Báječná čtyři roční období - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Photoshop

Báječná čtyři roční období

21. června 1998, 00.00 | Tento článek bych rád začal otázkou. Jak asi vznikl ten malý obrázek vlevo? A jak dlouho trvalo jeho vytvoření? Vzhledem k tomu, že otázky jsou značně sugestivní, je jasné, že je v tom bouda.

Tento článek bych rád začal otázkou. Jak asi vznikl ten malý obrázek vlevo? A jak dlouho trvalo jeho vytvoření? Vzhledem k tomu, že otázky jsou značně sugestivní, je jasné, že je v tom bouda. Ten západ slunce není ani z fotobanky ani scan, ale byl vytvořen Photoshop pluginem Rayflect Four Seasons a jeho vytvoření tvalo asi 10 sekund!

Tento plugin je jednoúčelový nástroj, který renderuje téměř dokonalé denní, večerní, ranní, noční a případně úplně mimozemské nebe přímo v Photoshopu. Jeho výstup je dost dobrý, jelikož mě napadlo vyzkoušet vyrenderovat pozadí na plakát A3 v tiskové kvalitě, a výsledek působil stejně přesvědčivě a přirozeně jako v malých rozlišeních.

Uživatelské rozhraní Four Seasons je velmi propracované a přehledné, jak můžete sami posoudit z obrázku. Přímo vizuálně se nastavuje poloha slunce a měsíce, které lze samozřejmě zasunout i pod horizont (to je potom třeba noc...), pak barvy země a výchozí barva oblohy, a nakonec to hlavní - dvě vrstvy mlhy a čtyři vrstvy mraků, každá se samostatným nastavením parametrů. Vrstva mlhy "Haze" je celkové zamlžení nebe a "Fog" bych přeložil asi jako opar, jelikož vystupuje pouze od země do malé výšky. Vrstvy mraků jsou identické, nastavit lze např. pokrytí oblohy, výšku, něco jako "roztrhanost" atd. Vrstvy lze libovolně zapínat a vypínat a množství kombinací je snad nekonečné.

Four Seasons má standardní možnosti ukládání nastavení. Při výběru pak usnadňuje orientaci zobrazováním náhledů (alá KPT 3.0), což je vzhledem ke komplexnosti nastavení víc než důležité. Dobrou vlastností je též to, že plugin již přichází se zásobou několika desítek nastavení, takže pro začátek lze jen vybírat a vybírat...

Na http://www.rayflect.com je k dispozici demoverze tohoto produktu, která má ovšem tu nevýchodu, že vytvořený obraz hustě překryje logy firmy Rayflect.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Photoshop  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: