Nikon AF-S Nikkor 4,5−5,6/80−400G ED VR - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Hardware

Nikon AF-S Nikkor 4,5−5,6/80−400G ED VR

5. března 2013, 21.23 | Nikon spolu s kompaktními fotoaparáty Coolpix A a P330 uvedl na trh inovovaný telezoom AF-S Nikkor 80−400 mm 1:4,5−5,6G ED VR. Díky vylepšené optické konstrukci odpovídá nárokům současných digitálních zrcadlovek formátu FX. Výrobce uvádí, že vylepšil nejen optickou konstrukci, ale i systémy AF a VR.

 

Nikon AF-S Nikkor 80−400 mm 1:4,5−5,6G ED VR je vhodný pro snímání přírody, krajiny, ale i akcí, ať už sportovních, kulturních, nebo společenských – a všude tam, kde lze využít rozsah ohniskové vzdálenosti, který nabízí, tedy od středního po dlouhý teleobjektiv. Byl zkonstruován na základě potřeb současných digitálních zrcadlovek s vysokým rozlišením. Nová optická konstrukce s 20 prvky uspořádanými do 12 skupin obsahuje čtyři optické členy z ED skel a jeden ze skla Super ED, což jsou optická skla s mimořádně nízkým rozptylem světla pomáhající korigovat projevy barevné vady. A použité antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat účinně potlačují výskyt nežádoucích odlesků a závojů.

 

Nikon AF-S Nikkor 80−400 mm 1:4,5−5,6G ED VR

 

Pro minimalizaci negativních důsledků chvění při snímání z ruky v nepříznivých světelných podmínkách a s využitím dlouhých ohnisek disponuje efektivně fungujícím systémem snížení chvění VR. Díky systému stabilizace obrazu lze používat časy závěrky delší až o 4 EV, než by bylo třeba bez systému VR. Režimy normálního a aktivního snížení vibrací poskytují stabilní obraz při různých úrovních vibrací a frekvencí pohybů fotoaparátu a automatická detekce použití stativu snižuje chvění během spouštění závěrky, je-li fotoaparát na stativu.

 

Nikon AF-S Nikkor 80−400 mm 1:4,5−5,6G ED VR + Tripod Collar

 

Dobu zaostřování lze zkrátit při fotografování v předem daném rozsahu vzdáleností použitím přepínače omezení rozsahu zaostřitelných vzdáleností. Ten nabízí dvě nastavení: plný rozsah („FULL“) a od ∞ po 6 m. Systém automatického zaostřování pracuje v případě použití fotoaparátu s podporou světelnosti f/8 i v kombinaci s telekonvertorem 1,4×. Objektiv má spolehlivou, kvalitní a ergonomickou konstrukci, kovový bajonet a gumová těsnění proti nepříznivým klimatickým vlivům. Integrovaná aretace tubusu objektivu zamezuje jeho vysouvání vlastní vahou během přenášení. 

 

Tripod Collar, sluneční clona a pouzdro

 

Nový telezoom Nikon AF-S Nikkor 80−400 mm 1:4,5−5,6G ED VR má stanovenu prodejní cenu 62 990 Kč. Dodává se včetně krytky (LC-77), tvarované sluneční clony (HB-65), pouzdra (CL-M2) a snímatelné otočné stativové patky, která vylepšuje vyvážení objektivu a umožňuje komfortnější změnu mezi snímáním na šířku a na výšku při umístění fotoaparátu na stativ.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: