Olympus SP-820UZ s rekordním 40× zoomem - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Digitální video

Olympus SP-820UZ s rekordním 40× zoomem

22. srpna 2012, 22.41 | Olympus představil dva nové kompaktní fotoaparáty, všestranný SP-820UZ se 40násobným optickým zoomem, který má nejen extrémní rozsah ohniskové vzdálenosti, ale v základním nastavení nabízí ohnisko s velmi širokým úhlem záběru, a „kapesní trendy“ kompakt VH-410 s dotykovým třípalcovým displejem. SP-820UZ, kterému se věnujeme nejdříve, využívá technologii iHS a jeho mimořádně výkonný objektiv je podpořen také efektivní stabilizací obrazu.

 

Olympus SP-820UZ je první Ultra Zoom, který disponuje pankratickým objektivem se čtyřicetinásobným přiblížením. Vydá tudíž za několik výměnných objektivů. Zdůraznit je třeba nejen samotný rozsah volně nastavitelné ohniskové vzdálenosti, ale také fakt, že základní ohnisko je 22,4 mm a nabízí opravdu velmi široký úhel záběru. To můžeme využít pro širokoúhlé krajinářské záběry, při fotografování v interiérech, anebo při pořizování fotografií skupin osob. Jedná se o objektiv ED 4–160 mm 1:3,4–5,7 a po přepočtu na 35mm formát jeho rozsah odpovídá 22,4–896 mm. A k dispozici je i funkce Super Resolution 80× zoom.

 

Olympus SP-820UZ černý

 

Fotoaparát využívá iHS technologii, založenou na obrazovém snímači CMOS typu BSI, který má rozlišení 14 milionů efektivních pixelů a který je součástí systému stabilizace obrazu, a obvod s výkonným obrazovým procesorem TruePic V, který se podílí jak na barevném podání a optimalizaci digitálního obrazového šumu, tak na provozních rychlostech.

 

Součástí systému iHS je i vysokorychlostní autofokus a samozřejmě tento systém disponuje také funkcí Face Detect AF, která umožňuje fotoaparátu automaticky detekovat tváře v záběru, přičemž tato pokročilá funkce je spojena i s korekcí stínů pro správně exponované obličeje, a funkcí Auto Tracking AF, která automaticky sleduje pohybující se objekty a vhodně upravuje zaostření. A ke stabilizaci obrazu dlužno dodat, že fotoaparát nabízí tzv. DUAL IS, „dvojitou“ stabilizací obrazu, jednak kompenzaci chvění fotoaparátu při snímání z ruky pohybem senzoru, ale také s využitím vysoké citlivosti a nastavením vhodných parametrů expozice s ohledem na krátký čas expozice.

 

Olympus SP-820UZ

 

Fotoaparát umožňuje nejen fotografovat, ale také pořizovat ozvučené videoklipy MOV/H.264 s maximem Full HD/1920 × 1080 pixelů. Samozřejmostí je vyhrazené tlačítko pro zahájení a ukončení videozáznamu a k dispozici je i funkce Foto s videoklipem pro zachycení videa v průběhu fotografování. A do třetice stabilizace obrazu: pro video je připraven systém Multi-Motion Movie IS, který účinně koriguje i chvění fotoaparátu, ke kterému běžně dochází při natáčení videoklipu při chůzi.

 

Data lze ukládat na paměťové karty SD, SDHC i SDXC a přístroj podporuje i karty Eye-Fi, které podporují bezdrátovou síť LAN a umožňují data snadno bezdrátově přenášet třeba do počítače, do on-line fotoalb nebo nahrávat do fotokiosků při využití komerčních fotoslužeb.

 

Fotoaparát nabízí pohodlný plně automatický inteligentní režim iAUTO, který detekuje scény a optimalizuje nastavení pro fotografování, a samozřejmě celou řadu scénických programů, mezi kterými jsou vedle standardních scén také programy pro zvládnutí náročných světelných podmínek, kupříkladu HDR korekce pro vhodně exponované snímky i problematicky nasvícených objektů, třeba při fotografování v protisvětle, nebo režim nočních záběrů z ruky (Starlight) pro zachycení večerních a nočních scenérií bez použití stativu, ale také pro fotografování domácích mazlíčků, především pejsků a kočiček včetně jejich automatického rozpoznání a detekce v záběru.

 

Olympus SP-820UZ shora

 

Přirozeně nechybí sada populárních „kouzelných filtrů“, které jsou k dispozici také pro použití při snímání videoklipů. „Stylus“ SP-820UZ nabízí deset různých digitálních efektových filtrů: PopArt, Pinhole/Camera obscura, Rybí oko, Skica/Kresba, Svatba, Rock/Punk, Akvarel, Krystal/Záře světel, Zrcadlo/Vodní hladina a Miniatura. Pro videoklipy nelze využít jenom filtry Krystal/Záře světel a Miniatura. Režim Beauty/Make-up vytváří optimalizované fotografie osob a přístroj také umožňuje pořizovat panoramatické snímky pouhým pohybem fotoaparátu podle pokynů na displeji (Smart Panorama).

 

Olympus SP-820UZ - zadní stěna

 

Přístroj není vybaven hledáčkem, má jen barevnou TFT LCD obrazovku s délkou úhlopříčky 3 palce (cca 7,6 cm) a s rozlišením 460 tisíc obrazových bodů.

 

Pro připojení k HD TV má přístroj výstup HDMI, který umožňuje i ovládání fotoaparátu, jako je výběr a přepínání mezi snímky s dálkovým ovladačem televizoru. A pro připojení k počítači nebo kompatibilní fotografické tiskárně má rozhraní USB, umožňující také nabíjení baterie ve fotoaparátu při připojení k počítači. Fotoaparát je k dispozici ve dvou barevných verzích, černé a stříbřité.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoChcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou videoprezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z kompaktního fotoaparátu Olympus SP-820UZ?

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nabídka bazar
Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: