Adobe Photoshop.com Mobile nyní i pro iPhone - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Software

Adobe Photoshop.com Mobile nyní i pro iPhone

12. října 2009, 00.00 | Společnost Adobe nabízí již po nějaký čas online službu Photoshop.com, určenou k sdílení, správě a dílčím úpravám digitálních fotografií prostřednictvím Internetu. Před několika dny zveřejnila klienta dané služby pro Apple iPhone. Jaké funkce Photoshop.com lze jeho prostřednictvím využívat?

Adobe loni spustila internetovou službu pro sdílení a správu fotografií Photoshop.com, jež mimo jiné zahrnuje funkce služby Photoshop Express, podrobněji schopnosti služby a podmínky jejího používání popisuje tato stránka (některé dodatečné možnosti služby mohou využívat pouze vlastníci programů Photoshop Elements a Premiere Elements verze 7 či vyšší).

Adobe ovšem dovoluje přístup ke službě též z mobilních přístrojů a minulý týden příslušnou aplikaci uvolnila také pro iPhone (zpočátku byla dostupná jenom pro přístroje s Windows Mobile). Aplikace Photoshop.com Mobile for iPhone tedy vlastně slouží jako uživatelské rozhraní k dané službě.

A díky tomu poskytuje základní možnosti zpracování fotografií, lze je ořezávat, překlápět a otáčet a dá se upravovat jejich expozice, sytost a nádech a též je jde převádět na černobílé. Nabízejí se rovněž dva filtry, Sketch změní snímek v náčrtek, zatímco filtr Soft Focus změkčí kresbu fotografie.

A dále je možné použít řadu efektů volaných jediným dotykem, například Pop (vytvoří sadu snímků s měnícími se barvami), Border (přidá bílý rámeček), Vignette Blur (rozostří okraj fotografie), Warm Vintage (napodobí starou fotografii), Rainbow (duhový efekt), White Glow (bílá záře) či Soft Black and White (změkčený černobílý snímek).

Aplikace podporuje odvolávání a zpětné přivolávání již provedených úkonů a máte-li vytvořený účet u služby Photoshop.com (aplikace se dá používat i bez něj), půjde fotografii na něj uložit (služba zdarma nabízí až 2 GB úložného prostoru), uložit ji ovšem můžete také lokálně.

Před započetím úprav lze navíc uložit původní podobu snímku a služba Adobe přirozeně umožňuje další editaci, hoštění a sdílení fotografií (viz výše zmíněné odkazy), pracovat se dá i se snímky už uloženými na daném účtu.

Velice zajímavé je však to, že se aplikace ovládá téměř výlučně gesty, zmíněné filtry a efekty se na fotografii uplatní přetažením prstů po displeji (názorně to ukazuje tahle videorecenze na YouTube), Adobe tak skutečně důsledně využila dotykového ovládání iPhonu.

Aplikaci Photoshop.com Mobile for iPhone si lze zdarma stáhnout z App Store, fungovat bude na iPhonech a iPodech touch s firmwarem 2.0 nebo vyšším. Všem uživatelům se tím otevírá možnost rozsáhlejších úprav fotografií přímo na iPhonu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: