, Data Rescue 3.

Nejlepším řešením je samozřejmě zálohovat všechna důležitá data, ale protože Murphyho zákony platí univerzálně, mohou nastat situace, kdy nechtěně smažete ještě nezálohované soubory anebo se poškodí disk, na němž byly uloženy. V takovém případě poslední naději dávají specializované utility pro obnovu dat, mezi nimiž si získal značnou oblibu program Data Rescue firmy Prosoft Engineering specializující se na řešení pro záchranu a správu dat jak pro Macy, tak pro PC.

Utilita Data Rescue II se všeobecně považuje za jedno z nejlepších řešení svého druhu a je poměrně známá i mezi českými uživateli (MůjMac se o ní zmínil již v roce 2007, kdy doplnila podporu Leoparda).

A nyní Prosoft Engineering vydala významnou novou verzi této své záchranné utility, Data Rescue 3. Ta se samozřejmě nadále snaží získat soubory z poškozeného disku (poradí si i s disky, co se nepřipojily) nebo soubory předtím vymazané, zachráněné soubory poté ukládá na jiné médium (na zdrojovém disku žádné změny neprovádí, jen ho čte). K tomu však teď přidává několik dalších vylepšení.

Program obsahuje podporu pro rekonstrukci více než 150 typů souborů a s dalšími typy si dokáže poradit pomocí nové funkce FileIQ, stačí do jejího zásobníku vhodit ukázky nových typů souborů. A funkce náhledu souborů dovoluje zobrazovat náhledy obsahu mnoha typů souborů ještě předtím, než začne jejich obnova.

Prohlídky zdrojového disku nebo svazku se dají pozastavovat a znovu spouštět a lze spravovat výsledky z více různých prohlídek. Program nově může odpojit nebo vysunout svazek (užitečné, když se utilita spustí z nouzového DVD-ROM disku), při spuštění z DVD už navíc není třeba pokaždé znovu zadávat aktivační klíč.

Zlepšily se prohlídky softwarových RAID polí Applu a disků o kapacitě větší než 1 TB, vylepšila se záchrana velkých diskových obrazů typu Sparse image, PKZIP archívů a souborů s pevnými odkazy (hardlinky). Také se zvýšila rychlost mnoha jednotlivých úloh i celkový výkon aplikace.

A to vše verze 3 balí do nového přepracovaného uživatelského rozhraní s animovanými efekty. Program nyní bude automaticky zjišťovat, zda se neobjevila jeho další aktualizace a pochopitelně přináší též opravu řady chyb.

Data Rescue 3 vyžaduje Mac OS X 10.4.11 nebo vyšší (přirozeně je kompatibilní se Snow Leopardem), pracuje jak na procesorech Intel, tak PowerPC. Pro ukládání zachráněných dat potřebuje další interní nebo externí disk (připojený přes rozhraní USB 2.0, FireWire či eSATA) a ke spuštění z nouzového DVD bude třeba mechanika DVD-ROM.

Zkušební verzi si jde vyžádat zde (po zadání adresy elektronické pošty přijde příslušný odkaz pro stažení 14,82 MB velkého souboru), zkušební verze ovšem umí najít a zobrazit jenom soubory o velikosti do 5 MB.

Plná verze programu pro jednoho uživatele přijde na 99 USD, za 249 USD se nabízí licence pro profesionální uživatele (dovolující komerční využití aplikace), upgrade z předchozí verze lze pořídit za 65 USD. Verze II se prodává i u nás, dá se proto předpokládat, že časem na náš trh dorazí též Data Rescue 3.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: